Buz LazerBuz Lazer, birden fazla lazer dalga boyu ve teknolojisi ile tüm yıl boyunca her mevsim ve her cilt rengine yönelik epilasyon tedavileri yapar, hızlı ve rahat bir şekilde yönetmelerine ve mümkün olan en iyi klinik sonuçlara ulaşmalarına izin verir.

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer, her biri bir diyot ışık kaynağı ve 810 nm dalga boyu kullanan standart Epilasyon (HR) ve Süper Epilasyon (SHR) imkanına sahiptir.

Güç (akıcılık) tüy alma tekniğine bağlıdır, SHR için akıcılık, daha az rahatsızlık veren kademeli ısıtma ile 20 J / cm2’ye kadardır. Lazer, 12 x 10 mm’lik geniş bir spot boyutuna sahiptir ve SHR ve HR için 3Hz’lik bir tekrarlama oranına sahiptir ve her iki epilasyon tekniği için temas soğutması standarttır.

Bu lazer ışınları farklı renkteki cilde zarar vermeden direk kıl köklerini hedefler. Böylece kıl kökündeki kılın büyümesinden ve yenilenmesinden sorumlu kök hücreleri hedefleyerek yakar ve zarar gören kök hücreler yeni kıl yapamazlar.

Buz Lazer Nasıl Etki Eder?

Buz lazer etkisi, Alexandrite dalga boyuna dayalı bir diyot lazeri kullanarak, melanin kromoforu tarafından daha iyi enerji emilimine olanak sağlayan atılım epilasyon teknolojisi ile sunar.

Alexandrite dalga boyunun temas soğutması ile birleşmesi ile, tedavi kapsamı, rahatlığı ve diyot lazerin az bakım gereksinimiyle birleştirilmiş güçlü emilimi, en geniş kıl tipleri ve renk yelpazesi için, özellikle açık renkli ve ince tüyler için ideal bir çözüm sağlar.

Soprano ICE ™ buz lazer, daha uzun süre tedavi sırasında cildi soğutan gelişmiş bir soğutma teknolojisi içeren epilasyon aletidir. Soprano ICE ™ soğuk safir ucu, kıl foliküllerini hedefleyerek, dermis içindeki ve cilt yüzeyindeki ısıyı korurken, yanık riskini en aza indirir.

Temaslı Soğutma Sistemi, hasta konforunu artırır, tedavileri her zamankinden daha keyifli ve acısız hale getirir.

Soprano ICE, Alma Lasers’ın en yeni lazer epilasyon sistemidir. 2012 yılında İngiltere’de kullanılmaya başlanan bu cihaz Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Konforlu Bir Lazer Epilasyon Teknolojisi; Soprano ICE

Soprano ICE buz lazer sistemi, devrim niteliğindeki soğutma sistemi sayesinde neredeyse ağrısız ve acısız bir buz lazer epilasyon deneyimi sunar. Daha etkili sonuçlar ve minimum rahatsızlık için Süper Epilasyon (SHR) teknolojisini kullanır.

Tüm cilt tiplerinde, tüm yıl boyunca, herkes için güvenli ve kalıcı bir şekilde kıllardan kurtulmak üzere herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Soprano ICE sistemi, önceki Soprano lazerler XL ve XLi’den bir adım ileridedir. Buz lazerin aplikatörü içindeki soğutma pompaları sayesinde soğuk etkisi, daha az ağrılı epilasyon imkânı sunar.

Aplikatör, performans ve güvenliği korurken önceki modellerden daha hafiftir. Buna ek olarak, SHR teknolojisinin daha sorunsuz sonuçlar için en yüksek kapsama oranlarını sunması klinik olarak kanıtlanmıştır.

Buz Lazer Nasıl Yapılır?

Buz lazer öncesi kılların deri ile temas eden yerinden itibaren tıraşlanması önemlidir. İşlem günü Bir gün önce jilet ile bu tüylerin alınması cihazın ışınlarının kıl köklerine temasını sağlayacaktır.

Soprano ICE lazer, safir diyot lazeri çevreleyen soğutma pompaları ile yenilikçi bir soğutma sistemi sayesinde neredeyse ağrısız Süper Epilasyon sağlar. Sistem yavaş yavaş kıl folikülüne zarar vermek ve yeniden kılın oluşmasını engellemek için yeterli sıcaklığa gelene kadar ısıtmak suretiyle çalışır.

Kıl folikülü, lazerin ışığını emen pigmentasyonu (melanin) hedefleyerek hasar görür. Bu kademeli ısıtma yüksek frekanslı kısa lazer atışları sağlanırken, buz teknolojisi başlık temasında cildi soğutarak, daha az ağrılı epilasyon için ufak yanıkları ve kızarıklıkları önler.

Buz Lazer Başlığı Nasıl Çalışır?

Buz lazer cihazları ütüleme türü epilasyon çeşidine girmektedir. Bu nedenle cihaz başlığı direk olarak cilt ile temas halindedir. Lazer başlıklarının üzerinde kişiye özel bir aparat yer alır.

Direk olarak cilt ile temas ettiği için herkese aynı başlık ile işlem yapmak ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu nedenle buz lazer yaptıran herkesin kendine özgü başlık aparatı olmalıdır. Böylelikle daha hijyenik bir şekilde işlem yapılır.

Cihazın başlığı deri altında yer alan kıl köklerine 810 nm lazer dalgaları gönderir. Gönderilen bu lazer dalgaları kıl köklerine kadar ulaşıp kökleri zayıflatır. Başlıkta yer alan soğutma kısmı ise –3 derecede çalışır ve ağrı hissini engeller.

Aynı zamanda buz başlık cildin yanma ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır. Buz lazer hissi genelde vücuda yapılan soğuk bir masaj hissi olarak ifade edilmektedir. Tabi ki bu cihazda da ağrı hissedilir fakat diğer lazer cihazlara kıyasla oldukça azdır.

Detaylı bilgiye ulaşmak için Soprano Titanium sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Buz lazer epilasyonunun diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre ciddi avantajları vardır. Bu avantajları sıralayacak olursak;

 • Ağrı, acı veya sızı en az düzeydedir.
 • Vücudunuzdaki her bölgede yer alan istenmeyen tüylerinizden en etkili şekilde kurtulmanızı sağlar.
 • Diğer lazer cihazlarının aksine ince ve açık renkli tüylerde de etki sağlar.
 • Ten rengi fark etmeksizin tüm ten renklerinde etkili sonuçlar verir. Çoğu lazer cihazı koyu tenlerde pek etkili olmamaktadır.
 • Genellikle 4-6 seans gibi kısa sürede etkisi gözle görülür şekilde belli olur.
 • Oldukça konforludur ve kişisel bakımda büyük vakit kazandırır.
 • Diğer lazer uygulamalarında tüm vücut işlem süresi +1 sürerken buz lazerde işlem süresi 35-40 dakika kadardır.
 • Özellikle erkeklerde iyi sonuçlar vermektedir. Erkek sırt ve göğüs bölgesinde derin kıl köklerine kadar ulaşıp etki göstermektedir.
 • İşlem sonrası ciltte kızarıklık, tahriş kısacası alerjik durumlar yaşanmaz.

Buz Lazer Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Buz lazer uygulaması vücudun her yerine uygulanır. Tüm vücutta olumlu etkileri vardır. İnce ve açık renkli tüylerin olduğu alanlarda bile etki gösterir. Buz lazerin sıkça tercih edildiği alanları sıralayacak olursak;

 • Erkeklerde göğüs ve sırt bölgesi,
 • Yüz bölgesi,
 • Kollar,
 • Bacaklar,
 • Genital Bölge

Özellikle genital bölgeye yapılan lazer uygulamaları genelde daha ağrılı olur. Genital bölge yapısı ve derinin inceliği nedeniyle ağrı hissi daha fazla yaşanır. Özellikle yüz bölgesinde burun içi ve kulak kenarında yer alan ince tüylerden kurtulmak için buz lazer cihazı oldukça etkilidir.

Buz Lazer Fiyatları

Buz Lazer epilasyon fiyatları yapılacak bölge sayısına ve seans sayısına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda kullanılan cihaza göre de buz lazer fiyatları farklılık gösterir. İşlemin yapılacağı klinik donanımı, cihazın modeli ve kıl yapısı fiyatı etkilemektedir.

Genellikle seans sayısı ilk defa lazere başlayan kişilerde farklılık gösterir. Bu durum da fiyata etki etmektedir. Daha önce lazer yaptırmış kişilerin tüyleri daha az ve seyrek olduğu için daha az seans yeterli olmaktadır.

En doğru fiyat bilgisini muayene gidip kıl durumunuz değerlendirildikten ve kaç seansa ihtiyacınız olduğu belirlendikten sonra alabilirsiniz.

Buz Lazer Acıtır Mı?

Ağrısız lazer epilasyon yaptırmak için cihaz tercihini doğru yapmak gerekir. Günümüzde kullanılan ve en ağrısız lazer yöntemi olarak bilinen buz lazer işlemi konfor açısından oldukça iyi bir tercihtir.

Normal lazer cihazları kıl kökünü yaktığında deride sızlama, ağrı, yanma hissi yaşanır. Hatta işlem sonrasında kişilerde alerjik durumlar da ortaya çıkabilmektedir. Buz lazer cihazının başlığı işlemin ağrısız olmasını sağlamaktadır. Başlık cilt üzerinde ütü yaparmış gibi hareket eder. Buda çok fazla kıl köküne bir anda ısının iletilmesini engeller.

Isı kıl köküne kademe kademe olarak ulaştırılır. Isının kademe kademe ulaşması hissedilecek ağrının da azalmasını sağlar. Başlığın diğer bir özelliği de soğukluk derecesidir. Buz başlık kısmı kıl kökünüz yakılırken aynı anda soğuk his verdiği için acıyı ciddi oranda azaltmaktadır.

Buz lazer kök kısmı derin kıllar da bile ağrısız işlem sunmaktadır. Özellikle erkeklerde göğüs ve sırt bölgesinde yer alan kıllar yapısı itibari ile kök kısımları daha derindedir. Normal lazer cihazları ile epilasyon yapıldığında bu bölgelerde acı hissi daha fazla yaşanır. Fakat buz lazer ile yapıldığında acı hissi en aza iner.

Buz Lazer Epilasyon Diğer Lazer Uygulamalarına Göre Daha Etkili Mi?

Evet daha etkilidir. Özellikle ince yapılı ve açık renkli tüyler üzerinde diğer cihazlardan daha etkilidir.

Buz Lazer İçin Yaş Sınırı Nedir?

Lazer uygulamaları için herhangi ekstrem bir durum olmadığı sürece 18 yaş beklenmelidir. 18 yaş ve üzerine her birey herhangi bir sağlık riski bulunmadığı sürece buz lazer veya diğer lazer epilasyon uygulamalarını yaptırabilir.

Buz Lazer Epilasyon Kaç Seansta Etkili Olmaktadır?

Bu epilasyonda etki süresi 4-8 seans aralığındadır. 4-8 seans sonrasında vücudunuzda neredeyse yok denilecek kadar tüy olacaktır. Bu tüyler ise genellikle ince veya açık renkli tüylerdir. Sert yapılı ve koyu renkli tüyler 4-6 seans arasında ciddi oranda azaltmaktadır.

Açık Renkli ve İnce Yapılı Tüylerde Etkili Midir?

Buz lazer cihazını diğer lazer epilasyon cihazlarına benzer şekilde siyah kökü olmayan tüylere etki edemez. Tüyler açık renk ve ince olsa bile kökleri siyah ise etkili olacaktır.

Buz Lazer Yaz Aylarında Tercih Edilmeli Midir?

Her mevsim buz lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Fakat güneşe çıkmadan 2-3 gün önce ve güneşe çıktıktan 2-3 gün sonra yapılması önerilir. Bronz tene de yapılabilir.

Buz Lazer Seans Süreleri Nedir?

Tüm vücut buz lazer epilasyon süresi kıl yoğunluğuna ve bölge büyüklüğüne göre değişmekle beraber yaklaşık 60-90 dakika kadardır. Diğer lazer cihazlarında bu süre +1 saat kadar daha uzundur. Seansların süresinin kısalığı da buz lazer epilasyonun tercih edilme sebeplerinden biridir.

Buz Lazer Kimlere Uygulanmaz?

Buz lazer epilasyon uygulaması gebe, yeni doğum yapmış ve emziren kadınlara uygulanmaz. Sadece buz lazer epilasyon değil diğer tüm lazer epilasyon uygulamaları yapılmamalıdır. Ayrıca ergenlik döneminde de buz lazer ve diğer epilasyon uygulamalarının yapılması önerilmez.

Buz Lazer Epilasyon Yüz Bölgesine Uygulanır Mı?

Lazer epilasyonda en inatçı yerlerden biri yüz kısmıdır. Genellikle vücudun diğer alanlarına göre yüz bölgesi daha geç bitmektedir. Buz lazer uygulaması yüzde yer alan ince yapılı ve açık renkli tüyleri de gördüğü için etkilidir.

Ayrıca yüz bölgesinde yer alan kıllar vücudun diğer alanlarına göre daha hızlı uzamaktadır. Bu nedenle buz lazeri tercih etmeniz hem yüz bölgesinde yer alan kılların daha uzun sürede uzamasını sağlar hem de pürüzsüz bir cilt görüntüsü yaratır.

Buz Lazer Epilasyon Hassas Ciltler İçin Uygun Mudur?

Buz lazer cihazının başlığı cilt ile temas ederken ısıyı kademe kademe verir. Bu da hassas ciltlerde bile ağrı, tahriş, kızarıklık, lekelenme gibi durumların önüne geçer.

Hassas cilde sahip kişilerin diğer lazer epilasyon uygulamalarını tercih etmesi önerilmez. Çünkü diğer cihazlar genellikle ısıyı direk verdiği için ciltte yanık, lekelenme ve ağrı daha fazla hissedilmektedir.

Buz Lazer Epilasyon hakkında daha detaylı bilgi için 50 Soruda Buz Lazer Epilasyona Dair Her Şey sayfamızı ziyaret edeniz.