Vaser Liposuction sonrasında diren takmak şart mı?

blank
1 Cevap

İyi çalışmalar Leyla hanım, Benim bel çevrem ve basenlerim çok geniş. Uzun yıllardan spor yapıyorum ama sanırım birazda genetik. Artık liposuction yaptırmayı düşünüyorum. Yakın zamanda sizinle görüşmek için geleceğim ama öncesinde danışmak istediğim bir konu var. Vaser Liposuction ile yağ aldıktan sonra diren takmak, korse giymek şart mıdır? Bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, hangi bölgeye yaptıysak o bölgeye uygun olarak korse giymemiz gerekiyor. Mutlaka sıkı bir korse giyiyoruz. Bunu 1 ay kadar öneriyorum. Gıdı, sadece karın, bel gibi çok küçük alanlar için ise o bölgeye adapte olabilecek korselerimiz var. Bunları iki hafta boyunca 24 saat, iki haftadan sonraki iki haftada da 12’şer saat giymenin faydalı olacağını düşünüyorum. Çok büyük vaser ve hi-def yaptığımız zamanlarda direnler kullanıyoruz. 3-5 gün kadar bu direnler kalıyor. Bu direnlerin amacı vücuttaki ödemi daha hızlı bir şekilde atmak. Biz bütün liposcutionlarda yağı almadan önce bir sıvı veririz. Oradaki yağlar biraz daha fazla yaşasın, damarlar büzüşsün. Çok fazla kanama ve komplikasyon olması diye. Bunu yaptığımız zaman ses dalgaları suda daha fazla iletilir. O bölgelerdeki yağ hücrelerinde parçalanmalar oluyor. Yağ erimiş hale geliyor. Biz onu alıyoruz. Bütün o sıvıyı çektiğimizde ilk verdiğimiz sıvının bir kısmı kendini o boşluk alanlarına geri verir. O yüzden o boşluk alanına gelen sıvıların bir şekilde dışarıya atılması gerekiyor. Onun dışarı atılması içinde biz direnleri kullanıyoruz. Vaser Liposuction ameliyatlarında kombinasyonlar çok fazla. Benim en çok sevdiğim biraz heykeltraşlık gibi olan yağları fazla bölgelerden alıp eksik bölgelere vermek. Sadece cildin çok fazla çatlaklı olduğu, çok fazla sarkmaların olduğu hastalarda sadece liposuction yeterli olmuyor. O hastalarda çoğu zaman germe ameliyatlarına gitmek gerekiyor. Onların da dozunu iyi ayarlamak gerekiyor. Sonrasında bizi nelerin beklediğini hastayla konuşmak gerekiyor.Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam, benim göbek ve bel bölgemde spor yapmama rağmen gitmeyen yağ birikimi var, Vaser liposuction ile erimeye dirençli yağların alındığını okudum. Bu işlemden sonra diren takmak zorundamıyım? Diren nasıl bir materyaldir? Can acıtır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

İyi günler, Vaser liposuction ameliyatında uygulama yapılacak alan genişliğine göre diren takılmaktadır. Tüm liposuction ameliyatlarında uygulama bölgesine öncelikle bir miktar sıvı verilir. Bu sıvı kanama ve komplikasyon olmasını engellerken aynı zamanda uygulama bölgesindeki damarların sıkışıp büzüşmesine yardımcı oluyor. Vaser Liposuction uygulamasında ultrasonik ses dalgaları yağların parçalanmasını sağlar. Ses dalgaları uygulama bölgesine verilen suda daha fazla iletilir. Böylelikle yağların parçalanması daha çok olmaktadır. Yağlar parçalanarak eriyik hale gelir. Vaser liposuction işleminde sıvıyı çektiğimiz zaman sıvının bir kısmı doku aralarına girer ve bu doku aralarına giren sıvı, dren dediğimiz özel plastikten yapılan basit bir mekanizma takılır. Drenler sadece liposuction ameliyatında değil hemen her ameliyatta takılan, sıvıların doku aralarına gönderilmesini engelleyip dışarı aspirasyon yapan bir alettir. Vaser liposuction öncesinde kişiye verilen genel anestezi ile hasta uygulama sırasında hiçbir acı hissetmemektedir. Uygulama sonrasında yaklaşık 3 ile 5 gün arasında vücutta kalan dren korse kullanılmasıyla beraber vücuttaki ödemin hızlı bir şekilde dışarı atılmasını sağlar. Vaser liposuction ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için kliniğimizi arayabilir, gelebilir, misafirimiz olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar