Botox Sadece Yüze mi Yapılır?

2.08K görüntülenmeBotox®
0

Merhaba, hocam ben botox yaptırmak istiyorum. Size sormak istediğim botox sadece yüz bölgesine mi uygulanır? Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Botox işlemi yüz, boyun ve dekolte bölgesine yapılır. Botox uygulamasını yüzde üst yüz, orta yüz, alt yüz, dudak bölgesine öneriyoruz. Botox uygulaması yüzün yukarı doğru kaldırılmasını ve lifting etkisi yaratmasını sağlıyor. Aynı şekilde boyun ve dekolte bölgenizde de sarkma ve kırışıklar belirmeye başladıysa botox ile bu bölgedeki kırışıklardan kurtulabilirsiniz. Boyun ve dekolte bölgesindeki deri yapısı oldukça ince olduğu için yaşlanma sürecinde hızlıca kırışabilir. Buradaki kırışıklarınız derinleşmeden botoks yaptırarak yaşlılık izlerine karşı önlem alabilirsiniz. Botox, yüz, dekolte ve boyun bölgesinin dışında migren için ve terleme için koltuk altı, el, ayak botoksu olarak yapılmaktadır. Fakat vücudunuzdaki sarkmalar için vücut germe ameliyatını değerlendirebilirsiniz. Sevgiler.

10 Cevap

0
Misafir

Doktor Hanım merhaba, botox sadece yüze mi yapılır? Boyun bölgesine de botoks olur mu? Yüz ve boyun arasında derinin yaş farkı çok belli olur çünkü diğer türlü.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks yalnızca yüze uygulanabilen bir işlem değildir. Kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntem olan botoksu boyun bölgesindeki kırışıklıkların tedavisinde de sıklıkla tercih ediyoruz. Nefertiti botoks olarakta bilinen boyun botoksu aynı zamanda terleme için ve diş sıkma içinde yapılmaktadır. Uygun bir vaktinizde kliniğimize gelebilirseniz yüz ve boyun bölgenizi bir değerlendirelim, ihtiyaçlarınızın analizini yapalım. Bu doğrultuda bir tedavi planlayalım. Sevgiler…

0
Misafir

Merhaba doktor hanım, acaba botox yalnızca yüze mi yapılır? Ellerimdeki kırışmalar beni çok rahatsız ediyor. Bu nedenle ellerime botox yaptırmak istiyorum. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, botox eğer estetik amaçlı uygulanıyorsa yalnızca yüz çevresine uygulanır. Bunun dışında tıbbi nedenlerden dolayı botox uygulanacaksa, uygulama bölgeleri avuç içi ve koltuk altı olmaktadır. Botox migren tedavisi için de sık başvurulan yöntemler arasındadır. Ellerinizdeki kırışıklıklardan memnun değilseniz, size nem dolgusunu öneririm. Çok daha iyi bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Sevgiler.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, benim yüz ve boyun bölgemde kırışmalar var. Boyun bölgesine de botox olur mu yoksa Botox sadece yüze mi yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Botoks, sadece yüze yapılmaz. Boyun bölgesindeki kırışıklıklar için de botoks yönteminden faydalanılabilir. Öncelikle sizi muayene edebilirsem yüz ve boyun bölgesinde botoks gerektiren alanları belirleyelim ve uygulama için bir plan oluşturalım. Bu şekilde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

İyi çalışmalar hocam, ben ellerimdeki kırışıklıklar için botox yaptırmak istiyorum. Acaba botox sadece yüze mi yapılır? Yoksa eller için de uygulanabiliyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox yüz çevresi haricinde dekolte ve boyun bölgesine de yaygın olarak uygulanan bir işlemdir. Estetik amacı dışında koltuk altı ve avuç bölgelerine de terleme tedavisi için sık sık uygulanır. Eller için ise daha çok nem dolgusu uygulamaktayız. Daha başarılı ve etkili sonuçlar alabiliyoruz böylece. Sevgiler.

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, benim yüzümde bazı kırışmalar var. Ellerim de son yıllarda çok yaşlandı. Botox yaptırmak istiyorum. Botox sadece yüze mi yapılır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzünüze tüm yüz botoksu uygulayarak kırışıklıklarınızı giderebilir ve istediğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlayabiliriz. Botoks ile yüzünüz daha genç, canlı, dinamik ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Ancak ellerde daha çok nem dolgusu yapıyorum. Etkisi ve görünümü daha iyi oluyor. Ellerinizin de daha genç görünmesini nem dolgusu ile sağlamamız mümkün. Öncelikle bir muayene yapmayı öneriyorum. Bu doğrultuda daha net konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Merhaba Leyla hanım, botoxun sadece yüzdeki kırışıklıkları tedavisi için kullanıldığını biliyordum ama geçenlerde aşırı terleme olan sorunu olan kişiler için de kullanıldığını öğrendim. Bu doğru mu,  ellerinde aşırı terleme sorunu olan birisi botox yaptırabilir mi? Yoksa botox sadece yüze mi uygulanır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox sadece yüze uygulanan bir estetik operasyon değildir. Evet, botox en çok yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılır ama yüz dışında el, ayak ve koltuk altı terlemelerinin tedavisinde, migren ataklarının tedavisinde ve istemsiz çene kasılmalarının tedavisinde de çok sık kullanılır ve oldukça başarılı sonuçlar alınır. Eğer ellerinizde yoğun terleme şikâyetiniz varsa botox tedavisinden faydalanabilirsiniz.

0
Misafir

Merhaba hocam, botoxun kırışıklık tedavisi dışından da kullanıldığını öğrendim bu doğru mudur? Yani botox sadece yüze mi yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoxun en çok kullanıldığı alan her ne kadar yüz bölgesi olsa da botox, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların tedavisinde de oldukça sık kullanılan bir estetik uygulamadır. Uygulandığı bölgede geçici felç etkisi yaratarak kırışık oluşumunu engelleyen bir estetik uygulamadır. Bu nedenle botox ile oluş derin kırışıklıklar tam anlamıyla tedavi edilemeyebilir. Botox, kırışıklıkların tedavisi dışında çene kasılmalarını önlemek için ve koltukaltı, el gibi bölgelerde oluşan terleme şikâyetlerinin oluşumunu engellemek için de kullanılmaktadır. Aynı zamanda botox migren tedavisinde de kullanılabilir.

0
Misafir

Merhaba Leyla Hocam. Botox sadece yüze mi yapılır? Başka bölgelerimize de uygulanabilir mi? botoksun terleme için de kullanıldığını duydum. Özellikle koltuk altı terlemem fazla oluyor. Bunun bir çaresi var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Botoks günümüzde hem estetik alanda, hem de sağlık alanında birçok sorunu çözmeye yardımcı olur. Hem tedavilerde, hem de koruyucu önlem olarak kullanılır. Örneğin migren atakları olan kişilerde, terleme problemi olan kişilerde de botoksu güvenle tedavi amaçlı kullanıyoruz. Ayrıca boynunda kırışıklık ve ince çizgileri olan kişilerin boynunu daha genç göstermek için Nefertiti botoksu uyguluyorum. Ama özellikle koltuk altı terlemesi için istiyorsanız her iki koltuk altındaki ter bezlerine uyguladığım botoks terleme problemini 4-6 ay süre ile tamamen ortadan kaldırıyor. Özellikle yaz aylarına denk gelen süreçte yaptırırsanız oldukça konforlu olduğunu görürsünüz.

0
Op. Dr. Leyla Arvas

Hocam merhaba, alnıma botoks yaptırdım çok memnun kaldım. Botoksu dekolte bölgesine de yaptırabilir miyim yoksa botox sadece yüze mi yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox denilince herkesin aklına yüz gençleştirme geliyor fakat hastaların ihtiyacına göre botoksu farklı bölgelerde de uygulayabiliyoruz. Dekolte bölgeniz de kırışıklar varsa bunları en aza indirmek için botox yapılabilir. Dekolte, gıdı ve boyun bölgesinde daha genç bir görüntü için botox tercih edebilirsiniz. Tıpkı yüzdeki botox uygulaması gibi, boyundaki botox uygulamasının geçerliliği de 4 ila 6 ay arasındadır.

0
Misafir

İyi günler hocam, benim ellerim çok terliyor. Botox’un terlemeye karşı da yapıldığını duymuştum. Botoks sadece yüze mi yapılır yoksa avuç içlerine de uygulanabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Evet, botox uygulaması terlemeyi en aza indirmek için kullanılıyor. Avuç içi terleyen kişiler için ellere botox tedavisini önerebiliriz. Fakat ellere yapılan botoks kırışıkları azaltmak için değil, sadece terlemeyi önlemek amaçlıdır. Ellerinizdeki kırışıkları azaltmak istiyorsanız lazer uygulamalarını sizlere önerebilirim. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.