Vaser Liposuction
vaserlipo

VaserLipo, klasik Liposuction uygulamasına alternatif olarak kullanılıyor. En yeni teknolojilerle desteklenen Vaser Liposuction, klasik olan uygulamaya göre daha güvenli ve etkili bir sonuç yaratıyor. Vaser Liposuctionda Ultrasonografik dalgalarla, sadece yağ dokusu seçici olarak parçalandığı için damar, sinir ve bağ dokusu zarar görmez. Parçalanan yağlar özel kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekilir. Bu yüzden son derece güvenilir bir yöntemdir. Ayrıca uygulayan hekimin tecrübesi oldukça önemlidir. Cihaz yardımıyla uygulanan Vaserlipo yönteminde cerrahın tecrübesi, yeteneği ve estetik algısı işlemin sonucunu doğrudan etkiler.

Vaser Liposuction ile Yan Etki Görülme Şansı Nedir?

Bu yöntemle yapılan liposuction sonrası kanama, hematom (kan birikimi), his kaybı ve ödem gibi yan etkilerin görülme olasılığı daha azdır. VaserLipo ile yağ tabakaları arasında daha etkili geçiş sağlandığı için cilt düzensizlikleri oluşmaz, homojen bir görüntü elde edilir. Vaser Liposuction hasta ve doktorun ortak kararı ile genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Bu teknikte kullanılan özel kanüllerle tüm yağ alanları üzerinde detaylı çalışmak mümkündür. Vücudun her bölgesine, yüz ve boyun gibi ince hassas bölgelerde bile uygulanabilen tıbbi komplikasyonu olan son derece nadir bir operasyondur.
Cilt koruyucular ile birlikte ince kanüller ile çalışılır. Açılan delik tarzındaki kesiler 0.2cm genişliğindedir. Dolayısıyla kalan iz minimaldir ve genelde görünmeyen alanlardadır. Ancak çalışılan bölgeye göre nokta büyüklüğünde bir iz kalabilir.

VaserLipo Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vaser Liposuction bölgesel yağlanma görülen her alana uygulanabilir. Vaser Liposuction en çok karın, popo, bacak, kol, sırt, iç bacak, kalça, bilek, meme gibi bölgelere yapılıyor. Vaser Liposuction, anestezi altında yapıldığı için kişilerin anesteziye uygun olmaları gerekir. Ameliyat öncesi yapılan testlerle hastaların VaserLipoya uygun olup olmadıkları araştırılır. Aynı şekilde aşırı kilolu veya aşırı sarkma olan hastalara da vaser liposuction uygulanmaz.

Vaser Liposuction ile Hangi Uygulamaları Birleştirebilirim?

Vaser Liposuction ile kombine ameliyatlar yapmak mümkündür. Vaser Lipo şekilde en çok birleştirilen ameliyatların başında meme büyütme, meme küçültme, karın germe ve yüz germe geliyor. Aynı zamanda vaserlipo ile alınan yağlar meme büyütme, dudak dolgusu, yüz dolgusu gibi işlemlerde de kullanılabiliyor. Fakat klasik Liposuctionda çıkarılan yağlar, vücut şekillendirme için kullanılamaz.

Vaser Lipo Öncesi Hazırlık Süreci

Vaser Liposuction yaptırmadan 10 gün önce sigara kullanımını bırakmalısınız. Sigara içen hastaların iyileşme süreci çok daha yavaş olacaktır. Ameliyattan önce aspirin gibi kan sulandıran ilaçların da alınması bırakılmalıdır. Doktorunuzla karşılıklı konuşarak ameliyat sürecine hazırlanabilirsiniz. Her türlü Liposuction uygulamasından 9 saat önce hiçbir şey yiyip içmemek gerekiyor. Vaser Liposuction yaptırmadan önce doktorunuz vücudunuzun neresinden ne kadar yağ çıkarılması gerektiğine çizerek karar verecektir. Bu ön muayene sayesinde siz de Vaser Liposuction sonrası ne kadar inceleceğinizi öğreneceksiniz.

author-avatar

Op. Dr. Leyla Arvas

Estetik Cerrahi uzmanı Op.Dr Leyla Arvas, Vücut ve Yüz Estetiği, Liposuction, Meme Estetiği, Karın Germe, Yağ enjeksiyonu, Saç ekimi konularında uzmanlaşmış kadın estetik cerrahıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir