Vaser Liposuction Yöntemiyle Jinekomasti Düzeltilir mi?

867 görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben 22 yaşındayım ergenlikten beri göğüslerim büyümeye başladı ve artık beni çok rahatsız ediyor. Vaser liposuction yöntemiyle jinekomasti düzeltilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet jinekomasti ameliyatını çoğu hastalarda Vaser liposuction yöntemiyle uygulamaktayız. Jinekomasti bazı ilaçların kullanımına, hormonlara veya genetik alt yapıya bağlı gelişebilir. Jinekomasti, ergenlik çağında, yaşlılıkta ve aşırı kilo alımının olduğu durumlarda fizyolojik (bir hastalığa bağlı olmaksızın) olarak görülebilir. Ergenlik çağında, hızlı büyümeyle ortaya çıkan jinekomasti çoğu kez zamanla geriler. Bu nedenle, genç hastaların 18 yaşına kadar cerrahi tedaviden kaçınması gerekir. Jinekomasti sadece yağlanmadan dolayı, meme dokusu oluşumundan dolayı ortaya çıkmış olabilir ya da her ikisin oluşumuyla ortaya çıkmış olabilir. Eğer büyüyen meme bezi yumuşak ve yağlı ise sadece Vaser liposuction yeterli olmaktadır. Küçük kanüller yardımıyla yağlanma olan bölgedeki yağlar alınır. Herhangi bir iz kalma riski yoktur. Fakat daha büyük göğüslerde meme başı içinden girilip yağ ve meme dokusu çıkarılır, liposuction da ek olarak uygulanabilir. Yani fazla olan meme dokusu veya cilt fazlalığı varsa mutlaka cerrahi müdahale ile bunun çıkartılması gerekir. Hangi yöntemin size uygulanacağına karar verebilmemiz için sizden meme usg çektirmenizi talep ediyoruz. Eğer gerçekten bir meme dokusu büyümesi söz konusu ise meme ucundan yapılacak 1-2 santimlik kesiden bu meme dokusu kesilerek çıkarılır.

0

Merhabalar doktor hanım, oğlum hakkında bir şey danışmak için soruyorum. Kendisi biraz kilolu ve memeleri normalden daha büyük. Okulda çoğu arkadaşı tarafından kendisi ile alay ediliyor ve bu durum oğlumu oldukça üzüyor. Merak ettiğim şu, vaser liposuction yöntemiyle jinekomasti düzelir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti tedavisinin en etkili yolu jinekomasti ameliyatı olmaktır. Ancak genel muayene sonrası uygun bulunursa oğlunuzun memelerine vaser liposuction ile de şekil verilebilir. Ancak kesin bir cevap verebilmem için öncelikle oğlunuzu muayene etmem gerekli.

0

 Leyla Hocam merhabalar umarım iyisinizdir. Bir erkeğe göre memelerim normalden çok daha büyük ve yürürken sallanıyor. Bu durum özgüvenimi de zedeliyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla jinekomasti olarak adlandırılıyor benim sorunum. Size sorum, vaser liposuction yöntemiyle jinekomasti düzelir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction ile jinekomasti probleminizi çözebiliriz. Ancak öncesinde kliniğimize gelerek muayene olmanızı öneririm. Memelerinizin normalden büyük olmasının nedenini anlayabilirsek daha doğru bir tedavi planlaması yapabileceğimize inanıyorum. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim meme bölgemde yağlanma var. Vaser Liposuction yöntemiyle jinekomasti düzeltilir mi? Önerir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sorunuzu kesin şekilde yanıtlayabilmem için öncelikle sizi muayene etmem ve yağlanmayı analiz etmem lazım. Çünkü meme yağlanması olarak gördüğünüz dolgunluk, meme bezinden kaynaklanabilir. Bunu anlayabilmek için önce ultrason ile görüntüleme yapılması ve memede büyümeye neden olanın neden kaynaklandığını anlamamız gerekir. Meme dokusuna herhangi bir liposuction işlemi uygulanmaz. Ancak meme kenarlarına liposuction yapılabilir. Erkelerde meme bezi büyümesi var ise meme bezi Jinekomasti ameliyatı ile tamamen alınabilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, bende meme yağlanması var. Özellikle yazın ince tshirtler giydiğimde hiç estetik durmuyor. Vaser Liposuction yöntemiyle jinekomasti düzeltilir mi? Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Liposuction meme yağlanmasında etkili mi sorusuna cevap verebilmem için önce sizi muayene etmeliyim. Çünkü bu durum kişiden kişiye değişir. Meme yağlanmanız eğer sadece yağlanmaya bağlı ise vaser liposuction sizin için yeterlidir. Ancak sadece yağ dokularında büyüme yoksa aynı zamanda meme dokusunda da büyüme olduysa o zaman Vaser Liposuction sizin tedavinizde tek başına yeterli olacak bir operasyon olmaz. O zaman meme bezinin de çıkarılması gerekir.

0

Merhaba Leyla hanım, ben de iyi huylu meme büyümesi sorunu yani jinekomasti var. Vaser Liposuction ile jinekomasti düzeltilebiliyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, son zamanlarda birçok erkeğin karşılaştığı iyi huylu meme büyümesi sorununun birkaç çeşidi vardır. Jinekomasti sorunu olan bazı kişilerde meme sadece yağ dokusunun fazlalığı nedeniyle büyük görünürken bazı kişilerde yağ dokusuyla birlikte meme dokusunda da büyüme olur. Eğer sizin sorununuz sadece memedeki yağ dokusu fazlalığı ise Vaser Liposuction ile bu sorun ortadan kaldırılabilir. Ancak meme büyümesinin sebebi sadece yağ dokusu fazlalığı değilse tek başına Vaser Liposuction kullanmak yeterli olmayacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı