+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme

Vaser Hi-Def işlemiyle kaslı görünen fit vücutları her yerde görmeye başladık. Peki, Vaser Hi-Def uygulaması nedir? Bu işlemle kaslı bir vücuda sahip olmak mümkün mü? Spor ve ya diyet programıyla veremediğiniz yağlara Vaser Hi-Def uygulamasıyla ‘güle güle’ diyebilirsiniz. Ortalama 4 saat süren bu operasyon, sizlere daha fit ve kaslı görünen bir vücut yaratmayı amaçlıyor.

Vaser Hi-Def Nedir?

Vaser Hi-Def  vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. VHD ‘nin klasik liposuctiondan farkını anlamak için öncelikle liposuction hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Liposuction vücuttaki bölgesel yağ fazlalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kontur bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Vücut kontur bozukluklarını düzeltmek, kontur bozuklukları kadınlarda daha çok diz içi, uyluk içi, basen, popo alt kısmı, alt ve üst karın ve kollarda görülür. Erkeklerde ise kontur bozukluklarının en çok görüldüğü yerler: bel, love handle bölgesi, üst karın, memeler ve gıdı bölgesidir. İşte liposuction bu bölgelerdeki yağ fazlalıklarını alarak daha güzel bir vücut şekli oluşturmayı sağlar. Ultrasonik liposuction ve vaser yöntemi diğerlerine göre daha iyi bir deri toparlanması sağlar. Lazer liposuction yöntemi ise diğerlerine göre daha kısa bir yöntemdir bazen yağı almaya bile gerek yoktur ancak küçük alanlarda uygulanabilir.

Vaser Hi-Def İşleminin amacı nedir?

Vaser Hi-Def  vaser cihazıyla yapılan üç boyutlu bir liposculpturing işlemidir. Gerçek anlamda hastanın vücudu, tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri daha belirgin hale getiriliyor. Güzel bir vücut yapmak demek düz bir karın, ince bir bel dümdüz basenler oluşturmak demek değildir. Aksine gerekli yerlerde kıvrımların oluşturulup aynen bir resimde olduğu gibi gölgelerin verilmesi demektir. Özellikle erkek hastalarda yapılan liposuctionlar da hiç de güzel sonuçlar görmüyoruz. Hâlbuki VHD liposculpture ile erkeklerde karın bölgesinde baklava dilimi kaslar oluşturulabildiği gibi, pektoral bölgede göğüs kaslarının ortaya çıkartılmasına ek olarak, latissimus dorsi, m. serratus, oblque, m. trapezius, musculus paravertebralis, deltoid, biceps, triceps belirgin hale getirilebilir. Yani olay yağ fazlalıklarını almaktan çıkıp klasik anlamda heykel gibi bir vücut yapmaya dönüşür. Kadınların hi-def liposculpturunda tabii ki ortaya çıkartılacak kaslar ve gölgelerin yeri farklıdır. Ama amaç aynıdır. Kontur bozuklukları düzelmiş daha zayıf bir vücut değil, klasik anlamda güzel, atletik görünümlü bir vücut elde etmek.

Vaser Hi-Def Ameliyat Süresi

Vaser Hi-Def süresinin yaklaşık olarak 2-4 saat süren bir işlemdir. Bu saatler zarfında hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş oluyor. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi çok önemli. Ameliyat sonrası tabii ki şişlik ve morluklar olabilir 3-5 gün kadar özellikle karın bölgesinde ağrı hissedilebilir ama bunların tamamı 7-10 gün içinde geçer. Hastalar 2-6 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler. Eğer istenirse 10 gün sonra egzersize başlanabilir.

Vaser Hi-Def Sonuçları

Vaser Hi Def bir yağ aldırma yöntemiyle 2-4 saatten kısa bir sürede, baklava gibi karın kaslarına sahip olmak mümkün. Operasyon süresinin yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişiyor. Bu saatler zarfında hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş oluyor. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi çok önemli. Ameliyat sonrası 3-5 gün kadar özellikle karın bölgesinde ağrı hissedilebilir. 

Eğer istenirse 10 gün sonra egzersize başlanabilir. Sonuçlar postoperatif hemen görülür ancak ödemlerin gelişmesi sonucu en son görüntü ancak postoperatif 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Eğer işlemi yaptırdıktan sonra spor yaparsanız kaslarınız daha belirgin hale gelir, sporu tamamen keserseniz daha az belirgin olur ancak o kaslar hep oradadır.

En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma

Vücut geliştirme sporu yapmış, dergi, gazete ve filmlerde gördüğümüz kaslı görünümlü erkek vücuduna ...

Vaser Hi-Def Fiyatları Vaser Hi-Def Fiyatları

Vaser Hi-Def  vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. VHD ‘nin klasik liposuctiondan fa...

Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar

İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınıyor, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ