Bacak Estetiği, Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu ile Bacak Estetiği

bacakKusursuz bacaklar herkesin hayalidir. Bacaklarında simetri problemi olanlar için günümüzün en yaygın tedavilerinden biri yağ enjeksiyonu ile bacak düzeltme estetiğidir. Bu işlemde kişinin kendi vücut yağı kullanılarak daha simetrik ve kusursuz bacaklara sahip olması amaçlanır. Kişinin vücudundaki fazla yağlar kullanılarak yapılan bu estetik Vaser Liposuction ile yapılır. Böylece transfer edilen yağların kalıcılığı sağlanmış olur. Çarpık bacak estetiği, eşit olmayan bacaklar ve diz kapağındaki estetik problemler yağ enjeksiyonu ile ortadan kaldırılır.

Bacak düzeltme estetiğinin etkileri

Bacaklarında simetri problemi olanlar için etek, şort, bikini giymek her zaman sorun yaratır. Kendini güvende hissetmeyen kadınlar sürekli çarpık bacaklarını gizlemek ister, bacakları açıktayken mutlu olmaz. Yağ enjeksiyonu ile bacak estetiği artık çarpık bacakların daha estetik görünmesini sağlıyor. En doğru atravmatik teknik ile alınan yağlar bacağa uygulayarak kalıcı bir simetri sağlanıyor. Bacaklarınız eşit, dolgun ve pürüzsüz görünür.Kök hücre bakımından zengin olan yağlar uzun süre kişinin bacaklarının eşit görünmesine yardımcı oluyor. Sigara kullanımı, kilo alıp vermek, ileri yaş gibi durumlar transfer edilen yağların kalıcılığının azalmasına neden olabilir.

Çarpık bacaklara yağ enjektesi

Çarpık bacaklar, alt bacağın daha ince olmasından dolayı veya bacak kemiklerindeki bozukluktan dolayı meydana gelir. Bacağı çarpık olan kişilerde genellikle baldır kısmı daha zayıftır. Bu nedenle bu bölgeye yağ enjeksiyonu yapılarak bacağın normal görünmesi sağlanır. Bazı çarpık bacak örneklerinde de dizin iç kısmında ayak bileğinin iç kısmına kadar doku eksikliği görülür. Bu da her iki bacağın kapalıyken aralarında boşluk olmasına sebep olur. Parantez bacaklar yağ enjeksiyonu ile daha estetik ve sütun şeklinde yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile bacak düzeltme nasıl yapılır?

Bacak düzeltme estetiği en yaygın şekilde yağ enjeksiyonu ile yapılır. Yağ enjeksiyonunun kalıcılığını arttırmak için kök hücre ile kombine estetik uygulaması da yapılabilir. Böylece yağ enjeksiyonunun kalıcılığı %70 oranına kadar çıkabilir. Vaser liposuction tekniği ile tek bir seansta hastanın karın yada basen bölgesinde 300 ila 400 cc arasında yağ çekilir. Alınan yağlar hastanın bacaklarının uygun noktalarına enjekte edilerek her iki bacağın simetrisi sağlanır. Çok ince bacaklara sahip olan kişilerde bacakların tamamına yağ enjektesi yapılarak daha dolgun görünmeleri sağlanabilir. Ayak bileği ve diz içine de yağ enjekte edilerek bacakların kusursuz görünmesi sağlanabilir. Kişinin bacaklarındaki zayıflık ileri derecede ise iki seans yağ transferi yapılabilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir