Meme Estetiği, Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ile Meme büyütme

Her kadının hayali dolgun estetik aynı zamanda doğal güzelliğiyle dikkat çeken memelere sahip olmaktır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmek, protez kullanmayı tercih etmeyen kişiler için alternatif bir meme büyütme yöntemidir. Daha doğal ve estetik bir şekilde, büyük memeye sahip olmak için kendi vücut yağınızı değerlendirebilirsiniz. Bu işlemde Vaser liposuction yöntemiyle alınan yağlar, sıvı forma dönüştürülür ve memelere seviye seviye enjekte edilir. 

Memenin her yerine eşit olarak dağıtılan yağlar sayesinde tıpkı silikon meme gibi dik ve dolgun doğal estetiğe sahip göğüslere kavuşabilirsiniz. Fakat yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, protez ile meme büyütme kadar kalıcı olmayabilir. Enjekte edilen yağların bir kısmı tıpkı kilo verdiğimizde kaybettiğimiz bel basen yağları gibi azalma gösterebilir.

Protezsiz meme büyütme mümkün mü?

Protez kullanılmadan meme büyütmek mümkündür. Kişinin kendi yağı kullanılarak göğüs büyütme yapılabilir. Yağ enjeksiyonu son yıllarda doğal ve damla şeklinde meme isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yapılırken, hastanın vücudundaki fazla yağ dokuları alınarak meme dokusuyla kas arasına yerleştiriliyor. Bu bölgeye yerleştirilen yağ dokusu, kas üzerine yerleştirilen yağ dokusundan daha kalıcı ve daha naturel görünür. Yağ enjeksiyonu ile sadece meme büyütme değil, memelerdeki simetri bozukluğu da düzeltilebilir ve meme silikon ameliyatından sonra göğüs aralarına yağ dokusu enjekte edilerek daha yuvarlak ve doğal görünen memelere sahip olunabilir.

Yağ enjeksiyonu ile meme nasıl büyütülür?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmek için öncelikle hastanın fazla yağlı olduğu bölgeden yağ dokusu dışarı çekilir. Bu uygulama için Vaser liposuction yöntemi tercih edilir. Vaser liposuction sayesinde yağlar canlı haldeyken uygulama yapılan bölgeye enjekte edilir. Böylece yağ dokusuyla doldurulan memeler daha uzun süre bu şeklini korur.

Karın, bel ve ya bacak bölgelerinden alınan yağlar, hedeflenen bölgeye adım adım eklenir. Seviye seviye eklenen yağ dokusu sayesinde uzun süre kalıcı dolgunluk sağlanır. Yağ enjeksiyonu meme büyütmenin dışında meme dikleştirme ve meme asimetrisinde eşitleme işlemlerinde de tercih edilebilir.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme kalıcı bir yöntem midir?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmede eklenen yağların bir kısmı,  işlemden sonraki birkaç ay içinde vücudunuzun aktivitelerine bağlı olarak erimeye başlayabilir. Enjekte edilen yağların bir kısmı ilk aylarda erirken, geri kalan yağlar ömür boyu göğüslerinizde kalabilir.

Konu: Meme Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Benzer Yazılar

Yağ enjeksiyonu ile Meme büyütme” İçin 6 Soru Soruldu

 1. blank Şehriban dedi ki:

  Selam dr. hanım, yağ enjekde ederek meme büyütmek istiyorum. Hangi durumlarda önerirsiniz.
  Ve siz bu uygulamayı ne sıklıkda yapdınız?
  Yeriniz neresi? Ücret nedir?
  Saygılarla

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, yerimiz İstanbul Nişantaşındadır. Detaylı bilgi ve ücret ile ilgili tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. blank Elif dedi ki:

  Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme fiyatını ve meme ucu çöküklüğü fiyatını öğrenebilirmiyim

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. blank Rabia dedi ki:

  Merhaba. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonu ücreti nedir? Yeriniz nerede?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba mail ile bilgi verilmiştir.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir