Vücut Şekillendirme Estetiği Kimlere Yapılır?

1.30K görüntülenmeVücut Şekillendirme
0
1 Yorum

İyi akşamlar hocam, ben yaklaşık 20 kilo verdim şuanda kilo verme sürecim devam ediyor. Ama vücudumun daha şekilli olmasını istiyorum. Vücut şekillendirme estetiği benim için uygun mudur?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vücut şekillendirme estetiği, kilo verme sürecinin sonunda olanlar için tavsiye edilir. Eğer vücut kitle endeksiniz 30’un üzerinde ise ve kilo vermeyi düşünüyor / rejim yapıyorsanız vücut şekillendirme estetiği için beklemenizi öneririz. Vücut şekillendirme estetiği, vücut kitle endeksi 30’un altında olanlar için uygundur. Kilo verdikten sonra sarkma yaşayanlar veya bazı inatçı yağlarından kurtulamayan kişiler vücut estetiği daha kusursuz bir vücuda sahip olabilir. Vücut şekillendirme estetiğinden sonra bu görüntüyü korumak için mutlaka egzersiz yapmalı, diyet programınıza devam etmelisiniz. Vücut şekillendirme estetiğinden sonra kilo alırsanız kusursuz vücut şekliniz bozulabilir. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hanım, geçirdiğim mide ameliyatı sonrası kısa zamanda ciddi bir kilo kaybı yaşadım. Bu sebeple de vücudum inanılmaz sarktı. Vücut şekillendirme ameliyatı olmak istiyorum ancak bu işlem için uygun muyum şüpheliyim. Acaba vücut şekillendirme estetiği kimlere yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vücut şekillendirme estetiği mide ameliyatı sonucu çok fazla kilo kaybı yaşamış kişilere, doğum yapmış kadınlara, sağlıklı beslenme ve spor ile gitmeyen inatçı yağlanmalara karşı çözüm olan bir uygulamadır. Vücut kitle beden endeksi 30’un üstünde seyreden hastaların bu operasyondan yararlanması mümkün değildir. O sebeple vücut kitle beden indeksinin muhakkak 30’un altında olması gerekir. Sizi doğru bilgilendirebilmem için öncelikle muayene olmanız gerekli. Bu operasyonu geçirmekten eminseniz en yakın zamanda sizi kliniğimizde ağırlamak isteriz.

0

İyi çalışmalar Leyla Hanım, kısa zaman önce 30’dan fazla kilo verdim. Hala da vermeye devam ediyorum. Fakat çok kilo verdiğim için vücudumda sarkmalar var. Bu nedenle vücut şekillendirme estetiği yaptırmak istiyorum ancak bu işlem için uygun olup olmadığım konusunda fikrim yok. Acaba vücut şekillendirme estetiği kimlere yapılır? Benim için uygun bir tedavi midir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut şekillendirme estetiği sizin gibi aşırı kilo vermiş kişilere, doğum yapmış kadınlara, diyet ve egzersiz ile dahi gitmeyen bölgesel yağlanmalara çare olan bir operasyondur. Vücut kitle endeksi 30’un üzerinde olan hastalar bu uygulamadan yararlanamaz. O nedenle vücut kitle endeksiniz mutlaka 30’un altında olmalı. Net bir bilgi verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Eğer kesin olarak kararlıysanız en yakın zamanda sizi kliniğimize bekleriz. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam, ben mide küçültme oldum ve vücudumda sarkmalar oldu. Şimdi bunlar için bir çözüm yolu arıyorum. Vücut şekillendirme estetiği kimlere yapılır? Bu operasyonun bana uygun olup olmadığını merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevineceğim. Kolaylıklar diliyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut şekillendirme estetiği özellikle vücudun orta bölümü yani kalça, karın, bel ve sırt bölgesindeki aşırı yağlanmaların ve sarkmaların tedavisinde uyguladığımız bir yöntem. Özellikle aşırı kilo vermelerinde, obezite tedavisi geçirmiş kişilerde ya da hamilelik sonrası verilemeyen kilolarda bu operasyondan verimli sonuçlar alıyoruz. Bu yöntemin sizin için uygunluğuna ne yazık ki muayene etmeden kesin bir şey söyleyemem. Uygun bir zamanınızda kliniğimize gelin, gerekli analizleri yapalım. Genel sağlık durumunuz ile ilgili de konuşalım. Sonrasında ihtiyaçlarınızı tespit edelim ve etkili bir tedavi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim hamilelik sonrasında vücudumda memnun olmadığım görüntüler oluştur. Ne yazık ki diyet ya da egzersiz benim için yeterli olmadı. Muayene için gelmek istiyorum ama öncesinde ben vücut şekillendirme yaptırabilir miyim? Vücut şekillendirme estetiği kimlere yapılır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle muayene için gelme imkanınız varsa çok memnun olurum. Çünkü en iyi değerlendirme bu şekilde yapılıyor ve sonrasında etkili bir tedavi planı uygulanabiliyor. Genel olarak bilgi aktarayım. Vücut şekillendirme ameliyatında biz tüm vücudu ele alarak rahatsızlık duyduğu alanları daha estetik bir hale getirmek için çeşitli uygulamalar yaparız. Bu operasyonu sizin gibi hamilelik sonrası kilolarını veremeyen, hızlı kilo alıp veren, obezite tedavisi geçirmiş kişilere uygularız. Özellikle spor ve diyet ile sorunlarını gideremeyerek bana başvuran çok hastam var. Vücut hatlarının forma sokulması için vücut şekillendirme estetiği oldukça iyi sonuçlar verir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bölgesel yağlanma sorunu olan birisi olduğum için vücudumun görünüşünün pek beğenmiyorum. Daha kıvrımlı hatlara sahip olmak için vücut şekillendirme estetiği yaptırmak istiyorum. Genel olarak çok kilolu bir kadın değilim ama yağlanma sorunum var. Sizce ben vücut şekillendirme için uygun bir aday mıyım? Vücut şekillendirme estetiği kimlere yapılır, kimler için uygundur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut şekillendirme estetiği sizin gibi vücut hatlarını ortaya çıkarmak ve daha estetik görünmek isteyen kişiler için uygundur. Zayıflama yöntemi olmayan vücut şekillendirme estetiğinde bölgesel yağlar hedef alınır. Vücudun genel görünümünü bozan bu yağlardan vücut şekillendirme estetiği sayesinde kurtulabilir ve hayalinizdeki vücut formuna kavuşabilirsiniz. Vücut kitle indeksi 30’un altında, yaşı da 18’in üzerinde olan sağlıklı her birey vücut şekillendirme estetiğinden faydalanabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar