Cilt beyazlatma, aşırı melanin üretiminden kaynaklanan hiperpigmentasyon, koyu lekeler veya eşit olmayan cilt tonunun giderildiği işlemdir. Cilt rengi bölgesel ve kültürel etkenler barındırır.

Örneğin çok sıcak iklimlerde yaşayan insanlar güneşe direkt olarak maruz kaldıkları için genellikle koyu renk tene sahip olurlar. Bir araştırma sonucu gösteriyor ki; kültürel cilt beyazlatma uygulaması Afrika’da oldukça yaygındır.

Cilt rengini açma ürünlerinin toksik etki vakalarının çoğu da bu bölgede görülmektedir. Tüm bu nedenlerle cilt beyazlatma dünyanın çoğu yerinde önemli bir tıbbi dal haline gelmiştir.

Öncelikle yaşlanma ve yaşlılık lekeleri gibi güneşe maruz kalma nedeniyle istenmeyen pigmentasyona post-inflamatuar reaksiyonun oluşturduğu pigmentasyonun üstesinden gelmek için bir çözüm olarak, bu tür ürünler dermatolojik cilt bakımı portföyünün hayati bir bileşeni olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, doğal beyazlatma uygulamaları, daha açık ten renginin daha yüksek sosyal veya kültürel duruşa sahip olduğu, dünyanın en değerli olduğu bölgeleridir.

Hiperpigmentasyon- çok fazla güneşin neden olduğu kahverengi lekeler, lezyonlar ve aşırı çil gibi melanin birikintileri- kırışıklıklar ve grilerle birlikte önemli bir yaşlanma belirtisidir, ancak büyük ölçüde görünmez kalır. Modern UVA / UVB güneş koruyucusunun 1980’lere kadar ortalıkta olmadığı düşünüldüğünde, 30’lu yaşlarda ve ötesinde olan herkes birçok zararlı ışınlara maruz kaldı.

Kültürel cilt rengi ikileminde akla ilk gelen bölgeye; Uzak Doğu’ya uzanalım. Asyalı kadınlar cilt beyazlığına ve ten rengi beyazlatmaya ne kadar önem veriyorlar mutlaka duymuşsunuzdur. Öyle ki cilt beyazlatma için pirinç maskesi yöntemine dahi sıklıkla başvurdukları yaygın bilinir.

Cilt beyazlatmanın hassasiyetini anlamak için; birkaç tıbbi vaka incelemeliyiz! 28 yaşındaki Afrikalı-Kanadalı bir kadın, bir Karayip sağlıklı gıda mağazasından satın aldığı klobetazol içeren topikal beyazlatma kreminin uzun süreli kullanımından dolayı geniş çatlaklar geliştirdi.

55 yaşındaki Afrikalı bir kadın, Gana’da satın aldığı bir topikal beyazlatma maddesinin kullanımından dolayı eksojen okronoz geliştirdi. Düzenlenmemiş topikal ürünlerle kozmetik cilt aydınlatma kişilerin hayatlarında çok daha negatif durumlara sebep olmakla beraber amacınıza ulaşmanızı da engeller.

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  • Hiçbir yan etkisi olmayan çok yüksek güvenlikli bir teknoloji sunmak için melanin üretim döngüsüne müdahale eden güçlü lazer ile aktif maddeler ve doğal kaynaklı özütlerden oluşan sinerjitik bir sistem geliştirmiş olan baby face uygulaması- thulium lazer sistemi kullanılmasını öneriyoruz.
  • Stabil C vitamini ile kombinasyon halinde anahtar aydınlatma aktifleri ile bezenmiş özel solüsyonlarını kullanarak çok fonksiyonlu mekanizmaların aktivasyonunun desteklenmesi.
  • Melanin sentezini hedefleyen en gelişmiş uygulama sistemlerini doğru ayarda kullanmak.

Babyface Thulium Lazer

Babyface– thulium lazer cilt konusunda mükemmel bir etkiye sahiptir. Yalnızca cilt beyazlatma ve leke tedavisi değil ince kırışıklıklar, yara izleri, sivilce izleri, cildin sıkılaşması gibi etkileri ile birlikte cilt beyazlatma için dizler, dirsekler, kol altı ve genital gibi uygulama alanları da mevcuttur.

Uygulama sırasında üst deri ile alt deri arasındaki birleşim tabakasına etki eder. Makrofaj denilen melanositleri hedefleyerek bu bölgede mikro hasarlanmalar yapar. Derinin kendini tamir etme prensiplerine dayanan bir çalışma sistemine sahiptir. Bu sırada açılan mikro kanallara uygulanan özel solüsyonlar hedeflediğiniz cilt iyileştirme sistemine hizmet eder.

Thulium lazerin leke tedavisinde kullanılan diğer lazer sistemlerine üstünlüğü ise yan etki riskinin hiç olmamasıdır! Prosedür fazlasıyla pratik. Elbette Thulium lazer uygulamaları, tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi uzmanlar tarafından uygulanması gereken önemli bir işlemdir.

Cildi aydınlatma etkisi sebebi ile BB lazer olarak da bilinir. Lokal anestezi kremleri uygulandıktan sonra lazer işlemi yapılır. İşlem sırasında bir minimal yanma hissi olabilir. Bu his en fazla bir saat sürer ve ertesi gün hasta günlük yaşantısına rahatça devam edebilir.

Uygulama bölgelerinde nokta nokta kahverengi şekilde minik kabukçuklar oluşur, bu kabukların uygulama sonrasında kesinlikle koparılmaması gerekir. Durum cildin yenilenmiş olduğunun belirtisidir. İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken koruma sürecine dikkat etmek başarıyı olumlu yönde etkilemektedir. Etkinlik kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Glutatyon ve C Vitamininin Vücut Cilt Beyazlatmadaki Etkisi!

Tüm bunlara ek destek olarak vücudu içeriden de beslemek oldukça önemli… Ayrıca glutatyonun direkt vücuda doğru bir şekilde yönlendirilmesi ile cilt lekelerinden ve koyuluğundan sağlığınızı da destekleyerek kurtulabilirsiniz. Damar yoluyla alacağınız bir serum olan bu yönteme yüksek doz c vitamini ekleyerek etkisine etki kazandırmamız mümkün.

Vücut Cilt Beyazlatma Etkileri İçin Glutatyon!

Glutatyon, parlayan cilt, daha açık cilt, lekelerin giderilmesi, iyileştirilmiş akne semptomları, geliştirilmiş cilt kalitesi, kolajen üretimi ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yaşlanma karşıtı faydaya sahip güçlü ve güçlü bir antioksidandır.

Artmış glutatyonun, ana pigment olan melanin üretimi ile etkileşime girerek cildin pigmentasyonuna ve daha koyu cilt tonuna neden olduğu bulunmuştur.

Melanositler, tirozin adı verilen bir amino asidi, tirozinaz adı verilen bir enzim kullanarak melanine dönüştürür. Glutatyon, tirozinaz glikozilasyonu yok eder ve böylece melanin üretimini ve cilt pigmentasyonunu engeller.

Vücudumuz doğal olarak glutatyon üretir, ancak oral glutatyon haplarının veya tabletlerinin tüketiminin vücudumuzdaki glutatyon düzeylerini önemli ölçüde artırdığı bulunamamıştır. Cilt aydınlatma için IV Glutatyon tedavisi, genellikle istenen sonuçlar için sekiz ila on seans arasında değişen haftalık intravenöz glutatyon uygulamasını içerir.

Her insan farklıdır ve farklı bir cilt tonuna ve cilt pigmentasyonuna sahiptir ve bu nedenle sonuçlar ve gerekli tedavi değişir. Vücut rengi açmada tek etkili tedavidir. Bunun dışında bir uygulama yoktur.

Cilt Beyazlatma için Glutatyon ve C Vitamini

Çok sayıda makale ve yayın, özellikle vücut ve cilt için C vitamininin sağlığa faydalarını göstermiştir. C vitamini ayrıca enzim tirozinazı inhibe eder ve böylece melanin üretimini de azaltır. Cilt aydınlatması ve daha güçlü bir cilt beyazlatma etkisi için c vitamini ile glutatyonu birleştirebilir.

C vitamini ve cilt beyazlatma etkilerinin yanı sıra, c vitamini hasarlı cildi onarmaya yardımcı olur. Kolajen üretimine destek olur, kızarıklık ve iltihapla savaşır, cildin elastikiyetini artırırken daha genç ve daha genç bir cilt ve görünüm sağlar.

Belirtildiği gibi, glutatyonun merkezi sinir sistemini desteklemek, vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmak, vücudu detoksifiye etmek, karaciğer fonksiyonlarını iyileştirmek, solunum koşullarını iyileştirmek gibi birçok sağlık yararı vardır.

  1. Cilt Beyazlatma İçin C Vitamini Enjeksiyonları ve Yüzeysel C Vitamini Kullanımı: Ofisimiz ayrıca cilt beyazlatmanın yanı sıra bağışıklık güçlendirmesi için C vitamini enjeksiyonları da sağlamaktadır. Aynı zamanda kremlerin içeriğinde bulunan yüksek oranda c vitamini de yüzeysel etkisini sizlerle buluşturmaktadır.
  2. Cilt Beyazlatma İçin Glutatyon Enjeksiyonları: Ofisimiz ayrıca cilt beyazlatma için IV Glutatyon enjeksiyonları ve antioksidan etkileri sağlamaktadır.
  3. Cilt Beyazlatma İçin İntravenöz Glutatyon Dozu:  Aydınlatma tedavisi için glutatyon tedavisinin dozu 400 gram ile 1200 gram arasında değişebilir.

Glutatyon Öncesi ve Sonrası Cilt Beyazlatma İçin

Hastalar tipik olarak cilt renginde bir gölge düşüşü görürler ve sonuçlar dört hafta içinde belli olur.

  • Cilt Beyazlatma Kremi: Polikliniğimiz tarafından, hidrokinon, c vitamini ve Azelaik asit gibi bileşiklerin özel karışımlarını içeren cilt rengini açmaya yönelik özel bileşenli laboratuvar testlerinden onaylanmış c vitamini tozları ve cilt renk açıcı krem ve losyonları QUARTZ Clinique Skincare markası ile sizlerin kullanımına sunulmuştur. Kliniğimizi arayarak cilt beyazlatma kremi siparişi verebilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Fiyatları

Cilt beyazlatma fiyatları uygulanan tedavinin içeriğine ve uygulanan cihaza göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90 542 464 74 33 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Cilt Beyazlatma fiyatları ve cilt beyazlatma kremi fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.