Botox sadece yüze mi yapılır?

blank
1 Cevap

Merhaba, hocam ben botox yaptırmak istiyorum. Size sormak istediğim botox sadece yüz bölgesine mi uygulanır? Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Botox işlemi yüz, boyun ve dekolte bölgesine yapılır. Botox uygulamasını yüzde üst yüz, orta yüz, alt yüz, dudak bölgesine öneriyoruz. Botox uygulaması yüzün yukarı doğru kaldırılmasını ve lifting etkisi yaratmasını sağlıyor. Aynı şekilde boyun ve dekolte bölgenizde de sarkma ve kırışıklar belirmeye başladıysa botox ile bu bölgedeki kırışıklardan kurtulabilirsiniz. Boyun ve dekolte bölgesindeki deri yapısı oldukça ince olduğu için yaşlanma sürecinde hızlıca kırışabilir. Buradaki kırışıklarınız derinleşmeden botoks yaptırarak yaşlılık izlerine karşı önlem alabilirsiniz. Botox, yüz, dekolte ve boyun bölgesinin dışında migren için ve terleme için koltuk altı, el, ayak botoksu olarak yapılmaktadır. Fakat vücudunuzdaki sarkmalar için vücut germe ameliyatını değerlendirebilirsiniz. Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hocam. Botox sadece yüze mi yapılır? Başka bölgelerimize de uygulanabilir mi? botoksun terleme için de kullanıldığını duydum. Özellikle koltuk altı terlemem fazla oluyor. Bunun bir çaresi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 11, 2020

Merhaba. Botoks günümüzde hem estetik alanda, hem de sağlık alanında birçok sorunu çözmeye yardımcı olur. Hem tedavilerde, hem de koruyucu önlem olarak kullanılır. Örneğin migren atakları olan kişilerde, terleme problemi olan kişilerde de botoksu güvenle tedavi amaçlı kullanıyoruz. Ayrıca boynunda kırışıklık ve ince çizgileri olan kişilerin boynunu daha genç göstermek için Nefertiti botoksu uyguluyorum. Ama özellikle koltuk altı terlemesi için istiyorsanız her iki koltuk altındaki ter bezlerine uyguladığım botoks terleme problemini 4-6 ay süre ile tamamen ortadan kaldırıyor. Özellikle yaz aylarına denk gelen süreçte yaptırırsanız oldukça konforlu olduğunu görürsünüz.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

Hocam merhaba, alnıma botoks yaptırdım çok memnun kaldım. Botoksu dekolte bölgesine de yaptırabilir miyim yoksa botox sadece yüze mi yapılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Şubat 18, 2020

Merhaba, botox denilince herkesin aklına yüz gençleştirme geliyor fakat hastaların ihtiyacına göre botoksu farklı bölgelerde de uygulayabiliyoruz. Dekolte bölgeniz de kırışıklar varsa bunları en aza indirmek için botox yapılabilir. Dekolte, gıdı ve boyun bölgesinde daha genç bir görüntü için botox tercih edebilirsiniz. Tıpkı yüzdeki botox uygulaması gibi, boyundaki botox uygulamasının geçerliliği de 4 ila 6 ay arasındadır.

blank

İyi günler hocam, benim ellerim çok terliyor. Botox’un terlemeye karşı da yapıldığını duymuştum. Botoks sadece yüze mi yapılır yoksa avuç içlerine de uygulanabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2019

Evet, botox uygulaması terlemeyi en aza indirmek için kullanılıyor. Avuç içi terleyen kişiler için ellere botox tedavisini önerebiliriz. Fakat ellere yapılan botoks kırışıkları azaltmak için değil, sadece terlemeyi önlemek amaçlıdır. Ellerinizdeki kırışıkları azaltmak istiyorsanız lazer uygulamalarını sizlere önerebilirim. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar