Vaser Liposuction Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

1.07K görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba hocam, Liposuction yaptırmayı çok istiyorum. Özellikle bacak ve basen bölgelerime yaptırmak istiyorum  ama vücudumda kalıcı iz bırakır diye çok korkuyorum. İz kalırsa dışardan insanlar anlayabilirler. Vaser  Liposuction ameliyatından sonra iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction yöntemi sayesinde vücutta belirgin biz iz kalmamaktadır. Vaser Liposuction’ı eski liposuction yöntemlerinden ayıran en büyük fark budur, iz bırakmaması tercih sebebidir. Bu yöntemde kullanılan kanüller eski yöntemlere göre daha incedir. Sıvı forma getirilen yağların dışarı çekilmesi için vücuda 3-4 mm büyüklüğünde minik kesiler açılır. İnce kanüller yardımıyla buralardan sıvı forma getirilen yağlar çekilir. Son olarak estetik dikişle bu kesiler kapatılır. Bu açılan kesilere sadece 1-2 dikiş yapılır. Operasyondan bir hafta sonra o dikişler alınır. Dikişler alındıktan sonra yavaş yavaş iyileşir ve yok olur. Ortalama ameliyattan iki hafta sonra bütün izler yok olur.

0

Merhaba hocam, vaser liposuction yaptırmak istiyorum ancak sonrasında çok iz kalıyor mu merak ediyorum. Rica etsem beni bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction sonrası vücudunuzda çok fazla iz kalmaz. Oldukça minik kesiler açıldığı için işlem sonrası sizi rahatsız edecek boyutta bir iz sorunu ile karşılaşmazsınız. Sevgiler.

0

Selamlar doktor hanım, göbek bölgeme vaser liposuction yaptırmak istiyorum ancak cerrahi bir işlem olduğundan sonrasında iz kalır mı emin değilim. Rica etsem beni bu konuda bilgilendirir misiniz? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gelişen teknoloji sayesinde cerrahi operasyon sonrası iz kalma riski oldukça minimum seviyeye inmiştir. Bunu uyguladığımız estetik operasyonlar sonrası hastalarımızın memnuniyet düzeyinin yüksekliğine bakarak da görmek mümkün. İz kalma korkusu en çok duyduğumuz sorulardan ancak endişe edecek bir durum yok. Vaser liposuction sonrasında vücudunuzda belirgin bir iz kalmaz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, basen bölgemde bölgesel yağlanma var. Diyet ya da spor ile gitmiyor. Aldırmak istiyorum ameliyatla. Ancak Vaser Liposuction ameliyatından sonra iz kalır mı bilmiyorum. Bu benim için önemli. Yanıtlarsanız memnun olacağım. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, basen bölgesi de dahil olmak üzere vücuttaki birçok bölgeden inatçı yağların alınmasında oldukça etkili bir uygulama olarak Vaser Liposuction yöntemini öneriyorum. Bu yöntemde 3- 5 mm aralığında minimal kesiler atılır ve bölgedeki yağlar kanüller aracılığıyla vücuttan atılır. Kesilerin boyutu çok minimal olduğu için iz kalmaz. Sadece güneşten dikkatle koruyun. Yardımcı iz kremleri de kullanabilirsiniz. Ancak öncelikle sizi muayene edebilirsem bu yöntem sizde en etkili yöntem olur mu diye kontrol ederiz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben bel bölgemdeki fazla yağlardan rahatsızım ve Vaser Liposuction yaptırmak istiyorum. Ancak açık giyindiğimde buralarda bir iz görüntüsünde olsun istemiyorum. Vaser Liposuction ameliyatından sonra iz kalır mı? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction bel ve göbek bölgesindeki fazla yağların çözümünde oldukça etkili bir uygulamadır. 3- 5 mm aralığında minimal kesiler atarız ve bu bölgedeki yağların kanüller yardımıyla vücuttan atılmasını sağlarız. Kesiler çok ufak boyutlarda olduğu için iz kalmaz. İlk etapta güneşten mutlaka korumanızı ve tavsiye edilen sürelerde iz kremlerini kullanmanızı öneririm. Daha hızlı bir iyileşme olacaktır. Operasyonunuzu bu aylar içinde yaptırırsanız yazın gönül rahatlığıyla istediğinizi giyebilirsiniz.

0

Merhaba hocam, ablam vaser liposuction ile yağların aldırmak istiyor ama ben vücudunda iz kalacağını inandığım için böyle bir şey yaptırmasını istemiyorum. Vaser Liposuction güvenli bir uygulama mı, operasyon sonrasında vücutta herhangi bir iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction, yağların çok kolay bir şekilde vücuttan atılmasını sağlayan oldukça güvenli bir vücut şekillendirme yöntemidir. Vaser Liposuction ameliyatında yağların vücuttan atılmasını sağlayan kanülleri yerleştirmek için 3-5 mm çapında cilt yüzeyine kesiler açılır. Kanüller yardımıyla yağlara vücuttan atıldıktan sonra işlem tamamlanır ve kesilere dikiş atılır. Cilt yüzeyine açılan kesiler çok küçük olduğu için Vaser Liposuction ameliyattan sonra vücutta belirgin bir iz kalmaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı