Vaser Liposuction Yöntemiyle Jinekomasti Düzeltilir mi?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben 22 yaşındayım ergenlikten beri göğüslerim büyümeye başladı ve artık beni çok rahatsız ediyor. Vaser liposuction yöntemiyle jinekomasti düzeltilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 23, 2020

Merhaba, evet jinekomasti ameliyatını çoğu hastalarda Vaser liposuction yöntemiyle uygulamaktayız. Jinekomasti bazı ilaçların kullanımına, hormonlara veya genetik alt yapıya bağlı gelişebilir. Jinekomasti, ergenlik çağında, yaşlılıkta ve aşırı kilo alımının olduğu durumlarda fizyolojik (bir hastalığa bağlı olmaksızın) olarak görülebilir. Ergenlik çağında, hızlı büyümeyle ortaya çıkan jinekomasti çoğu kez zamanla geriler. Bu nedenle, genç hastaların 18 yaşına kadar cerrahi tedaviden kaçınması gerekir. Jinekomasti sadece yağlanmadan dolayı, meme dokusu oluşumundan dolayı ortaya çıkmış olabilir ya da her ikisin oluşumuyla ortaya çıkmış olabilir. Eğer büyüyen meme bezi yumuşak ve yağlı ise sadece Vaser liposuction yeterli olmaktadır. Küçük kanüller yardımıyla yağlanma olan bölgedeki yağlar alınır. Herhangi bir iz kalma riski yoktur. Fakat daha büyük göğüslerde meme başı içinden girilip yağ ve meme dokusu çıkarılır, liposuction da ek olarak uygulanabilir. Yani fazla olan meme dokusu veya cilt fazlalığı varsa mutlaka cerrahi müdahale ile bunun çıkartılması gerekir. Hangi yöntemin size uygulanacağına karar verebilmemiz için sizden meme usg çektirmenizi talep ediyoruz. Eğer gerçekten bir meme dokusu büyümesi söz konusu ise meme ucundan yapılacak 1-2 santimlik kesiden bu meme dokusu kesilerek çıkarılır.

blank

Merhaba leyla hocam ben 22 yaşındayım ve göğüslerim bir erkeğe göre çok büyük bunun bir kaç tane evresi varmış.liposuction ve vaser liposuction ile yapılıyormuş kaçıncı evrede liposuction türü değişiyor.Vaser liposuction yöntemiyle jinekomasti düzeltilebilir mi?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, Jinekomastinin sebebi tam olarak bilinmemektedir. Ergenlik öncesi veya ergenlik süresince alınan fazla kiloların jinekomastiye sebep olduğu düşünülmektedir.
Çünkü yağ dokusu testosteronun östrojene dönüşümünü arttırır ama bunların yanı sıra sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam olduğu da bilinmektedir. Bu operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır. Eğer hastanın meme dokusunda fazlalık varsa vaser liposuction işlemi yapılır. 3. ve 4. evrede ise sadece meme bezi ve yağ alımı yeterli olmaz, bunun yanında sarkan deride operasyon sırasında alınır. Meme başıda küçülterek yerleştirilir.

blank

Merhaba hocam, benim meme bölgemde ergenlikle beraber büyüme oluştu. 18 yaşındayım, yaşıtlarıma göre biraz da kiloluyum. Vaser Liposuction ile erkeklerdeki meme büyümesinin önüne geçilebilir mi? Jinekomasti düzeltilir mi? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

Merhaba, ergenlikle başlayan meme büyümesi sağlıksız beslenme şekilleri, hareketten yoksun yaşam tarzı ve kadın hormonu fazlalığı erkeklerde meme büyümesine yani jinekomastiye sebep olabilmektedir. Vaser liposuction uygulamasını genel olarak jinekomasti operasyonuyla kombine şekilde gerçekleştiriyoruz. Ancak genç erkeklerde meme büyümesi ergenlikle ortaya çıkar ve takriben 18 yaşına kadar devam eder. 18 yaşından sonra meme büyümesi durabilir ya da gerileyebilir. Bu bakımdan erken dönemde erkeklerin bu müdahaleyi yapmaları tavsiye edilmez. Meme büyümesi sağlıksız besin tüketiminden dolayı olabilir. Erkekte 18 yaşından sonra bir müddet beklenmelidir. Meme büyümesi sağlıksız beslenmeyle ilgiliyse o zaman Vaser Liposuction uygulaması tek başına değerlendirilebilir ve minik kanüller ile meme dokusuna zarar verilmeden vaser yöntemiyle yağlar vücut dışına çekilir. Vaser Liposuction erkeklerdeki meme büyümesinin önüne geçemez ve engelleyemez. 18 yaşından sonra yapılacak Meme USG ile nasıl bir yöntem ve tedavi uygulayacağımız ortaya çıkmaktadır. Vaser Liposuctionda kanüller çok küçük olduğu için herhangi bir iz kalma riski bulunmamaktadır.

blank

Merhaba hocam benim memelerimde büyüme sorunu var ve yaptığım diyetlerle de gitmiyor. jinekomasti olarak araştırdım ama birden çok teknik var , en çok kafamı kurcalayan vaser liposuction ile jinekomasti düzeltilir mi ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba erkeklerde kadınlar gibi meme büyümesi olabilir bunun nedeni , sağlıksız
beslenme , hareketsiz yaşam , sağlıksız gıdalar olabilir. Jinekomasti bazı durumlarda cerrahi bazı durumlarda vaser liposuctıon yöntemi ile yapılır.Vaser liposuctıon vücuttaki fazla olan yağ hücrelerini vakum yoluyla almamıza yardımcı olur.İnce kesiler ile yapıldığı için iz kalmaz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar