Vaser Liposuction Ameliyatı Riskli midir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ben vaser liposuction yaptırmak istiyorum. Bu ameliyatın riski var mıdır? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da risk var. Genel anestezinin geçerli olduğu bir ameliyat olduğu için risk tabi ki var. Ama klasik liposuction ile karşılaştırdığımız zaman bütün o komplikasyon risklerinin özellikle emboli ve pıhtı atması gibi bunların olasılığı daha az. Morluk, kanama ya da ödem komplikasyonlarının olasılığı yine daha az. Çünkü Vaser ultrasonik bir cihaz. Dolayısıyla sadece yağ hücrelerini etkiliyor. Başka hiçbir dokuya etki etmiyor. Paketler halinde duran yağ hücrelerini parçalıyor. Bunları daha küçük hücreler haline getiriyor. Ama bunu yaparken bağ dokuya, sinirlere dokunmuyor. Eğer uzman bir hekim tarafından bu operasyon gerçekleşir ise risk yok denecek kadar aza indirilir.Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hocam, ben özellikle bacak bölgemdeki erimeyen fazla yağlarımı Vaser Liposuction yöntemiyle aldırmak istiyorum ama ameliyattan ve oluşabilecek risklerden de bir o kadar korkuyorum. Vaser Liposuction ameliyatı riskli midir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

Merhaba, vücuttaki fazla yağların alımı vaser liposuction tekniği ile mümkündür ancak kişinin vaser liposuction öncesinde kilo kontrolü sağlamak amacıyla diyet ve spor programına başlamış ve devam ediyor olması gerekmektedir. Vaser liposuction zayıflamak için değil vücudu şekillendirmek için yapılan bir işlemdir. Bu yöntem ile birdenbire bütün yağlardan kurtulmak mümkün değildir. Vücudu forma sokmayı ve şekillendirme işlemi olan vaser liposuction başarılı bir estetik cerrahın ellerinde çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Vaser Liposuction mutlaka steril olarak hazırlanmış hastane ameliyathanesinde ve işinde uzman deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapılması gerekmektedir. Vaser liposuction estetik bir prosedür olmasından dolayı, işlem yapılacak ortamın sterilizasyonunun iyi sağlanmış olması ayrıca Vaser liposuction işlemini gerçekleştirecek olan cerrah ile hasta arasında tam güven ortamı oluşması sağlanmalıdır. Sevgiler.

blank

 İyi günler hocam, Vaser Liposuction ameliyatı olmak istiyorum. İki sene önce doğum yaptım, Vaser Liposuction ameliyatı benim için riskli midir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 24, 2019

Merhaba, İki sene önce doğum yapmış hastalar için Vaser Liposuction ameliyatı uygundur. Her ameliyatta olduğu gibi Vaser Liposuction ameliyatının da ufak riskleri vardır. Fakat klasik Liposuction ile karşılaştırdığımızda Vaser Liposuction’da daha az pıhtı atması, ödem, emboli riski vardır. Vaser Liposuction sadece yağ hücrelerini etkiler, çevresindeki bağ ve dokulara zarar vermez. Bu nedenle riski çok daha azdır.Sağlıkla kalın.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar