Vücut için Thermage CPT yapılır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam benim doğum yaptıktan sonra vücudumda sarkıklık oldu. Özellikle karın bölgemde sarkma var. Bunun için thermage uygulaması ile ameliyatsız çözüm bulunabilir mi? Bu konuda bilgi verir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Thermage uygulamasında büyük bir vücut başlığımız var. Bu yaklaşık olarak 5 kat daha etkili bir başlık. Bu da özellikle karın germe ameliyatı olmak istemeyen hastalar için önerdiğim bir başlıktır. Eğer hastanın cilt tipi uygunsa tabi. Eğer çok fazla kas ayrılması ve kas güçsüzlüğü yoksa, fıtıklaşması yoksa o hastalarda özellikle germe etkisi sağladığımız bir başlıktır. Dolayısı ile göbek deliğinin üst kısmında bir toparlama sağlıyoruz. Eğer çok çatlaklı bir cilt ise bunlarda da çok ciddi bir sıkılaşma sağlıyor. Ya da popo düşüklüklerinde hafif kalksın istediğimiz zaman, bacaklardaki görüntülerinde ve selülit görüntülerinde bu büyük başlık çok işimize yarıyor. Bunu sadece bir seans uyguluyoruz. Ben hastalarıma aldıkları sonucu kaybetmek istemiyorlarsa yılda bir defa öneriyorum. Dolayısı ile etkili ve güçlü sonuca yönelik efektif bir cihaz. Eğer sonucun daha uzun süre olmasını istiyorsak hastalarımıza ilk gün sıkı bir tayt uygulaması yapabiliyoruz. Sevgilim.

blank

Merhabalar. Vücudumda sarkan bölgelerim var. Yüz için etkili olduğunu okumuştum. Vücut için Thermage yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Thermage CPT, radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu yenilenmesini ve cildin gerginleşmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu uygulamayı cinsiyet fark etmeksizin, ameliyat olmak istemeyen ve ameliyattan çekinen hastalarımızda kullanıyorum. Ameliyatsız yüz germe olarak da bilinir fakat vücuda da uygulayabileceğimiz bir yöntemdir. Cilt farklı kalınlıklarda olsada vucudumuzun yüzeyini kaplayan kollajen ve elastin içeren aynı yapı taşlarından oluşur. Thermage da da amaç kollajen ve elastin i uyararak yenilenmesini sağlmaktır. Bu nedenle farklı bölgelerdeki sarkmalarda etkin olarak Thermage ı gönül rahatlığı ile kullanıyoruz. Yüz ve vucut için farklı boyutlarda başlıklara sahiptir. Thermage vucut başlığı yüz başlığından daha büyüktür. Bu nedenle göbek, kol, diz kapağı gibi geniş alanlarda kısa sürede uygulanabilir. Farklı dozda enerji kullanılarak farklı bölgelerde daha etkili olması sağlanır.

blank

Merhaba hocam, thermage uyguladığınız videoyu izledim yüze uyguluyordunuz benim karnımda çok az bir bollaşma var Vücut için Thermage CPT yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Thermage sistemi, genel olarak daha genç görünen bir görünüm için cildi pürüzsüzleştirmeye, sıkılaştırmaya ve kontur vermeye yardımcı olabilen, invazif olmayan bir radyofrekans (RF) tedavisidir. Thermage , cildin derin, kolajen açısından zengin katmanlarını ısıtmak için radyofrekans teknolojisini kullanırken, uç hastanın rahatına yardımcı olmak için yüzeyi titreştirir ve soğutur.Uygulanan ısı, su moleküllerini lifli kollajenden ayırarak ani bir kasılmaya neden olarak cildin sıkılaşmasına neden olur. Vücutta da sıklıkla uygulamaktan büyük keyif aldığım thermage karın, kollar, üst bacaklar gibi pek çok alanda uygulanabilir ve oldukça etkili sonuçları vardır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, bir arkadaşım sizin kliniğinizde Thermage CPT yaptırdığını söyledi, hem sizden hem çalışanlarınızdan hem de uygulamadan inanılmaz memnun kaldığını anlattı,  ben de yaptırmak istiyorum. Vücut için Thermage CPT yapılır mı? Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim doktor hanım. İyi günler dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, Thermage CPT uygulamasını hem yüz için hem de tüm vücut için uygulayabiliyoruz. Thermage CPT uygulaması radyofrekans dalgalarının derinin alt dermis tabakasına yani derine inerek kolajen üretimini desteklemesi ve cildin sıkılaşması esasına dayanır. Genel olarak gebelikten sonra ve liposuction sonrasında kullanılan vücut şekillendirmeye destek olan bir uygulamadır. Cilt altında kolajen üretiminin desteklenmesi, cildin pürüzsüz görünmesini sağlarken aynı zamanda gençleştirir. Karın, bel, bacak, basen, diz, kol, boyun ve el üzerine yapılan uygulamada daha sıkı bir vücut yapınız olur. Yaşlılık belirtilerinden olan el üstü ve vücut kırışıklıkları giderilir. Bacaklarda düz bir görünüm elde edilir. Sarkmalar toparlanır ve daha estetik, daha fit bir görünüm elde edilir. Selülitin neden olduğu çukurlaşmalar giderilir. Adeta mucizevi değişiklikler yaratan Thermage CPT nin yılda bir kere ve tek seans alınması yeterli olmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar