Erkeklerde yağ aldırma liposuction ameliyatı ile fazla yağların toplandığı bölgelerden vücut dışına alınarak ideal vücut hatlarının oluşturulması işlemidir. 

Erkeklerde kadınlar kadar vücut hatlarının idealize edilmiş güncel modaya uygun olmasını ister. Her ne kadar zayıf olsada yağ fazlalığının belirli bir bölgede toplanmış olması bu ihtiyaca neden olabilir.

Erkekler ve kadınların bölgesel yağlanma oranları değişmektedir. Gözlerin alışmış olduğu klasik erkek ve kadın vücut kalıpları vardır. Bölgesel aşırı yağlanma ile klasik vücut kalıbının dışına çıkıldığı zaman insanlar doğal olarak rahatsız olmaktadırlar ve bu bölgeden kurtulmak istemektedirler.

Bu yüzden erkeklere yapılan Liposuction ile kadınlara yapılan yağ alma ameliyatı birbirinden farklı şekilde ilerler. Vücudun belden yukarısının bel aşağısına oranla uzun olması her erkeğin sahip olmak istediği vücut postürüdür.

Kadınların ilgisini çekmek ve onları cezbetmek isteyen erkekler en çok geniş bir omuza ve dar şekilde uzayan alt gövdeye kavuşmak için yağ aldırmak istiyorlar.

Erkeklerde Yağ Aldırma Farklı Mıdır?

Erkeklerde yağ aldırma farklı alanlara farklı yaklaşımları nedeni ile kadınlardan farklıdır,

Ancak uygulama olarak farklı değildir. Yağ aldırma işlemi liposuction yöntemi ile yapılır. 

Erkeklerde yağ aldırma için uygulaması oldukça pratik ve etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

Liposuction operasyonunda amaç vücutta bölgesel olarak toplanmış, rejim ve sporla gitmeyen ve şekil bozukluklarına neden olan inatçı yağlardan kurtulmaktır. 

Erkeklerde Yağ Aldırma Hangi Bölgelere Yapılır?

  • Kollar
  • Bacaklar
  • Kalça
  • Göbek ve çevresi
  • Sırt
  • Omuz
  • Göğüsler

Vücutlarına gereken özeni gösteren erkeklerin sayısı giderek artmaktadır. Liposuction uygulaması erkeklerde burun operasyonlarından sonra en sık tercih edilen ikinci estetik operasyondur.

Erkek vücudunda en yoğun yağlanmanın bulunduğu yer göbek ve çevresidir. Göbek deliğinin etrafı, bel çevresi ve karın bölgesi erkeklerde en çok Liposuction yapılan bölgelerin başında geliyor.

Göbek dışında erkeklerin en çok tercih ettiği Liposuction uygulaması göğüs ve göğüs çevresidir. Erkeklerdeki büyük ve sarkan memeler için Liposuction tavsiye ediyoruz.

Genetik olan Jinekomasti başka bir deyişle erkek memesinin büyük olması problemini spor ve diyet ile ortadan kaldırmanız oldukça zordur. 

Boyun altı yani gıdı bölgesi de bel ve göğüs bölgesinden sonra gelen erkeklerin liposuction uygulamasını tercih ettiği bölümlerden biridir.

Genel olarak sıralamaya sokacak olursak erkekler tarafından en çok tercih edilen bölgeler bel çevresi, göğüs bölümü, gıdı, meme, six pack ve kalça bölgesidir.

Liposuction uygulamasından sonra erkeklerde deri adaptasyonu daha iyi olmaktadır ve ciltte dalgalanmanın görülme olasılığını daha azdır. Erkek cilt yapısının kadınların cilt yapısına oranla daha kalın olması deride ondülasyonun görülmesini azaltmaktadır.

Erkeklerde Yağ AldırmaErkeklerde Liposuction Nasıl Yapılır?

Erkeklerde yağ aldırma için kullanılan Liposuction yapılmadan önce hangi bölgeden ne kadar yağ çekileceğine karar verilir.

Uzman hekim tarafından yapılan ön muayenede vücut şeklinize en uygun Liposuction ameliyatı için çizim yapılır. 

Liposuction ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılır. Liposuction olacak bölgede çizilen noktalardan minik kesiler açılarak Liposuction kanülleri içeri sokulur.

Bölgedeki yağlar çekildikten sonra kapatılır ve ameliyat tamamlanır.

Liposuction sonrasındaki ilk 24 saat direnlerin takıldığı bölgelerden akıntı olabilmektedir. Bu bölgelerin hijyeni tam olarak sağlanmalı, uygulama yapılan bölgenin temas edeceği yerleri özellikle korumak ve enfeksiyon kapmayacak şekilde izolasyonunu sağlamak doğru bir yaklaşım olmaktadır.

Liposuction ameliyatlarından sonra akıntı ya da iltihap olması normal bir süreç olarak kabul edilebilmektedir.

Liposuction ameliyatında büyük izler kalmaz. Küçük izler de zamanla kaybolarak vücudunuzda belirgin bir görüntü oluşturmaz. 

Yağ Aldırma Sonrası İyileşme Süreci

Doktorunuzun önerdiği ağrı kesicilerle 3 ila 4 gün evde dinlenerek bu süreci rahatlıkla geçirebilirsiniz. Ameliyattan bir ay sonra hafif spor hareketlerine başlayabilirsiniz. Erkeklere özel Liposuction yaptırdıktan sonra spor ve diyet yaparak, sonrasında kusursuz fiziklerini koruyabilirler.

Liposuction sonrasında iyileşme süreci işlem yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. 

Kadın hastalara oranla erkek hastalardaki deri kalınlığı daha fazla olduğu için operasyon sonrasındaki iyileşme süreci de farklı olabilmektedir. 

Bu bakımdan operasyon sonrasında erkeklerin 3 gün boyunca duş almamaları, uygulama yapılan bölgeyi özellikle sudan korumaları iyileşme süreci bakımından son derece önemlidir.

Operasyon sonrası liposuction yapılan bölgenin büyüklüğüne göre iş hayatına dönüş 5 ile 10 gün arasında seyreder. 

Rutin hayata dönüş ise 4. haftanın sonunda iyileşme parametrelerine bakıldıktan sonra iyileşme süreci uygunsa ve tamamlanmış ise sağlanabilir. 

Erkek hastaların Liposuction yaptırmadan önce gündelik ve iş hayatlarını düzenlemeleri ve bir program oluşturmaları, operasyondan sonrası dönemin rahat, etkili ve kısa geçmesi bakımından önem teşkil etmektedir.

Erkeklerde hareket durumu ve erkek hastaların ihtiyaçları kadınlardan farklılık gösterebileceğinden Liposuction tedavisi sonrasında doktor tavsiyelerine uymak ve doktorun yönlendirmelerine göre hareket etmek daha doğru olacaktır. 

Özellikle tedaviden sonra doktorun önereceği korseyi uygulama yapılan bölgeye en az 4 hafta takmalı, liposuction tedavisi yapılan bölgeyi temiz ve doğru bir şekilde pansuman etmeleri de son derece önemlidir.

Erkeklerde Yağ Aldırma Fiyatları Nedir?

Erkeklerde Yağ Aldırma fiyatları hastanın vücut şekline, kombine ameliyatlara ve yağ miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Operasyon sırasında alınacak anestezi ve hangi bölgelere liposuction yapılacağında fiyatları değiştirebilir.

Liposuctionın uygulanacağı hastane fiyatları da erkeklerde yağ aldırma fiyatlarını etkileyebilir.

Erkeklerde Göğüs Küçültme İçin Liposuction Yapılır Mı?

Erkek göğsünün kadın göğsü şeklinde büyük olması ve sarkması durumuna Jinekomasti diyoruz. Genetik veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen kadın tipi meme görünümü liposuction ile ortadan kaldırılabilir.

Erkeklerde görülen kadın tipi meme görünümü Vaser liposuction yapılarak fazla olan yağ dokuları dışarı çekilir. 

Eğer hastanın göğsü aşırı büyük ve ileri derecede sarkıyorsa yağ aldırma ameliyatının yanında germe işlemi de yapılması önerilir. Böylece sarkan deri cerrahi yöntemlerle kesilerek kişinin daha erkeksi ve fit bir göğüs yapısına sahip olması amaçlanır.

Jinekomasti ameliyatında memeden yağ aldırma ve meme küçültme işlemleri kombinleyerek daha etkili bir değişim yaratabiliriz.

Erkekler Liposuction Yaptırabilir mi?

Erkekler artık kadınlar kadar yaygın olmasa da hemen hemen onlar kadar liposuction yaptırmaya başladılar. Özellikle karın, bel bölgesinde dediğiniz gibi sporla ve diyetle kurtulamadığınız yağ dokularından, liposuction sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

O yüzden erkeklerin liposuction yaptırma oranı giderek artıyor. Aynı zamanda bazı erkeklerde meme dokusunun anormal olduğu, yani normalden büyük olması durumu oluşabiliyor, buna jinekomasti de diyoruz.

Bu durumda, liposuction yöntemiyle biz bu bölgeye sadece oradaki meme ve yağ dokusunu liposuction teknikleriyle azaltarak, memede hiç iz bırakmadan bu soruna çözüm bulabiliyoruz.

Bu da bahsettiğim gibi, liposuction işlemleri arasına eklendiği için erkeklerde liposuction uygulama oranı da gün geçtikçe artmaktadır. Eğer göbek bölgenizde sporla geçmeyen bir yağlanma varsa gönül rahatlığıyla bize başvurabilirsiniz. Aynı zamanda liposuction işlemini tüm vücuda uygulayabiliyoruz.

Liposuction işlemi 18 yaşını doldurmuş cinsiyet farkı gözetmeksizin herkese yapılabilir. Liposuction işleminde kadın hastalarımız kadar erkek hastalarımız da mevcuttur.

Erkekler daha çok meme ve göbek bölgesindeki yağlanmadan memnun olmadıkları için liposuction yaptırmak isterler. Kadınlara uygulanan liposuctionla kıvrımlı, kadınsı hatlar oluşturulurken erkeklere uygulanan liposuction ile daha düz, erkeksi hatlar oluşturulmaktadır.

Liposuctionla erkekler vücutlarındaki yağlı, şişkin görüntüden kurtularak fit bir görüntüye kavuşurlar. Liposuction yaptırmak için vücut kitle endeksi 30’un altında olmalı ve kişi sağlık açısından uygun olmalıdır.

Erkek Liposuction Farklı Mı?

Erkek Liposuction ın farkı farklı bölgelere yapılmasıdır. Kadınsı bir vücut yapısına dönüşmemesi için bazı bölgelere dokunulmaz. Özellikle bel bölgesindeki fazla kıvrımlı incelme kadınsı bir kıvrım oluşturabilir.

Liposuction İçin En Uygun Erkekler

BMI denen vücut kitle indeksi 30 un altında olan erkekler liposuction yaptırabilir. Ancak özellikle göbek bölgesinde toplanmış yağlarda genellikle karın içi yağlanma ön planda olduğundan tam istenen görünüm sağlanmayabilir.

Bu nedenle liposuction yapılmadan doktorunuzun sizi muayene etmesi ve yağlanmanın karın içinde mi dışında mı olduğunu anlaması önemlidir. 

Erkeklerde Yağ Aldırma Yöntemleri

Erkekelerde yağ aldırma yöntemi liposuction ameliyatıdır. Liposuction farklı yöntemler ile yapılabilir. Klasik liposuction, Vaser liposuction, Lazer liposuction gibi. En iyi yöntem genellikle kişiye uygun yöntemdir. Genellikle Vaser liposuction tercih edilen bir yöntemdir. 

Yağ Aldırmak İçin Yağ Oranım Kaç Olmalı?

Vücuttaki BMI yani vücut kitle indeksi biz yağlanma miktarını verir. BMI’ın 30 un altına olması yağ aldırma için uygundur. Üstünde olan kişilerde operasyon öncesi kilo vermesi ve bu kiloda sabit kalması gerekir. Bu liposuction sonrası sarkmayı azaltacaktır. 

Yağ Aldırmak Zararlı Mı?

Yağ aldırmak cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle cerrahini içerdiği riskleri içerir. Ancak cerrahiler içinde düşük risk grubunda bir operasyondur. 

Yağ Aldırma Sonrası Kilo Verecek Miyim?

 Alınan yağ miktarına göre bir miktar kilo verilir. Ancak tartı üzerinde görünenden çok verilmiş gibi görünür. Bunun nedeni bizi kilolu gösteren bölgeleri hedeflemesidir.