Botox sadece yüze mi yapılır?

1.67K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Merhaba, hocam ben botox yaptırmak istiyorum. Size sormak istediğim botox sadece yüz bölgesine mi uygulanır? Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Botox işlemi yüz, boyun ve dekolte bölgesine yapılır. Botox uygulamasını yüzde üst yüz, orta yüz, alt yüz, dudak bölgesine öneriyoruz. Botox uygulaması yüzün yukarı doğru kaldırılmasını ve lifting etkisi yaratmasını sağlıyor. Aynı şekilde boyun ve dekolte bölgenizde de sarkma ve kırışıklar belirmeye başladıysa botox ile bu bölgedeki kırışıklardan kurtulabilirsiniz. Boyun ve dekolte bölgesindeki deri yapısı oldukça ince olduğu için yaşlanma sürecinde hızlıca kırışabilir. Buradaki kırışıklarınız derinleşmeden botoks yaptırarak yaşlılık izlerine karşı önlem alabilirsiniz. Botox, yüz, dekolte ve boyun bölgesinin dışında migren için ve terleme için koltuk altı, el, ayak botoksu olarak yapılmaktadır. Fakat vücudunuzdaki sarkmalar için vücut germe ameliyatını değerlendirebilirsiniz. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, acaba botox yalnızca yüze mi yapılır? Ellerimdeki kırışmalar beni çok rahatsız ediyor. Bu nedenle ellerime botox yaptırmak istiyorum. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, botox eğer estetik amaçlı uygulanıyorsa yalnızca yüz çevresine uygulanır. Bunun dışında tıbbi nedenlerden dolayı botox uygulanacaksa, uygulama bölgeleri avuç içi ve koltuk altı olmaktadır. Botox migren tedavisi için de sık başvurulan yöntemler arasındadır. Ellerinizdeki kırışıklıklardan memnun değilseniz, size nem dolgusunu öneririm. Çok daha iyi bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim yüz ve boyun bölgemde kırışmalar var. Boyun bölgesine de botox olur mu yoksa Botox sadece yüze mi yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Botoks, sadece yüze yapılmaz. Boyun bölgesindeki kırışıklıklar için de botoks yönteminden faydalanılabilir. Öncelikle sizi muayene edebilirsem yüz ve boyun bölgesinde botoks gerektiren alanları belirleyelim ve uygulama için bir plan oluşturalım. Bu şekilde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi çalışmalar hocam, ben ellerimdeki kırışıklıklar için botox yaptırmak istiyorum. Acaba botox sadece yüze mi yapılır? Yoksa eller için de uygulanabiliyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox yüz çevresi haricinde dekolte ve boyun bölgesine de yaygın olarak uygulanan bir işlemdir. Estetik amacı dışında koltuk altı ve avuç bölgelerine de terleme tedavisi için sık sık uygulanır. Eller için ise daha çok nem dolgusu uygulamaktayız. Daha başarılı ve etkili sonuçlar alabiliyoruz böylece. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim yüzümde bazı kırışmalar var. Ellerim de son yıllarda çok yaşlandı. Botox yaptırmak istiyorum. Botox sadece yüze mi yapılır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzünüze tüm yüz botoksu uygulayarak kırışıklıklarınızı giderebilir ve istediğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlayabiliriz. Botoks ile yüzünüz daha genç, canlı, dinamik ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Ancak ellerde daha çok nem dolgusu yapıyorum. Etkisi ve görünümü daha iyi oluyor. Ellerinizin de daha genç görünmesini nem dolgusu ile sağlamamız mümkün. Öncelikle bir muayene yapmayı öneriyorum. Bu doğrultuda daha net konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, botoxun sadece yüzdeki kırışıklıkları tedavisi için kullanıldığını biliyordum ama geçenlerde aşırı terleme olan sorunu olan kişiler için de kullanıldığını öğrendim. Bu doğru mu,  ellerinde aşırı terleme sorunu olan birisi botox yaptırabilir mi? Yoksa botox sadece yüze mi uygulanır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox sadece yüze uygulanan bir estetik operasyon değildir. Evet, botox en çok yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılır ama yüz dışında el, ayak ve koltuk altı terlemelerinin tedavisinde, migren ataklarının tedavisinde ve istemsiz çene kasılmalarının tedavisinde de çok sık kullanılır ve oldukça başarılı sonuçlar alınır. Eğer ellerinizde yoğun terleme şikâyetiniz varsa botox tedavisinden faydalanabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı