Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben 38 yaşındayım yanaklarım ve gıdı bölgemde sarkmalar oluşmaya başladı. Yüz germe ameliyatı yaptırmak istiyorum ama dışardan belli olsun ya da iz kalsın istemiyorum bu ameliyatı herkesten gizli yaptırmak istiyorum. Yüz germe ameliyatından sonra belirgin bir iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 23, 2020

Merhaba, yaşımızın ilerlemesiyle orta yüz ve özellikle yanaklarda sarkmalar meydana gelebiliyor. Bu sarkmalar oluştuğunda sarkmanın durumuna göre farklı farklı işlemler önerebilirim. Klasik yüz germe ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında yapılmaktadır. Yüz germe ameliyatı ortalama 4-5 saat sürmektedir. Bazı durumlarda yüz germe ile beraber göz kapaklarınız da sarkma varsa iki ameliyatın birlikte yapılmasını önerebilirim. Yüz germe ile kombine edilebilecek birkaç farklı ameliyat mevcut. Sizin ihtiyacınıza göre karar veriyoruz ve uygulanacak işlemlere göre iyileşme süresi de değişkenlik gösterebilir. Ameliyat izini saçlı derinin içine ve kulak arkasından yapmaya çalışıyorum ki oluşabilecek izi en aza indirgeyelim.İzler 10. günden itibaren ten rengini almaya başlar ve zamanla gittikçe azalır, sizi rahatsız etmez. Ameliyat 1 hafta boyunca yüz korsesi takmanız gerekir. Yüzde morluklar ve şişmeler oluşur bunların geçme süresi 7-10 gün arasıdır. Ancak yaş ilerlemesi, genetik faktörler ve cilde negatif etkileri olan bazı alışkanlıklar izlerin iyileşmesinde gecikmeye neden olabilir. Bunun yanı sıra sigara kullanımı, stres, beslenme düzensizliği de yüzün sarkmasının nedenlerinin başında gelir. Bu nedenle yüz germe ameliyatının kalıcılığının süresini düşürebilir.
Ancak kısa sürede uygulanabilen ve iyileşme süresi daha kısa olan iple yüz germe seçeneğimizde vardır. Bir farklı yöntem de Silhoutte Sutur denilen özel iplerdir. Bu ipler sayesinde sadece bir saat için yüz germe işlemi yapılarak genç bir yüze kavuşabilirsiniz. Yüz germe ameliyatında kullanılan ipler, özellikle sarkmaya başlayan orta yüz bölgesindeki yumuşak dokuyu yeniden şekillendirerek elmacık kemiklerini daha belirgin daha dolgun hale getirmemizi sağlar. Böylece yüz hatlarınız hem daha dolgun hem de daha diri görünür. Bunun yanı sıra yüz germe ameliyatında sarkmış olan çene kenarlarını toplayarak düzgün bir çene kontürü oluşturup burun ve dudak hattının daha parlak görünmesini sağlar. İple yüz germenin iyileşme süresi klasik yüz germe ameliyatına göre daha kısadır.

blank

Merhaba hocam, 41 yaşındayım ve yakında evlenmeyi düşündüğüm için fotoğraf çekimlerim olacak. Göz çevresinde ve yanak bölgemde oluşan kırışıklıklardan ve çizgilerden şikayetçiyim. Düğün öncesi yüz germe ameliyatı olursam yüzümde herhangi bir iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, öncelikle tebrik ederim. Yüz germe ameliyatı sanıldığının aksine korkulacak bir durum değildir. Kişilerin, genetik yapıları, beslenme şekilleri, yaşlanmaya başlamaları gibi faktörlerden dolayı yüz ve boyun bölgesinde sarkmalara yol açabilmektedir. Yüz germe ameliyatı sanıldığının aksine korkulacak bir durum değildir.Günümüzde her birey, şikayetçi olduğu sarkıklıklardan ve kırışıklıklardan kurtulmak için bu yönteme başvurmaktadır. Her yaştan hastalarım bu yönteme başvurarak güzel sonuçlar elde etmiştir. Ameliyattan sonra iz kalıp kalmaması hastaların en çok önem verdiği konu oluyor. Facelift dediğimiz yüz germe ameliyatından sonra hastamızda olabildiğince az iz kalmasını sağlıyoruz. Yüz germe ameliyatını gerçekleştirirken saçlı derinin içine ve kulak arkasına yapmaya çalışıyorum ve böylece iz kalma olasılığını düşürmüş oluyorum. Yüz germe ameliyatı sonrası girilen iyileşme sürecinde kalan izler giderek ten rengini almaya başlayacağı için gözle görülmesi zor olacaktır. Yüz germe ameliyatı estetik bir cerrahi müdahale olduğu için oluşabilecek riskleri en aza indirmeye çalışıyoruz. Hastalarımızın önceliği sağlıkları ve görünüşleri olduğundan sağlıklarını etkilemeyecek şekilde estetik görünüm kazandırıyoruz. Ancak gerçekleştirilen ameliyat sonrasında yapılacak bakım önem arz etmektedir. Özellikle sigara ve alkol gibi maddelere olan alışkanlık devam ederse hem iyileşme süreci yavaşlar hem de yapılan tedavi kısa ömürlü olur. Bu maddeleri kullanmaya devam eden bazı hastalarımızda izlerin kalabildiğini görebiliyoruz. O yüzden size de tavsiyem ameliyat sonrasında kendi yapacağınız bakımlara da özen göstermeniz olacaktır. Hekiminizle koordineli şekilde ilerlerseniz uzun vadede güzel sonuçlar alabilirsiniz.Sevgiler,

blank

Merhaba hocam yüzümde oluşan çizgiler ve sarkmalar sonucu kendimi çok yaşlanmış ve mutsuz hissediyorum , ama ameliyat olmaktan korkuyorum yaparsam insanlar hep bu konuda konuşup boş laf yapacaklar , yüz germe ameliyatı sonrası iz kalır mı çevrem çok geniş ve duyarlarsa benim için iyi bir durum olmayacak?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba yüz de bir yaştan sonra oluşan çizgiler ve yüzdeki yorgunluğumuzu sonrasında sarkmalara yol açıyor. Yüz germe operasyonunda silhouette sutur denilen özel iplerle yapıyoruz operasyonunu, iz için saç deriden ve kulak arkasından yaparak izin çok fazla gözükmeyecek şekilde yapıyorum. Operasyonumuzu hastanede genel anestezi ile yapıyoruz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar