Daha Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün!

Mezoterapi ile Ciltte Leke Matlık ve İnce Kırışıklıklara Son Verebiliyoruz.

Kişinin cildindeki sorunlara göre mezoterapi de tercih edilen ilaçlar değişiklik gösterebilir. Selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada, çatlaklarda, yara izlerinde, saç dökülmesinde ve kırışıklık giderilmesinde mezoterapi tercih edilebilir. Mezoterapi genellikle 5 ila 20 seans arasında tamamlanır.

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisinde kullanılan ilaçlar, cildin içine ve deri altına direkt olarak uygulanır. Böylece mezoterapi uygulamasından en hızlı etki alınmış olur. Mezoterapi uygulamasında verilen enjeksiyonların miktarı oldukça azdır, bu da kişide herhangi bir yan etki oluşmasını önler.
Yüz mezoterapisi, cildi yenileyen, kırışıkları azaltan ve ciltteki sarkmaları önleyen faydalı bir işlemdir. Mezoterapi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler minik iğnelerle yüze uygulanır. Mezoterapinin içindeki faydalı bileşenler cildin kolajen ve elastin üretiminin artmasına, cildin nem miktarının artmasına ve cildin yenilenmesine yol açar.

ÇOK SORULAN SORULAR

Cildi matlaşmış ve solgun görünen kişiler mezoterapi işlemi sayesinde donuk ciltlerine parlaklık katabilir. Cildi sarkmış ve yoğun kırışıklıklara sahip olan kişiler bu işlemle cilt elastikiyetini arttırabilir, cildin yaşlanmasını erteleyebilir. Bunların yanı sıra mezoterapi sigara içen kişilere de uygundur. Sigara tüketiminin ciltte yarattığı hasarı önlemek ve tedavi etmek için mezoterapi ilaçlarından yardım alabilirsiniz.
Yaz tatilinden önce güneş zararlarının etkisini önlemek veya tatil sonrası güneş izlerini tedavi etmek için mezoterapi yaptırabilirsiniz. Sivilce izleri, yara ve yanık izleri de mezoterapi ile tedavi edilebilir.

Mezoterapi uygulamasından önce cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülmesi önerilir. Yüz mezoterapisinde hazırlanan karışımlar oldukça küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya ihtiyaç dahilinde cilt yüzeyine enjekte edilir. Mezoterapi sonrasında cilt daha genç ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve ciltteki sarkmalar toparlanır. Kişinin yüzündeki kırışıklıklar mezoterapi sayesinde azaltılır ve cilde daha aydınlık bir görünüm kazandırılır.

Mezoterapi uygulaması ilk etapta 1-4 hafta aralıklarla uygulanmalıdır. 4-6 seans tamamlandıktan sonra 3-6 ayda bir tekrar mezoterapi seansı yapılabilir. Yüz mezoterapisinin sonuçları ikinci seanstan sonra gözle görülebilir derecede olacaktır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Mezoterapi fiyatları ve hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Mezoterapi

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Mezoterapi

Bir Sorunuz mu Var ?

Mezoterapi hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Mezoterapi Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir