Basen Liposuction, basenlerde biriken inatçı yağların dışarı çekilmesini sağlayan estetik operasyondur.

Basenlere Liposuction da, bacağın üst bölgesinde biriken yağlar vakumlanarak dışarı çekilir ve bacakların daha ince görünmesi sağlar. Özellikle klasik Türk kadını vücut tipinde basenler yaygın ve belirgindir.

Basenlerin geniş olması, kadınları daha kilolu, kısa boylu ve olduğundan daha yaşlı gösterir. Basenlerin aslında kiloyla doğrudan bağlantısı yoktur, genetik vücut tipiyle ilgilidir. Zayıf bacaklı kişilerde dahi geniş basen oluşumuna sıklıkla rastlanır.

Bu nedenle basen bölgesinde doğal yöntemlerle incelmek veya basenden kilo vermek oldukça zordur. Liposuction sayesinde daha ince basenler ve daha estetik bir vücut formu yaratmak sizin elinizde.

Basen Liposuction Ameliyatının Etkisi Nedir?

Hem kadın hem de erkeklere uygun bir müdahaledir. Basen Liposuction estetiğinin en önemli etkisi, vücuttaki armut şekline benzeyen – alt gövdenin daha kalın olması- durumunun dengelenmesidir. Basen bölgesindeki fazla yağlar alındığında vücut kum saati şeklini alır.

Bel daha ince görünür, bacak boyu uzar ve bacakların inceliği ön plana çıkar. Ameliyatta kişinin ihtiyacına göre karın Liposuction, bacak Liposuction gibi kombine seçenekler yer alabilir. Daha etkili bir değişim için kombine ameliyatları araştırabilirsiniz.

Basen Liposuction Bana Uygun Mu?

basen liposuctionSpor ve diyet yapmasına rağmen basen bölgesinden istediği kiloyu veremeyen veya tüm bunlara ayıracak vakti olmayan kişilere öneriyoruz. İncelme ve kilo verme sürecinde olanlar çok iyi bilir ki basen bölgesinden yağ kaybı yaşamak en zor süreçtir.

Basen inceltme hareketleri, Liposuction ameliyatı kadar etkili sonuçlar ortaya çıkaramaz. Bu nedenle basen problemi yaşayan kadınlar ve erkekler en kalıcı çözümü Liposuction ile bulduklarını söylüyorlar.

Basen Liposuction Nasıl Yapılır?

Basen Liposuction genel anestezi altında yapılan cerrahi inceltme ameliyatıdır. Liposuction ameliyatında, hastanın basen bölgesindeki aşırı yağlar 2-3 mm inceliğindeki uzun kanüller aracılığı ile dışarı çekilir.

Böylece hastanın basenlerindeki oval görüntü düzleştirilir ve hastanın kum saati kıvrımlarına sahip olması amaçlanır. Basen inceltme ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmaz.

Basen Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme

Ameliyattan sonra bir gün hastanede kalmanızı öneriyoruz. Ameliyattan sonraki ilk 3-4 gün minimal ağrılarınız olması normaldir. Liposuction yaptıran hastalar genellikle 4.günden itibaren günlük hayatlarına geri dönebiliyorlar.

Ameliyattan sonraki 3-4 hafta içinde eskisi gibi spor ve egzersiz rutinlerinize geri dönebileceksiniz.

Basen Liposuction Ameliyatı Fiyatı

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Basen Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.