Vaser Hi-Def

Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme

Vaser Hi-Def ile vücut şekillendirme ile kaslı görünen fit vücutları her yerde görmeye başladık. Peki, Vaser Hi-Def uygulaması nedir? Bu işlemle kaslı bir vücuda sahip olmak mümkün mü? Spor ve ya diyet ile kurtulamadığınız fazla yağlara Vaser Hi-Def uygulamasıyla veda edebilirsiniz. Ortalama 4 saat süren bu operasyon, sizlere daha fit ve kaslı görünen bir vücut yaratmayı amaçlıyor.

Vaser Hi-Def Nedir?

Vaser Hi-Def ile vücut şekillendirme, vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. Vaser Liposuction, vücuttaki bölgesel yağ fazlalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kontur bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır.

Vücut kontur bozuklukları kadınlarda daha çok diz içi, uyluk içi, basen, popo alt kısmı, alt ve üst karın ve kollarda görülür. Erkeklerde ise kontur bozukluklarının en çok görüldüğü yerler: bel, love handle bölgesi, üst karın, memeler ve gıdı bölgesidir. İşte liposuction bu bölgelerdeki yağ fazlalıklarını alarak daha güzel bir vücut şekli oluşturmayı sağlar. Ultrasonik liposuction ve vaser yöntemi diğerlerine göre daha iyi bir deri toparlanması sağlar. Bu bölgelerden yağlar alındıktan sonra, alınan yağlar konsantre edilerek dolgu maddesi olarak kullanılır ve kasların görüntü itibarı ile yetersiz olduğu yerler desteklenerek belirgin hale getirilir.

Vaser Hi-Def ile vücut şekillendirmenin amacı nedir?

Vaser Hi-Def, vaser cihazıyla yapılan üç boyutlu bir liposculpturing işlemidir. Gerçek anlamda hastanın vücudu, tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri daha belirgin hale getiriliyor. Güzel bir vücut yapmak demek düz bir karın, ince bir bel dümdüz basenler oluşturmak demek değildir. Aksine gerekli yerlerde kıvrımların oluşturulup aynen bir resimde olduğu gibi gölgelerin verilmesi demektir. Özellikle erkek hastalarda yapılan liposuctionlar da hiç de güzel sonuçlar görmüyoruz. Halbuki vaser hidef ile vücut şekillendirme de lullanılan liposculpture tekniği ile erkeklerde karın bölgesinde baklava dilimi kaslar oluşturulabildiği gibi, pektoral bölgede göğüs kaslarının ortaya çıkartılmasına ek olarak, latissimus dorsi, m. serratus, oblque, m. trapezius, musculus paravertebralis, deltoid, biceps, triceps belirgin hale getirilebilir. Yani olay yağ fazlalıklarını almaktan çıkıp klasik anlamda heykel gibi bir vücut yapmaya dönüşür. Kadınların hi-def ile vücut şekillendirme de tabii ki ortaya çıkartılacak kaslar ve gölgelerin yeri farklıdır. Ama amaç aynıdır. Kontur bozuklukları düzelmiş daha zayıf bir vücut değil, klasik anlamda güzel, atletik görünümlü bir vücut elde etmek.

Vaser Hi-Def ile vücut şekillendirme de Ameliyat Süresi uzun mudur?

Vaser Hi-Def ile vücut şekillendirme yaklaşık olarak 2-4saat süren bir işlemdir. Bu süreçte herhangi bir spor yapmadan hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanız sağlanıyor. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi çok önemli. Ameliyat sonrası tabii ki şişlik ve morluklar olabilir. 3-5 gün kadar özellikle karın bölgesinde ağrı hissedilebilir ama bunların tamamı 7-10 gün içinde geçer. Hastalar 2-6 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler. Eğer istenirse 10 gün sonra egzersize başlanabilir.

Vaser Hi-Def ile vücut şekillendirme sonuçları ne zaman görünür?

Vaser Hi Def ile vücut şekillendirme yöntemiyle 2-4 saatten kısa bir sürede, baklava gibi karın kaslarına sahip olmak mümkün. Operasyon süresinin yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişiyor. Bu saatler zarfında hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş oluyor. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi çok önemli. Ameliyat sonrası 3-5 gün kadar özellikle karın bölgesinde ağrı hissedilebilir.

Eğer istenirse 10 gün sonra egzersize başlanabilir. Sonuçlar post-operatif hemen görülür ancak ödemlerin gelişmesi sonucu en son görüntü ancak post-operatif 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Eğer işlemi yaptırdıktan sonra spor yaparsanız kaslarınız daha belirgin hale gelir, sporu tamamen keserseniz daha az belirgin olur ancak o kaslar hep oradadır.

Vaser hidef ile vücut şekillendirme fiyatları nedir?

Vaser hidef ile vücut şekillendirme fiyatlarını belirlerken doktor tecrübesi çok önemlidir. Bu işlemde estetik görünüm kişiye göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle doktor ve hastanın aynı dili konuşması önemlidir. Şekillendirilecek vücut bölgelerinin sayısı ameliyat fiyatlarını değiştirebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak vaser hidef ile vücut şekillendirme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme” İçin 2 Soru Soruldu

 1. Muhammet dedi ki:

  Laser hi def uygulaması maksimum kaç kilo bir erkeğe yapılabilinir . 182 boy 115 kilo bir erkeğe yapılabilinir mi veya yapılırsa görüntü olarak net sonuç alınabilinir mi

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba,
   Biraz kilo verirseniz uygulanabilir.
   Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.