G Noktası Dolgusu – G SHOTG noktası dolgusu, G noktası aşısı ya da orgazm aşısı gibi isimlerle uygulanan dolgu enjeksiyon işlemidir. 

G noktası büyütme veya G shot olarak da bilinen dolgu işlemi, kadınların G noktasını belirginleştirerek cinsel ilişkiden haz almasını artırır. 

G noktası dolgusu, kadınların en hassas bölgesinden biri olan vajinanın iç kısmına yapılır.

Bu nedenle G noktası dolgusu yaptıracak kadınların alanında uzman ve deneyimli hekimlerle çalışmasını öneririz.

G Noktası Nedir?

G noktası, kadınlarda vajina içinde bulunan ve cinsel hazzı ve orgazmın oluşmasını sağlayan bir almasını sağlayan hassas erojen bölgedir.

Vajinanın içinde, üst duvarın ⅓ ön kısmında bulunan G noktası cinsel temas anında uyarılarak daha belirgin bir hale gelir. G noktası os pubis kemiğinin arkasında üretrayı çevreleyen bir dokudur. 

G noktasının bu kadar hassas olmasının sebebi çevresinde bulunan skene bezleridir. Skene bezlerinin görevi, tıpkı erkeklerde bulunan prostat bezi gibi erektil özelliğe sahiptir. Skene bezleri cinsel birleşme sırasında kasılır ve salgı üretirler.

G Noktası Dolgusu Nedir?

G noktası büyütme ve daha belirgin hale getirmek için yapılan dolgu enjeksiyonuna G noktası dolgusu yada G noktası aşısı denir.  Uygulama için Hyaluronik asit dolgusu tercih edilir.

Hyaluronik asit su tutarak bu bölgeye dolgunluk sağlar. G noktası büyütme işleminin amacı cinsel ilişki sırasından hazzı arttırma ve kadınların daha kolay orgazm olmasını sağlamaktır.

G Noktası Aşısı Nasıl Yapılır?

G noktası dolgusu için bölgesel olarak genital bölge muayene edilir ve G noktası tespit edilir. Bu bölgeye enjeksiyon ile dolgu yapılır. Dolgunun yanı sıra farklı mezoterapi içerikleri de kullanılabilir. 

Dolguların içinde bulunan anestezik madde nedeni ile herhangi bir ağrı acı hissedilmez. Tam etki hemen görülür. Ancak bir miktar ödem olabilir ve 1 hafta sonra son halini almış olur. Hasta işlem sonrası normal hayatına devam eder. 

G Noktası Dolgusunun Neden Yapılır?

Günümüzde kadınların bir kısmı mastürbasyon yaparken zevk aldığını fakat cinsel ilişki sırasında zevk alamadığını söylüyorlar. Koital Anorgazmi olarak bilinen bu sorun, G noktası dolgusu ile azaltılarak kadınların cinsel birleşme sırasında daha fazla zevk alması sağlanır.

G noktası dolgusu, cinsel ilişki sırasında orgazm olamayan kadınlar için önerilir. G noktasına dolgu yaptırmak, cinsel ilişki sırasında kadınların daha fazla zevk almasını ve paralel orgazm olmasını sağlar.

  • G shot etkisi 2-4 saat içinde başlar 
  • G shot dan sonra kadınların %90 ı etkisini fark eder.
  • Seks hayatıyla ilgili hiçbir sorun yaşamayan kadınlar bile G shot ile çok daha etkili cinsel deneyim yaşamayı tercih ettiklerini belirtmektedir.

G Noktası Dolgusundan Sonra Ne Zaman İlişkiye Girilir?

G noktası büyütme işleminden sonra aynı gün cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Dolgu işlemi ameliyat değildir, dolgu yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

G Noktası Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dolgu işlemleri kalıcı değildir. G noktası Hyaluronik asit dolgusunun kalıcılığı 12-18 aydır. Cinsel haz almaya devam etmek için 12-18 ayda bir tekrar Hyaluronik asit dolgusu yaptırabilirsiniz.

G Shot Yaş Sınırı Kaç?

Her estetik uygulamada olduğu gibi G shot içinde yaş sınırı 18’dir. 

G Noktası Dolgusu Fiyatları Nelerdir?

G noktası dolgusu fiyatları kullanılan dolgu içeriğine, markasına ve uygulayıcının tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda alınan hizmet kalitesi de fiyatları değiştirebilir. 

G Noktası Nasıl Büyütülür?

G noktası büyütme operasyonu ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmış, daha sonra ise tüm dünyada ses getirmiştir. G noktası büyütme işlemi, o bölgeye yapılan dolgu enjeksiyonu ile gerçekleşir. 

Uygulamanın yapılabilmesi için hastanın öncelikle G noktasını tespit etmiş olması gerekir. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi veya yağ dokusu alınarak yapılan iki farklı dolgu yöntemiyle gerçekleştirilir.

Enjeksiyon uygulanmadan önce bölge lokal anestezi yardımıyla uyuşturulur ve hastanın işlem esnasında hiçbir acı veya ağrı hissetmemesi sağlanır. Cerrahi bir yöntem değildir ve herhangi bir risk teşkil etmez. 

G Noktası Aşısı Vajina Kuruluğuna İyi Gelir mi?

Vajina kuruluğu pek çok kadında görülen, cinsel ilişki sırasında her iki tarafı da mutsuz eden bir durumdur. Gelişen aşı ve dolgu uygulamaları sayesinde vajina kuruluğu sorunu G noktası aşısı gibi yöntemlerle azaltılabilir.

G noktası dolgusu (G Shot) tek başına vajinal kuruluğu gidermeyebilir. Ancak kısmen azaltabilir. Vajina içine yapılan hyaluronik asit içerikleri bu bölgeyi canlandırabilir. 

Hyaluronik asit ihtiva eden içerikler nem ve esneklik kazandırabilir hemde doku yenilenmesi ile vajina kuruluğunu önlemede başarılı olabilir. G noktası dolgusu ameliyatsız, kolay uygulanan bir işlemdir.

Öncelikle kişiyi muayene ederek sorununu ve sorun bölgesini saptarız. Kişinin hangi uygulamayı alacağı, kaç doz ve kaç seans uygulama yapılacağı da bu esnada belirlenmektedir. 

Orgazm Aşısı Menopozda Yapılabilir Mi?

G Shot aşısını 18 yaş üstü herkese uygulanabilir. G noktası aşısının menopozda yapılmasının hiçbir sakıncası yoktur. Tam tersine G Shot açısıyla menopoz döneminin vajinal kuruluk gibi etkilerini azaltarak iyi gelebilir.

G Noktası Dolgusu Adet Düzenini Etkiler Mi?

G noktası dolgusu adet düzensizliği yaratması veya kısırlığa yol açması imkânsızdır. Güvenle uzman bir doktor denetiminde yaptırabilirsiniz.

Kolayca G Noktamı Nasıl Bulurum?

G noktası vajina iç duvarının üst tavanında parmak ile ulaşılabilir bir bölgedir. Orta parmak 2. boğuma kadar sokulduğunda temas edilebilir. Ancak biraz yukarıda yada aşağıda olabilir. Deneyerek bulabilirsiniz.

G Shot Etkisi Ne Zaman Başlar?

G shot etkisi ilişki sırasında aynı gün hissedilir. Ancak dolgunun tam etkisi 1 haftayı bulabilir. 

G Shot Orgazm Aşısı ile Hangi Genital Estetikleri Beraber Yaptırabilirim?

Vajinal daraltma dışında tüm genital estetikler ile beraber yapılabilir. Uygulaması kolay ve diğer estetikleri bozmayan bir enjeksiyon işlemidir.

Vajina daralma hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret ediniz.

Cinsel İlişkiden Daha Çok Zevk Alacak Mıyım?

Genellikle yaptıran kişiler de cinsel ilişkiden daha fazla haz aldıkları ve kolay orgazm oldukları belirtilmiştir. 

G Noktası Aşısını Tekrar Etmek Gerekir Mi?

Aşıların etkisi 12-18 aydır. Sonra vücut tarafından emilerek küçülür. Bu nedenle etkinin devamı için tekrarlamak gerekir.