Yeni trend; estetik Hollywood Yanağı

Yanak ve Çene Estetiği ile Daha Genç Görünün!

Yanak ve çene estetiği ile daha dolgun ve estetik yüz hatlarına sahip olmanız amaçlanır. Yüzünüzdeki altın oranı sağlamak için yanak ve çene estetiği yaptırabilirsiniz.

Yanak ve Çene Estetiği Nedir?

Yüzün en önemli noktasını yanak ve çene kısımları oluşturur. Dolgun ve belirgin yüz hatları her kadının hayalini süsler. Yanak bölgesinde çöküklük veya zayıf elmacık kemikleri kadının daha sönük görünmesine neden olabilir. Çekici görünmek isteyen kadınlar günümüzde yanak ve çene estetiğinden yardım alarak yüz hatlarını ön plana çıkarıyorlar. Yüz bölgesindeki alın, burun ve elmacık kemiklerinin birbiri içerisinde ve çıkıntılı olarak yer alan kadınlar, bu sorundan mentoplasti yani yanak ve çene estetiği ile kurtulabilirler. Elmacık kemiği, genetik olarak veya doğuştan çökük olabilir. Elmacık kemiğinin çökük olmasının nedenlerinden biri de sık sık kilo alıp vermektir. Dolgun elmacık kemiği kadınların yüz hatlarının ön plana çıkmasına ve daha feminen görünmelerine yardımcı olur. Makyaj yapmadan bile havalı ve kusursuz görünmek isteyen kadınlar elmacık kemiklerine dolgunluk kazandırarak her daim göz alıcı görünebiliyorlar.

ÇOK SORULAN SORULAR

Çene estetiği operasyonlarında hastanın isteği ve çene yapısının çok iyi anlaşılması gerekir. Bu doğrultuda hastanın değerlendirilmesi, dudaklar ve burun gibi anatomik yapıların uyumluluğu içerisinde değerlendirilmelidir. Çene estetiği, estetik bir problemin düzeltilmesi ve yüzdeki uyumu sağlarken ağızın, dudakların ve burnun görüntüsüne de olumlu estetik bir katkı sağlar. Çene yapısı değerlendirilirken tüm yüz anatomisinin düşünülerek hareket edilmesi, çene estetiği sonuçlarını olumlu etkileyen bir durumdur.

Çenesi küçük olanlar veya boyunla bitişik gibi görünen çene modelleri çene estetiği ile düzeltilebilir. Çenenin önde veya arkada durması, çene ucundaki küçüklük ve sivrilik gibi problemler yaşayan hastalarımız çene estetiği operasyonu ile daha estetik görünen çeneye sahip olabilirler.

Çene estetiği, çene şekil bozukluğu tedavisinde kullanılmaktadır. Çene estetiği implant uygulamaları ya da çene ucunu oluşturan kemik yapının çeşitli yöntemlerde ilerletilmesi ya da geriletilmesi şeklinde yapılabilir. Çene implantları alt yüz ve çenenin ön-arka planda büyütülmesinde başarı sağlarken, yukarı-aşağı ve sağ-sol plandaki büyütmeler için yetersiz kalabilmektedir. Bu amaçla çene kemiği üzerinde farklı cerrahi müdahaleler yapılabilir. Tedavi yöntemleri için hastanın doktor ile hastanın buluşması çok önemlidir.

Çene estetiğinden sonra 1-2 gün hastanede kalmaları yeterli olur. İlk birkaç gün süreyle de hastaların beslenmesi sıvı gıdalarla yapılır. Daha sonra katı gıdalara kademeli bir geçiş süreci ile başlanır. Ameliyat tek çene için yapıldıysa, hastaların günlük yaşamına dönmeleri bir hafta kadar sürer. İki çeneye ameliyat yapıldıysa, bu süreç iki hafta kadar devam edebilir. Operasyon sonrasında hastaların konuşma ve diğer ağız hareketlerinde bir sorun ortaya çıkmaz.

Çene estetiği, genel olarak ağız içinden yapıldığı için görülen bölgelerde iz kalmaz.

Yanak ve çene estetiği kemiğine enjekte edilebilen Hyaluronik asit bu alanlara dolgunluk kazandırarak hem daha hacimli ve daha sıkı hale getirir, hem de hafif bir lifting etkisi yaratır. Yanak ve elmacık kemiği hatları belirginleştirilir, yüze daha genç ve orantılı bir görünüm verilir.

Elmacık kemiği, yaşlanmaya bağlı, doğuştan ya da aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak çökük bir görüntüye sahip olabilir. Hastayı rahatsız eden bu görüntü, yapısal değişkenlere göre dolgu enjeksiyonları ya da implant (protez) ile düzeltilebilir. Hastayı rahatsız eden bu görüntü düzeltildiğinde, daha genç ve çekici bir yüz elde edilmiş olur. Dolgu, hastanın ihtiyacı olan bölgeye enjekte edilir. Eğer hastaya doktor tarafından implant takılması gerek görüldüyse işlem 50-60 dakika sürer. İz kalmaz ve ağrılı bir operasyon değildir.

Toplum tarafından kabul edilen estetik ve güzel yüz şekli; çeneye doğru daralan üçgenimsi yapıda, köseli, uzun ve zayıf görünümlü yüz şeklidir. Fakat hastaların çoğu bu yüz şekline sahip değildir. Daha yuvarlak yüz yapısı olan hastalar için uygulanabilen yağ yastıkçığı çıkartma işlemi ile kişiye üçgenimsi ve zayıf bir görüntü verilmiş olunur. Lokal anestezi altında yapılabilen bu operasyon, 40-60 dakika sürmektedir. Kesi ağız içerisinde olacaktır bu yüzden yüzde herhangi bir iz kalmaz. 1-2 gün içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Gerekli görülen durumlarda çene protezi de konabilir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak  Yanak ve Çene estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

YANAK VE ÇENE ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Yanak ve Çene estetiği uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yanak ve Çene Estetiği Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Yanak ve Çene Estetiği (Mentoplasti)” için 24 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  Merhaba Leyla hanım, benim yüzüm çok büyük kilo verdim ama yüzüm küçülmedi. Yanak küçültme estetiği ile yüzümü küçültebilir miyim? bilgi verin lütfen çok teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Yanak küçültme estetiği yanaklarınız da ki fazla olan yağ dokusunu çekeceği için yüzünüz daha ince görünecektir. Eğer yüzünüzdeki yağ çekimi sonrasında deri sarkması görünürse mutlaka yüz germe estetiği de yaptırmanızı öneriyoruz. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, yanak estetiği ile elmacık kemikleri belirginleştirmek mümkün müdür? bu konuda cevap verirseniz çok mutlu olurum. İyi çalışmalar hocam

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Yanak estetiğinde fazla olan yağlar dışarı çekildiği için elmacık kemikleri ortaya çıkar. Elmacık kemiğinin ortaya çıkması için yanakların tam ortasında sarkma yaratan yağların alınması gerekebilir. Fakat kişinin elmacık kemikleri doğal olarak belirgin değilse yağ enjektesi ile elmacık kemikleri daha belirgin bir hale getirilebilir. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir