Vaser Liposuction Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, Liposuction yaptırmayı çok istiyorum. Özellikle bacak ve basen bölgelerime yaptırmak istiyorum  ama vücudumda kalıcı iz bırakır diye çok korkuyorum. İz kalırsa dışardan insanlar anlayabilirler. Vaser  Liposuction ameliyatından sonra iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 27, 2020

Merhaba, Vaser Liposuction yöntemi sayesinde vücutta belirgin biz iz kalmamaktadır. Vaser Liposuction’ı eski liposuction yöntemlerinden ayıran en büyük fark budur, iz bırakmaması tercih sebebidir. Bu yöntemde kullanılan kanüller eski yöntemlere göre daha incedir. Sıvı forma getirilen yağların dışarı çekilmesi için vücuda 3-4 mm büyüklüğünde minik kesiler açılır. İnce kanüller yardımıyla buralardan sıvı forma getirilen yağlar çekilir. Son olarak estetik dikişle bu kesiler kapatılır. Bu açılan kesilere sadece 1-2 dikiş yapılır. Operasyondan bir hafta sonra o dikişler alınır. Dikişler alındıktan sonra yavaş yavaş iyileşir ve yok olur. Ortalama ameliyattan iki hafta sonra bütün izler yok olur.

blank

Merhaba hocam ben bölgesel yağlarımdan şikayetçiyim. Vaser ameliyatı sonrası iz kalır mı? Çok fazla yağım yok ama modellik yapıyorum işimden dolayı iz durumu benim için çok önemli yanıtlarsanız sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba vaser liposuction ameliyatı vücudunuzda yağ hücrelerini vakum tekniği ile alınarak yapılır.Bu ameliyatı yaptırmadan önce bütün hastalarımın sorduğu sorudur, iz kalıcı değildir. Fakat küçük delikler açarak yapıyoruz bu ameliyatı, hangi bölgeye yaptırmak istediğinizi bilsem daha iyi yardımcı olurum. Ameliyat sonrası izler iyileşme sürecinizden sonra zamanla yok olur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar