Vaser Liposuction sonrasında diren takmak şart mı?

1.70K görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

İyi çalışmalar Leyla hanım, Benim bel çevrem ve basenlerim çok geniş. Uzun yıllardan spor yapıyorum ama sanırım birazda genetik. Artık liposuction yaptırmayı düşünüyorum. Yakın zamanda sizinle görüşmek için geleceğim ama öncesinde danışmak istediğim bir konu var. Vaser Liposuction ile yağ aldıktan sonra diren takmak, korse giymek şart mıdır? Bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hangi bölgeye yaptıysak o bölgeye uygun olarak korse giymemiz gerekiyor. Mutlaka sıkı bir korse giyiyoruz. Bunu 1 ay kadar öneriyorum. Gıdı, sadece karın, bel gibi çok küçük alanlar için ise o bölgeye adapte olabilecek korselerimiz var. Bunları iki hafta boyunca 24 saat, iki haftadan sonraki iki haftada da 12’şer saat giymenin faydalı olacağını düşünüyorum. Çok büyük vaser ve hi-def yaptığımız zamanlarda direnler kullanıyoruz. 3-5 gün kadar bu direnler kalıyor. Bu direnlerin amacı vücuttaki ödemi daha hızlı bir şekilde atmak. Biz bütün liposcutionlarda yağı almadan önce bir sıvı veririz. Oradaki yağlar biraz daha fazla yaşasın, damarlar büzüşsün. Çok fazla kanama ve komplikasyon olması diye. Bunu yaptığımız zaman ses dalgaları suda daha fazla iletilir. O bölgelerdeki yağ hücrelerinde parçalanmalar oluyor. Yağ erimiş hale geliyor. Biz onu alıyoruz. Bütün o sıvıyı çektiğimizde ilk verdiğimiz sıvının bir kısmı kendini o boşluk alanlarına geri verir. O yüzden o boşluk alanına gelen sıvıların bir şekilde dışarıya atılması gerekiyor. Onun dışarı atılması içinde biz direnleri kullanıyoruz. Vaser Liposuction ameliyatlarında kombinasyonlar çok fazla. Benim en çok sevdiğim biraz heykeltraşlık gibi olan yağları fazla bölgelerden alıp eksik bölgelere vermek. Sadece cildin çok fazla çatlaklı olduğu, çok fazla sarkmaların olduğu hastalarda sadece liposuction yeterli olmuyor. O hastalarda çoğu zaman germe ameliyatlarına gitmek gerekiyor. Onların da dozunu iyi ayarlamak gerekiyor. Sonrasında bizi nelerin beklediğini hastayla konuşmak gerekiyor.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben basen bölgemdeki fazla yağları aldırmak istiyorum. Belki tuhaf gelecek ama ameliyattan değil de ameliyatta diren takılmasından daha çok korkuyorum. Vaser Liposuction sonrasında diren takmak şart mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, diren ameliyat sonrasında doku aralarında sıvı kalmasını engeller ve sıvıların dışarı akmasını sağlar. Bunun hastaya en önemli faydası komplikasyon gelişme risklerini azaltmasıdır. Ayrıca ödem oluşumunu da azaltır. Diren takılmasında korkulacak hiçbir şey yoktur. Çünkü Vaser Liposuction genel anestezi altında gerçekleştirilir ve direnler de bu sırada takılır. Dolayısıyla siz bunu hissetmezsiniz bile. Tabi her liposuction yapıldıktan sonra diren takılması şart değildir. Bu biraz bölgeye ve hastaya göre değişmektedir. Sevgiler..

0

Merhaba hocam, vaser liposuction sonrasında diren takmak şart mı? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vaser liposuction sonrası diren takıp takmama durumu işlem yapılacak bölgeye göre farklılık göstermektedir. Eğer gıdı gibi daha dar çaplı bir bölgeye vaser lipo uygulanacak ise diren takılmasını ihtiyaç duyulmayabilir. Fakat daha geniş çaplı bölgeler için diren takmak gerekebilir. O nedenle sizi muayene etmeden net bir şey söylemem mümkün değil.

0

Hocam iyi günler, vaser liposuction yaptırmayı düşünüyorum. Önümüzdeki ay operasyon için randevu alacağım ancak bir sorum var size. Vaser liposuction sonrasında diren takmak şart mı? Bazı doktorlar bunu onaylamıyor diye duydum. Bilgi alabilirsem sevinirim, teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba iyi günler, vaser liposuction sonrası diren takıp takmayacağınıza ancak doktorunuz karar verebilir. Diren takma nedeni dokular arasındaki biriken sıvının ödem oluşmasına davetiye çıkarmasını engellemektir. Bu nedenle önemlidir. Ancak ameliyat bölgesi çok geniş değil ise bazı doktorlar diren kullanımına ihtiyaç duymaz. Bu nedenle sizi muayene etmeden ve isteklerinizi duymadan bu soruya kesin cevap vermem doğru olmaz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben göbek ve bel bölgemdeki yağlanmalar için ameliyat olmak istiyorum. Bu ameliyatlarda özellikle Vaser Liposuction sonrasında diren takmak şart mı? Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction ameliyatlarını hastanın rahat ve konforu açısından genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Bu ameliyatı genelde geniş alanlardaki yağlanmalar için yapıyoruz. Daha ufak bir bölge olsa belki diren takmayabilirdik. Drenler bu tip ameliyatlarda hatta neredeyse tüm cerrahi işlemlerde kullanılabilir. Çünkü sıvıların doku aralarında kalmasına engel olur ve dışarıya akmasını sağlar. Bu sayede de ameliyatın komplikasyon riskleri azalır. Operasyon sonrası ödemin vücuttan atılmasında da yardımcıdır. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi günler Leyla Hanım, benim basenlerimde yağlanma var. Spor ve egzersiz ile gideremiyorum. Vaser Liposuction yaptırmak istiyorum. Sadece ameliyattan korkuyorum. Bir de dren takılmasından çekiniyorum. Vaser Liposuction sonrasında diren takmak şart mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ aldırma operasyonları riski en düşük olan cerrahi işlemler arasında yer alır. Her cerrahi işlemde olduğu gibi enfeksiyon ya da kanama gibi riskler vardır. Ancak tecrübeli bir hekim ameliyatınızı yapıyorsa bu gibi riskler de en aza indirgenmiş olur. Vaser Liposuction ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir. Küçük bir bölgeden bahsediyor olsaydık (çene gibi mesela) o zaman dren takılmayabilirdi. Ancak basen bölgesi vücutta oldukça geniş bir bölgeden fazla miktarda yağ alınırsa gerekebilir. Drenler sıvıların doku aralarına gönderilmesini engeller ve dışarı aspirasyon yapar. Dolayısıyla ameliyatın risklerini de azaltır. Ayrıca operasyon sonrası oluşan ödemin hızlı bir şekilde atılmasında da oldukça faydalıdır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar