Karın Kası Estetiği

Günümüz dünyasında herkes kusursuz ve fit görünmek istiyor. İdeal erkek görünümü denilince akla ilk olarak fit, atletik ve kaslı vücut geliyor. Geniş omuzlar, kaslı karın bölgesi, kaslı kollar erkek vücudunda ilk olarak aranılan özelliklerdendir. Yağsız karın ve belirgin kasları herkes hayal eder. Estetik görünümün kaçınılmaz bir parçası haline gelen kaslı görünümü elde etmek için zorlu spor rutinlerinden ve diyet programlarından geçmenize gerek yok. Karın kası estetiği sayesinde hayalinizdeki fit ve estetik vücuda kolayca ulaşabileceksiniz.

Kaslı vücuda sahip olmak zor mudur?

Atletik ve kaslı görünmek doğal yollarla zordur. Her ne kadar sıkı bir spor düzeniniz ve sağlıklı beslenme diyetiniz olsa da kaslı bir karına sahip olmayabilirsiniz. Kaslı bir vücuda sahip olmak için vücudunuzun kas kütlenizi arttırmaya eğimli olması gerekir. Aynı zamanda vücutta yağ oranının az olması, yağ dağılımı, uyku düzeni ve bedensel kondisyon da kaslı bir görünüm için önemli olan faktörlerdendir.

Vücudun kas kütlesini arttırmaya olan eğilimi ve yağ dokusunun dağılımında genetik faktörler de rol oynar. Yani siz her ne kadar spor yapsanız da atletik bir vücuda sahip olmak için kalıtsal engeller söz konusu olabilir. Vücutta yağ dokusunun en çok olduğu bölge karın ve bel bölümüdür. Bu nedenle karın kasınızın üzerindeki yağlardan kurtulmadan kas görünümü yaratmak imkansız olabilir. Karın kası estetiği sayesinde yoğun spor programına girmeden pratik bir şekilde fit bir görünüme kavuşmanız mümkündür.

Karın Kası estetiği nasıl yapılır?

Karın kası estetiği, karın bölgesindeki kasların bombe görünümü yarattığı alandaki yağ dokusunun korunarak, kasların çukurlaştırdığı alanlardaki yağ dokusunun ise liposuction yöntemiyle alınarak kaslı bir görünüm yaratılması üzerine planlanır. Bu yöntem sayesinde kaslar daha belirgin bir hale getirilir, kaslı görünüm ön plana çıkarılır.

Karın kası estetiğinde vücuda herhangi bir malzeme veya implant uygulanmaz. Vücudun kendi yağ dokusu üzerinde işlem yapılarak kişiye kaslı bir görünüm yaratılır.

Karın kası estetiği kimlere uygundur?

Spor yapmasına rağmen atletik ve fit vücuda sahip olamayan kişiler karın kası estetiği sayesinde arzu ettiği vücuda kavuşabilir. Karın kası estetiği hem kadınlara hem de erkeklere uygundur. Kas dokusunu geliştirmekte zorluk çeken ve hızlıca kaslı bir görüntüye sahip olmak isteyen kişiler için karın kası estetiği önerilir. Karın kası estetiği obezite olan kişilere ve yeni doğum yapmış olanlara önerilmez.

Karın kası estetiği

Kas estetiği yaptırmak isteyen kişiler için öncelikle vücuttaki kas ve yağ dokusu değerlendirilmelidir. Böylece kişiye en uygun kas görünümü yaratılır. Günümüz estetik anlayışında doğal görünümlü, birbiri ile uyumlu ve belirgin kas kitlelerin olduğu fit vücutlar ön plana çıkmaktadır.

Kas estetiği en çok karın bölgesine yapılır. Six pack yani baklava olarak bilinen kas görünümü karın kası estetiği ile elde edilir. Karın kası ameliyatı jinekomasti ve ya liposuction uygulamaları ile birleştirilerek genel olarak fit ve atletik bir vücut hedeflenir. Karın kası estetiğinde bel bölgesi de inceltilebilir, bel kası ön plana çıkarılır. Karın kası estetiğinin yanında ihtiyaç duyulursa omuz, kol, göğüs kasları da ön plana çıkarabilir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir