Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar

Her ne kadar spor yapsanız, en zor diyet programlarını uygulasanızda bir türlü  yağlardan kurtulamıyorsanız çare Vaser Hi-Def Liposuction olabilir. En yeni teknolojiyle birleşen bu uygulama acısız bir iyileşme süreci ve aynı zamanda fit bir görünüm sunuyor. Vaser Hi-Def kimler için uygun, hangi bölgelere yapılır gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Daha fit görünmek isteyen kişiler tarafından yeni zayıflama sistemlerinden tercih edilen High Definition Vaser Liposculpture cerrahi bir yöntem olarak inatçı yağlardan kurtulmanızı sağlıyor.  

Vaser Hi- Def nedir?

Vaser Hi-Def ile İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınıyor, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs, kadınlarda popo) bölgelere transfer ediliyor. Vaser Hi-Def işlemi için uygun olan hastaların genellikle vücut yağ oranı yüzde 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalar olduğunu söyleyebiliriz. İşlemin en önemli özelliği liposelective yani yağ seçici olması ve sadece yağları parçalaması. Yüzeysel, derin ve geçiş bölgelerinden yağ alınarak, gerekli bölgelere yağ dokusu transfer edilerek işlem tamamlanıyor. Böylece doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlıyor. Bu teknik genellikle karın bölgesinde, kasık, sırt ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanıyor.

Vaser Hi-Def Avantajları

Vaser Hi-Def yöntemi vücudun şekillenmesine yardımcı olur. Bu işlemin en büyük avantajlarından biri vücutta gözle görülmeyen izler bırakarak vücut şekillenmesini sağlamasıdır. Uygulamanın hedefi sadece yağlardır. Bu nedenle vücudun damar, sinir veya bağ dokusuna hasar verilmeden sadece yağlara odaklanılır. Vaser Hi-Def uygulamasıyla alınan yağlar, vücudun ihtiyacı olan diğer bölgelerine yağ enjeksiyonu yapmak için aktarılabilir. Yani bu uygulama sayesinde tek seansta bel bölgesindeki inatçı yağlardan kurtulup şakak dolgusu yaptırabilirsiniz.

Vaser Hi-Def Sonrası

Vaser Hi- Def işlemi sonrasında sadece hafif bir ağrı hissedeceksiniz. İşlem ortalama 2-4 saat arasında değişiyor. Operasyondan sonraki 3 hafta özel bir korse giyerek işlem yapılan bölgenin korunması amaçlanır. Birinci aydan itibaren fit vücudunuzun keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Vaser Hi-Def kimlere uygundur?

Vaser Hi-Def işlemi, spor yapmasına rağmen kasları belirginleşmemiş hastalar, bölgesel yağları olan hastalar, beden kitle endeksi 30’un altında olan kişiler ve aşırı kilo alıp verme veya herhangi bir sebepten dolayı derisi çok gevşemeyen zayıf hastalar için uygundur.

*Hasta şişman olmamalıdır. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. BMI 30 un altında olan kişilere uygundur.

*Hasta çok zayıf da olmamalıdır. Çünkü şekil bozukluğu yağ kaynaklı değilse o zaman liposuction yapmanın da bir anlamı yoktur.

*Derisi çok gevşek olan kişilerde ideal sonuc alınmaz. Çünkü eğer deri çok gevşekse yağ alındıktan sonra derinin toparlanması mümkün olmayabilir.

*Hasta mümkün oldukça genç olmalı. 45-50 yaşından sonra liposuction çok uygun bir yöntem olmaz. Derinin toparlanması zordur.

*Deride çatlaklar ve selülit görünümü ne kadar fazlaysa liposuction’ın başarısı da o kadar düşüktür.

*Spor yapan ama buna rağmen kasları ortaya tam olarak çıkmayan kişilere bu işlem uygundur.

Erkekler için Vaser Hi-Def uygulanan bölgeler

Üst ekstremite yani kollar

Göğüs bölgesi

Karın ve bel bölgesi

Sırt bölgesi

Bacaklar

Kadınlar için Vaser Hi-Def uygulanan bölgeler

Üst ekstremite yani kollar

Karın ve bel bölgesi

Sırt bölgesi

Bacaklar

 

1 Yorum
Mert
27 yaşındayım karın kaslarım belirginleşmiyor bu işleme uygun muyum ?
Op. Dr. Leyla Arvas
Vaser Hi-Def, kadın veya erkek hastalar, spor yapmasına rağmen kasları belirginleşmemiş hastalar, bölgesel yağları olan hastalar, beden kitle endeksi 30un altında olan kişiler ve aşırı kilo alıp verme veya herhangi bir sebepten dolayı derisi çok gevşemeyen zayıf hastalar için uygundur.
Vaser Hi-Def ile ilişkili diğer konular
  • Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme

    Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme Vücut şekillendirmek için saatlerce spor salonlarında ter döken kişiler için yeni gelişen teknoloji Vaser Hi-Def yöntemi sayesinde kaslı ve ideal bir vücut görünümüne sahip olmak artık çok daha kolay. Bu yöntem ile bölgesel yağlar özel bir teknik ile...

  • En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma

    En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma Diyet ve egzersiz yapmak size zamanla kaslı ve şekilli bir vücut kazandırabilir. Fakat yalnızca Vaser Hi-Def teknolojisi belirgin kaslara doğrudan sahip olmanıza olanak sağlar.

  • Vaser Hi-Def Fiyatları

    Vaser Hi-Def Fiyatları Vaser Hi-Def  vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. VHD ‘nin klasik liposuctiondan farkını anlamak için öncelikle liposuction hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Liposuction vücuttaki bölgesel yağ fazlalıklarına bağlı olarak ortaya çı...