Göbek (Karın) Liposuction

Karın Liposuction Nedir?

Göbek (karın) Liposuction, karın ve bel bölgesindeki fazla yağlarından rahatsızlık duyan kişilerin tercih ettiği estetik operasyondur.

Karından yağ aldırma, bölgesel yağlarından doğal yöntemlerle kurtulamayan kişilerin imdadına yetişiyor.

Eğer siz de göbeğinizde biriken fazla yağları bir türlü eritemiyorsanız göbek Liposuction yaptırarak daha ince bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göbek Liposuction Kimlere Yapılır?

Karın Liposuction en çok doğum sonrası kalan yağlanmalarından şikayetçi olan anneler tarafından tercih ediliyor. Yeni doğum yapan kadınlar, bu süreçte spor ve diyet yapacak zamanı bulamıyorlar.

Göbek bölgesinde erimeyen yağlar, zamanla artarak kadınların daha büyük ve sarkık bir göbeği olmasına yol açıyor. Eğer siz de aynaya baktığınızda göbeğinizin oldukça kalın ve yağlı göründüğünü düşünüyorsanız Liposuction (Liposakşın) ameliyatını tercih etmelisiniz.

Karından yağ aldırma fazla yağlarından bir türlü kurtulamayan herkes için her daim uygun bir operasyondur. Özellikle kadınlar için doğumdan bir sene sonra yapılabilir.

Doğum kilolarından kurtulamayan anneler, emzirme döneminin sonunda karın bölgesine Liposuction yaptırarak doğum kilolarından kalıcı olarak kurtulabilirler.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor; Liposuction ameliyatı tamamen bir zayıflama yöntemi olarak düşünülmemeli. Liposuction, vücut kitle indeksi aşırı fazla ve obez kişiler için uygun değildir.

Göbek yağı aldırma ameliyatını, zayıflama sürecinin sonunda, bir türlü yakamadığınız yerleşmiş yağlarınız için tercih edebilirsiniz.

Göbek Liposuction Nasıl Yapılır?

Karın Liposuction estetiği genel anestezi altında yapılır. Karın estetiği ameliyatında hastanın vakumlanacak yağ miktarına göre ameliyat süresi 1 saat ila 3 saat arasında değişir.

Eğer hasta birden fazla bölgeden yağ çekimi yaptırmak istiyorsa, ameliyat süresi de buna uygun olarak düzenlenir.

Göbek Liposuction ameliyatında tek seferde 5 litreye kadar yağ çekilebilir. Ameliyat sonrasında kesiler kapatılarak Liposuction ameliyatı tamamlanır.

Liposuction ameliyatı yaptıranların ameliyat sonrası minimum 4 hafta boyunca korse giymelerini öneriyoruz. Böylece iyileşme süreci daha hızlı ve sağlıklı geçecektir.

Göbek (karın) Liposuction Ameliyatı Sonrası

Göbek Liposuction yani karından yağ aldırma operasyonundan sonra beliniz daha ince görünecek, vücudunuz genel olarak daha ince duracaktır.

Liposuction ameliyatında ortalama 5 litre kadar yağ alınabiliyor. Eğer aşırı yağlanma varsa bazı hastalar için ikinci veya üçüncü Liposuction ameliyatı da yapılabilir.

Göbek Liposuction ameliyatının en büyük özelliği sizi sarkan göbek görünümünden kurtarma ve inatçı yağları vücuttan uzaklaştırılmasıdır.

Göbek Liposuction estetiğinde yağ hücreleri kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırıldığı için göbeğiniz bir daha eskisi kadar yağlı görünmeyecektir.

Göbek Liposuction Fiyatları Nedir?

Göbek liposuction fiyatları yapıldığı hastaneye ve doktorun tecrübesine göre değişebilir. Ayrıca liposuctionda Vaser yada J plazma gibi cihazların kullanımıda fiyatları değiştirecektir.

En doğru fiyat bilgisi muayene sonrası hastanın beklentileri doğrultusunda planlanan ameliyata göre belirlenebilir.

Bölgesel Olarak Karın Yağlarını Alınca Sarkma Oluyor Mu?

Karın yağlarınızdan liposuction yöntemi ile kurtulmanız mümkün. Fakat cilt elastikiyet seviyesi düşük olan ve fazla yağlanması bulunan kişilerde liposuction sonrası sarkma da görülebilir.

Ancak endişe duyulacak bir durum yoktur. Karın germe ameliyatı ile oluşan bu sarkmayı düzeltmek mümkündür. Size uygun en iyi tedaviyi belirlemem için öncelikle sizi muayene etmem gerekir.