Vaser Liposuction Ameliyatı Riskli midir?

2.21K görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba hocam ben vaser liposuction yaptırmak istiyorum. Bu ameliyatın riski var mıdır? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da risk var. Genel anestezinin geçerli olduğu bir ameliyat olduğu için risk tabi ki var. Ama klasik liposuction ile karşılaştırdığımız zaman bütün o komplikasyon risklerinin özellikle emboli ve pıhtı atması gibi bunların olasılığı daha az. Morluk, kanama ya da ödem komplikasyonlarının olasılığı yine daha az. Çünkü Vaser ultrasonik bir cihaz. Dolayısıyla sadece yağ hücrelerini etkiliyor. Başka hiçbir dokuya etki etmiyor. Paketler halinde duran yağ hücrelerini parçalıyor. Bunları daha küçük hücreler haline getiriyor. Ama bunu yaparken bağ dokuya, sinirlere dokunmuyor. Eğer uzman bir hekim tarafından bu operasyon gerçekleşir ise risk yok denecek kadar aza indirilir.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, Vaser Liposuction ameliyatı riskli midir? Ben göbek bölgemden yağ aldırmak istiyorum ama ameliyattan korkuyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bölgesel yağlanma problemlerini çözmenin tek yolunun cerrahi operasyonlar olmadığını bilmenizi isterim. Düşük miktar yağlanmalarda medikal yöntemler de çok iyi sonuçlar verir. Ancak bölgede yağlanma fazla miktardaysa Vaser Liposuction gibi cerrahi yöntemlerle daha iyi sonuçlar elde ediyoruz. Ameliyattan korkmanıza göre yok çünkü Vaser Liposuction gibi operasyonlar çok düşük riskler taşır. Tecrübeli bir doktorunuz varsa bu riskler de en aza iner ve içiniz rahat şekilde ameliyat olabilirsiniz. Öncelikle muayene için sizi kliniğime davet etmek isterim. Gerekli birkaç analiz yapıp sizin için doğru yöntem hangisi olur diye bir değerlendirelim. Aklınızdaki soruları da bu doğrultuda cevaplayalım. Sevgiler…

0

Selamlar hocam, vaser liposuction ameliyatı riskli midir? Eğer çok riskli ise yaptırmak istemiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction işlemi her cerrahi operasyonda görülen birtakım riskleri barındırır. Enfeksiyon, kanama gibi riskler ile karşılaşılabilir ancak bu gibi durumlarla çok sık karşılaştığımızı söylemem doğru olmaz. Fakat klasik liposuction’a göre risk ile karşılaşma ihtimali çok daha azdır. Sevgiler.

0

Doktor hanım selamlar umarım iyisinizdir. Ben vaser liposuction yaptırmak istiyorum fakat cerrahi bir işlem olduğu için korkularım da yok değil. Vaser liposuction ameliyatı esnasında hastaları bekleyen riskler ve yan etkiler var mıdır? Varsa nelerdir? Duymak isterim, sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction klasik liposuction’a göre yan etki oluşma konusunda daha şanslı bir operasyondur. Klasik liposuction yönteminde ince kanüller ile deri altına girilerek buradaki yağlar çıkarılır. Ancak vaser liposuction’da son teknoloji yöntemler kullanılarak cilt altına ses dalgaları iletilir. Bu sayede yağ hücreleri eritilerek vücuttan daha kolay dışarı çekilir.

0

Leyla Hocam merhaba, ben basen bölgemden yağ aldırma olmak istiyorum. Bunun için Liposuction yönteminin etkili olduğunu okudum. Ancak Vaser Liposuction ameliyatı riskli midir diye sizden bilgi almak istedim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction gibi bölgesel yağlanmaların ortadan kaldırılmasına yönelik operasyonlar yüksek risk taşımazlar. Yalnızca her cerrahi işlemde olan riskler bu operasyonlarda da söz konusudur. Vaser Liposuction bölgesel inatçı yağların vücuttan atılmasını sağladığımız, etkili sonuçları olan ve sıklıkla başvurduğumuz bir yöntem. Tecrübeli bir hekim ile görüşerek genel sağlık durumunuz uygunsa ve sizin için en etkili yöntem Vaser Liposuction ise endişe etmeden ameliyat olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, benim hem göbek ve bel bölgemde hem de basenlerimde kilo problemim var. Bacaklarım oldukça ince olmasına rağmen, bu bölgelerdeki kilolarım gitmiyor. Ameliyat ile ilgili de bazı çekincelerim var. Vaser Liposuction ameliyatı riskli midir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki yağ aldırma operasyonları büyük risk taşıyan ameliyatlar değildir. Ameliyatların riski her cerrahi işlemde olan genel risklerdir. Ancak tecrübeli bir hekime ameliyat oluyorsanız bu riskler de en aza iner. Eğer tüm çabanıza rağmen, diyetle ya da egzersizle bu bölgelerdeki yağlanmanız geçmediyse muhtemelen bu bölgede inatçı yağlar vardır bu bir bölgesel yağlanmadır. Vaser Liposuction, bölgesel yağlanmaların hızlı çözümlenmesinde sıklıkla başvurduğumuz başarılı bir yöntemdir. İhtiyaca göre farklı uygulamalarla kombine şekilde de uygulanabilir. İhtiyacınızın ne olduğunu size net bir şekilde belirtmem için sizi muayene etmem gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar