Blog, Vaser Liposuction

Bölgesel Fazlalık İçin High Definition Vaser Liposculpture

High Definition Vaser Liposculpture

High Definition Vaser LiposculptureSpor salonlarının, üye olup da gitmeyenler için açıldığını biliyor muydunuz? Ne yazıktır ki gitmeyenler, gidenlerden o kadar fazla ki… Siz de gerek iş yoğunluğu gerek tembellikten bir türlü spor salonuna gidemeyenlerdenseniz şayet, o zaman bu haber tam size göre… High Definition Vaser Liposculpture adlı yeni cerrahi bir teknikle yağlarınız alınıyor, başka bölgelere ekleniyor.

Sonuç: 4 saatte ince ve kaslı bir vücut!

Daha önce, bölgesel fazlalık denilince akla ilk olarak liposuction ameliyatı gelirdi. Yani beldeki, karındaki, popodaki, bacaklardaki yağlar vakumla çekilirdi. Ama artık high defitinion vaser liposculpture adlı teknikle yani; ultrasonik liposuctionla bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulabiliyorsunuz. Op. Dr. Leyla Arvasın uyguladığı operasyonun süresi 2-4 saat arasında sürüyor. Arvas, bu süre sonunda hiç egzersiz yapmadan idealdeki vücut şekline kavuşan hastalarının çok mutlu olduğunu söylüyor.

Hangi bölgelerde High Definition Vaser Liposculpture kullanılıyor?

Günlerinizi değil, sadece 4 saatinizi ayıracağınız bu teknikle yağlarınız alınıyor, gerekirse ihtiyacı olan başka bölgelerinize transfer ediliyor. Bu yüzden teknik, sadece basen zayıflatmaya yaramıyor, popo kaldırmak ya da meme büyütmek için de kullanılıyor. Böylece, ağır egzersiz ve diyet programlarına bile direnen bölgesel fazlalıklar, erimeyen inatçı yağlar, hiçbir dokuya zarar vermeden tamamen kayboluyor.

High Definition Vaser Liposculpture uygulamasından hem kadınlar hem de erkekler yararlanabilir. Bu işlem en çok kol, karın ve bel bölgesine uygulanıyor. Bunların yanı sıra sırt ve bacaklarda da High Definition Vaser Liposculpture kullanılabilir. Her ne kadar spor yapsanız da belli olmayan kas görünümünü bu işlem ile ortaya çıkarabilir, inatçı yağları kas görünümüne çevirebilirsiniz.

Yağlar nasıl kasa dönüşüyor?

İnce kanüller aracılığıyla fazlalık olan bölgeye ultrason veriliyor. Ses dalgaları yağ dokusunu parçalıyor, eritiyor. Böylece damar, sinir ve bağ dokusuna zarar vermiyor ve cilt daha çabuk toparlanıyor, morluk oluşmuyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, kısaca Hi-Def olarak adlandırılan bu yöntemin ileri bir liposuction ve lipofilling tekniği olduğunu belirterek şöyle diyor; “Heykele şekil verir gibi, hastanın topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri bu metot ile belirgin hale getiriliyor.” Hatta bölgeden vakumla alınan yağ, gerekli görülürse, hacmini kaybetmiş bölgelere transfer edilebiliyor. Mesela popo dikleştirme… Kadında en çok popodaki kasların belirgin olması arzu ediliyor. Erkekler ise göğüs kaslarını daha gelişmiş göstermeyi tercih ediyor. Sonuçta doğal ve kaslı bir vücut formu elde ediliyor. Üstelik iki beden küçülmüş halde… Ancak operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay boyunca giyilmesi çok önemli. Ameliyattan sonra 3-5 gün, özellikle karın bölgesinde ağrı hissedilebiliyor. İstenirse 10 gün sonra egzersize başlamak mümkün.

High Definition Vaser Liposculpture İyileşme Süreci

Gelişen teknolojisi sayesinde Vaser Hi Def uygulamasından sonra iyileşme süreci çok konforlu geçer. Burada önemli olan hastanın hangi bölgelerinden ne kadar işlem yapıldığıdır. Ortalama olarak uygulamadan sonra hastanede yatış gerekmez fakat hastanın bir hafta evde dinlenmesi önerilir. İşlemden sonraki ilk üç hafta hastalar özel bir korse giyerek uygulamanın yapıldığı bölgeyi korumalılardır. Bir haftadan sonra hasta, günlük hayatına geri dönebilir.

Vaser Hi Def Kimler İçin Uygundur?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz, Vaser Hi Def medical estetik işlemi değildir. Bu nedenle bu işlemin başarılı olması için kişinin vücudunun Vaser Hi Def Liposculpturea uygun olması gerekir. Bu uygulama, beslenmesine dikkat ettiği halde, spor yapmasına karşın istediği gibi bir vücuda sahip olamayan kişilere uygundur. Bu kişilerin vücut kitle endeksi 30un altında olmalı ve deri kalitesi de bu işleme uygun olmalıdır. 20li yaşların başından itibaren 50 yaşına kadar Vaser Hi Def yapılabilir. 50 yaşından sonra deri kalitesinde düşüş görüldüğü için bu işlem önerilmez.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.