Vaser Liposuction bir kilo verme yöntemi midir?

1.31K görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Merhabalar 97 kiloyum Vaser Liposuction ameliyatı bir kilo verme yöntemi olarak da kullanılabılir mi? Sarkıklık olan karında sıkılaşma da sağlanabiliyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba , öncelikle Vaser Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Bu ameliyat, vücutta kalıplaşmış ya da yer etmiş fazla yağların dışarıya alımı ve vücudun yeniden şekillendirilme işlemi olarak nitelendirilir. Vaser teknolojisiyle yapılan liposuction sonrasında iyileşme klasik liposuction işlemine göre daha kolay ve hızlıdır. Eğer deri elastikiyetini kaybetmiş ve sarkma olmuşsa farklı tedaviler ile size daha iyi bir sonuç vermemiz mümkün olacaktır.

0

Merhaba doktor hanım, acaba vaser liposuction bir kilo verme yöntemi midir? Yani obezite ile mücadele eden biri bu uygulamayı yaptırabilir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vaser liposuction ve diğer liposuction işlemleri zayıflamak için uygulanan yöntemler değildir. Bu nedenle bu uygulamaları bir kilo verme yöntemi olarak görmek çok yanlıştır. Bu arzu ile vaser liposuction yaptırmaya gelen hastalarımız büyük hayal kırıklığına uğrar. Çünkü vaser liposuction yaptırabilmeniz için ya ideal kilonuzda olmanız, ya da ideal kilonuza oldukça yakın olmanız gerekmektedir. 18 yaşından büyükseniz ve genel sağlık durumunuz da uygun ise vaser lipo yaptırabilirsiniz. Eğer kalp veya şeker gibi bir kronik hastalığınız var ise öncesinde birtakım testlerden geçmeniz faydalıdır.

0

Merhabalar Leyla Hanım, vücudumda fazla yağlanma var. İdeal kiloma yakın sayılırım ancak bölgesel yağlanmalardan bir türlü kurtulamıyorum. Özellikle kalça ve basen bölgemde aşırı yağlanma söz konusu. Bu da vücudumu orantısız kılıyor. Bu nedenle vaser liposuction yaptırmak istiyorum. Acaba vaser liposuction bir kilo verme yöntemi midir? Bilgi verebilirseniz çok iyi olur. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vaser liposuction halk arasında bir zayıflama tekniği olarak kulaktan kulağa dolaşsa da işin aslı öyle değildir. Vaser liposuction yaptıracak kişilerin ideal kilosunda olması en önemli önceliğimizdir. Spor ve diyet ile kurtulamadığınız fazla yağlardan vaser liposuction ile kurtulabilir, daha sıkı ve estetik vücut hatlarına kavuşabilirsiniz. Yani vaser lipo bir vücut şekillendirme yöntemidir, zayıflama yöntemi asla değildir. Operasyon sonrası vücudunuzdan fazla yağlar çıkarıldığı için elbette bir kilo kaybı meydana gelecektir. Eğer işlem sonrası sağlıklı beslenir, hareketli bir yaşam tarzı benimserseniz vaser liposuction kalıcı bir işlemdir diyebiliriz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim en az 10 kilo kadar bir fazlam var ve kilo vermek istiyorum. Vaser Liposuction bir kilo verme yöntemi midir? Önerir misiniz? İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction zayıflama yöntemi olarak değerlendirilemez. Bu yöntemde bizim amacımız egzersiz ve diyetle erimeyen inatçı yağların ortadan kalkmasını sağlamaktır. Bu şekilde vücut şekillendirilir ve formda bir görüntü kazanılmış olur. Bu yöntemin sizin için uygun olup olmadığını söyleyebilmek ve bir öneride bulunabilmem için sizi muayene etmem gerekli. Bazı analizler yapmalıyım ve vücutta yağ oranının dağılımına da bakmalıyım. Ayrıca genel sağlık durumunuz ve tıbbi geçmişiniz de önemli. Bu bilgileri elde ettikten sonra fazla kilolarınızdan en etkili şekilde hangi yöntemle kullanılarak kurtulabileceğinizin bilgisini verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, farklı bir hastalığımdan ötürü son 2 yılda fazlaca kilo aldım. İlaçları artık kullanmıyorum ama aldığım kiloları da vermekte zorlanıyorum. Vaser Liposuction bir kilo verme yöntemi midir? Bu yöntemle eski kiloma dönebilirmiyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle Vaser Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Bölgesel yağlanmalarda diyet ve egzersizle erimeyen inatçı yağların hızlı bir şekilde vücuttan atılmasını sağlayan ve vücudun şekillendirilmesine yarayan, oldukça etkili sonuçlar veren bir yöntemdir. Sizin durumunuza gelince net bilgi verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem ve tıbbi geçmişiniz ile ilgili bilgi almam gerekli. Bu ameliyatı olmakta kişinin genel sağlık durumu da çok önemli. Aldığınız yağların vücudunuzdaki yerleşim oranını ve şeklini de bilmem gerek. Eğer vücutta bölgesel yağlanmalar söz konusuysa, diyet ve spor sonrası da gitmiyorsa belki o bölgeler için Vaser Liposuction düşünülebilir.

0

Merhaba Leyla hanım, karın bölgemde ve bacaklarımda fazlalıklarım var. Bu fazlalıklarımdan vaser liposuction ile kurtulmak ve kilo vermek istiyorum. Vaser liposuction kilo verme yöntemi midir, bu uygulama ile fazla kilolarımdan kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction bir zayıflama ya da kilo verme yöntemi değildir. Ancak Vaser Liposuction uygulamasında kişinin vücudundan bir miktar yağ alındığı için operasyondan sonra kilo vermiş olursunuz. Fakat Vaser liposuctionın asıl amacı kişinin kilo vermesini sağlamak değildir. Vaser Liposuction’da asıl amaç kişiyi bölgesel yağlarından kurtarmak ve daha kıvrımlı bir vücuda sahip olmasını sağlamaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı