Yeni Trend; Brazilian Butt Lift (Brezilya poposu)

Güzellik trendleri günden güne değişiyor. Eskiden daha zayıf vücutlar ön plana çıkarken şimdi ise daha dolgun ve çekici hatlar isteniyor. Dolgun vücut hatlarının olmazsa olmazı ise dolgun ve sıkı bir popodur. Tıpkı Brezilyalıların gibi… Brezilya poposu denilince aklımıza ilk olarak yuvarlak ve dışarı doğru çıkık bir popo görünümü geliyor. Türk kadınlarında daha çok geniş ve basık popo formu görüldüğü için Brezilya popo estetiği ülkemizde oldukça popüler! Brezilya poposuna sahip olmak isteyen kişiler için cerrahi yöntemlerden size en uygununu seçebilir veya birkaç ameliyatı kombinleyebilirsiniz.

Brezilya poposu için hangi uygulamalar yapılabilir?

Daha dolgun bir popoya ulaşmak cerrahi yöntemlerin sınırı yoktur. Gelişen estetik teknolojileri sayesinde küçük popo, büyük popo hatta sarkık popo bile Brezilya poposuna dönüştürülebilir. Liposuction yani vakumla yağ almak özellikle büyük popoları forma sokmak için tercih edilen bir operasyondur. Bunun yanı sıra popo dikleştirme ve popoya yağ dokusu enjeksiyonu yani lipoenjeksiyon ve gluteal askı uygulaması da Brezilya poposu için yapılabilen uygulamalardandır.

Popo ameliyatları genellikle 2-3 saat sürer. Kişinin istediği kalça görünümü için mevcut olan poposu incelenir. Yanlara taşan veya sarkma görülen kişilerde ilk olarak liposuction yapılır. Ortaya doğru, poponun çıkık görünmesini istediğimiz bölgelere ise yağ enjeksiyonu yaparak yuvarlak popo görünümü sağlanır.

Brezilya popo estetiği nasıl yapılır?

Brezilya poposu için liposuction veya yağ enjeksiyonu yaptırarak olan kişilere kanüller aracılığıyla girilir ve enjektörlerle işlem yapılır. Yani kişinin vücudundan alınan yağlar, poposuna enjekte edilerek Brezilya poposu görüntüsü yaratılır. Bu uygulamaların ikisi de iz bırakmaz ve hızlı iyileşme sürelerine sahiptir. İşlem sonrası yürüyerek eve gidebilirsiniz.

Gluteal askı yöntemi ise, özel medikal iplikler kullanarak yapılan popo asma işlemidir. Gluteal askı yöntemi de iz bırakmaz. Özellikle genç ve orta yaştaki kadınlar için uygundur. Popo derilerinde yoğun dereceli sarkma olmayan ve deri altı bağ dokularının sağlam olduğu kişilere önerilir. Popoda daha dik ve dolgun bir görüntü amaçlanır.

Poposunda yoğun dereceli sarkma olan kişilerde kalça germe ameliyatı tercih edilir. Aşırı sarkma ve deri altı yağ ve destek dokusunun azaldığı kişilerde popo germe ameliyatı kaçınılmazdır. Bu ameliyatta fazla olan deri ve deri altı dokusu kesilerek atılır, geri kalan deri ise yukarı doğru çekilerek daha sıkı bir görüntü yaratılır.

Popo estetiği ne kadar sürer?

Brezilya poposuna sahip olmak için hangi ameliyat veya ameliyatlara ihtiyacınız olduğu belirlenir. Operasyonlar genel anestezi altında yapılır. Eğer hastanın vücudunda bölgesel yağlanma varsa buradaki yağ dokusu alınarak poponun orta bölgesine eklenir. Bu ameliyat ortalama 1 saat sürer.

Brezilya poposu için ne kadar yağ enjekte edilmelidir?

Kişinin vücudundaki yağ oranına ve popo büyüklüğüne bağlı olarak bu sorunun cevabı değişebilir. Hastanın ne kadar yağa ihtiyacı varsa liposuction ile o kadar yağ çekilir. Kök hücre yöntemi sayesinde popo estetiğinde sadece yağlar değil hücreler de enjekte ediliyor. Böylece daha dolgun ve dik kalçaya kavuşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir