Mezoterapi

Mezoterapi, cildin kusursuz olmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Mezoterapi de cilt içine  ince uçlu iğneler ile ilaç enjekte edilerek tedavi gerçekleşir. Kişinin cildindeki sorunlara göre mezoterapide tercih edilen ilaçlar değişiklik gösterebilir. Selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada, çatlaklarda, yara izlerinde, saç dökülmesinde ve kırışıklık giderilmesinde mezoterapi tercih edilebilir. Mezoterapi genellikle 5 ila 20 seans arasında tamamlanır.

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisinde kullanılan ilaçlar, cildin içine ve deri altına direkt olarak uygulanır. Böylece mezoterapi uygulamasından en hızlı etki alınmış olur. Mezoterapi uygulamasında verilen enjeksiyonların miktarı oldukça azdır, bu da kişide herhangi bir yan etki oluşmasını önler.
Yüz mezoterapisi, cildi yenileyen, kırışıkları azaltan ve ciltteki sarkmaları önleyen faydalı bir işlemdir. Mezoterapi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler minik iğnelerle yüze uygulanır. Mezoterapinin içindeki faydalı bileşenler cildin kolajen ve elastin üretiminin artmasına, cildin nem miktarının artmasına ve cildin yenilenmesine yol açar.

Mezoterapinin etkileri nelerdir?

Cildi matlaşmış ve solgun görünen kişiler mezoterapi işlemi sayesinde donuk ciltlerine parlaklık katabilir. Cildi sarkmış ve yoğun kırışıklıklara sahip olan kişiler bu işlemle cilt elastikiyetini arttırabilir, cildin yaşlanmasını erteleyebilir. Bunların yanı sıra mezoterapi sigara içen kişilere de uygundur. Sigara tüketiminin ciltte yarattığı hasarı önlemek ve tedavi etmek için mezoterapi ilaçlarından yardım alabilirsiniz.
Yaz tatilinden önce güneş zararlarının etkisini önlemek veya tatil sonrası güneş izlerini tedavi etmek için mezoterapi yaptırabilirsiniz. Sivilce izleri, yara ve yanık izleri de mezoterapi ile tedavi edilebilir.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Mezoterapi uygulamasından önce cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülmesi önerilir. Yüz mezoterapisinde hazırlanan karışımlar oldukça küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya ihtiyaç dahilinde cilt yüzeyine enjekte edilir. Mezoterapi sonrasında cilt daha genç ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve ciltteki sarkmalar toparlanır. Kişinin yüzündeki kırışıklıklar mezoterapi sayesinde azaltılır ve cilde daha aydınlık bir görünüm kazandırılır.

Mezoterapi ne sıklıkla uygulanmalıdır?

Mezoterapi uygulaması ilk etapta 1-4 hafta aralıklarla uygulanmalıdır. 4-6 seans tamamlandıktan sonra 3-6 ayda bir tekrar mezoterapi seansı yapılabilir. Yüz mezoterapisinin sonuçları ikinci seanstan sonra gözle görülebilir derecede olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir