Mezoterapi

Mezoterapi cilt içerisine ilaç verilerek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde cildin orta tabakasına kıl inceliğindeki iğne ile çok küçük miktarlarda tedavi edici enjeksiyonlar yapılır. Tedavide hastalığa göre değişen ilaç karışımları kullanılır. Mezoterapi uygulamaları selülit tedavisi, lokal zayıflamada, ciltteki çatlaklar ve yara izlerinin giderilmesinde, saç dökülmesinde, estetik olarak cildin genç tutulmasında etkilidir. Mezoterapi, hastalığa bağlı olarak doktor tarafından değerlendirilme sonucuna göre 5-20 seans arasında değişen sayıda uygulanabilir.

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisinde kullanılan ilaçlar, cildin içine ve deri altına direkt olarak uygulanır. Böylece mezoterapi uygulamasından en hızlı etki alınmış olur. Mezoterapi uygulamasında verilen enjeksiyonların miktarı oldukça azdır, bu da kişide herhangi bir yan etki oluşmasını önler.

Yüz mezoterapisi, cildi yenileyen, kırışıkları azaltan ve ciltteki sarkmaları önleyen faydalı bir işlemdir. Mezoterapi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler minik iğnelerle yüze uygulanır. Mezoterapinin içindeki faydalı bileşenler cildin kolajen ve elastin üretiminin artmasına, cildin nem miktarının artmasına ve cildin yenilenmesine yol açar.

Mezoterapinin etkileri nelerdir?

Cildi matlaşmış ve solgun görünen kişiler mezoterapi işlemi sayesinde donuk ciltlerine parlaklık katabilir. Cildi sarkmış ve yoğun kırışıklıklara sahip olan kişiler bu işlemle cilt elastikiyetini arttırabilir, cildin yaşlanmasını erteleyebilir. Bunların yanı sıra mezoterapi sigara içen kişilere de uygundur. Sigara tüketiminin ciltte yarattığı hasarı önlemek ve tedavi etmek için mezoterapi ilaçlarından yardım alabilirsiniz.

Yaz tatilinden önce güneş zararlarının etkisini önlemek veya tatil sonrası güneş izlerini tedavi etmek mezoterapi yaptırabilirsiniz. Sivilce izleri, yara ve yanık izleri de mezoterapi ile tedavi edilebilir.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Mezoterapi uygulamasından önce cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülmesi önerilir. Yüz mezoterapisinde hazırlanan karışımlar oldukça küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya ihtiyaç dahilinde cilt yüzeyine enjekte edilir. Mezoterapi sonrasında cilt daha genç ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve ciltteki sarkmalar toparlanır. Kişinin yüzündeki kırışıklıklar mezoterapi sayesinde azaltılır ve cilde daha aydınlık bir görünüm kazandırılır.

Mezoterapi ne sıklıkla uygulanmalıdır?

Mezoterapi uygulaması ilk etapta 1-4 hafta aralıklarla uygulanmalıdır. 4-6 seans tamamlandıktan sonra 3-6 ayda bir tekrar mezoterapi seansı yapılabilir. Yüz mezoterapisinin sonuçları ikinci seanstan sonra gözle görülebilir derecede olacaktır.

 • Mezolifting ile Yıllara Meydan Okuyun

  Mezolifting ile Yıllara Meydan Okuyun Mezolifting, yüz ve vücut üzerindeki problem alanlarını azaltmayı amaçlayan cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Mezoterapi tedavisi yüz, boyun ve göz altı gençleştirme ve ayrıca saç dolgunlaştırma amacı için kullanılabilir. Mezoterapi tedavileri Hyaluronik asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakası) enjekte edilmesiyle oluşur.

 • Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

  Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Kadınların özellikle bacak bölgelerinde görülen portakal kabuğu görünümündeki selülitlerinden mezoterapi yöntemiyle kurtulabilirsiniz. 1952 yılından itibaren kullanılan mezoterapi yöntemi kilo vermeye ve selülitlerden kurtulmaya yardımcı oluyor. Mezoterapi tekniği, problemli olan bölgeye doğrudan deri içine veya deri altına mikroenjeksiyon yöntemi ile yapılır.

 • Kusursuz Görünüm için İğnesiz Mezoterapi

  Kusursuz Görünüm için İğnesiz Mezoterapi İğnesiz mezoterapi hayatımıza 1952 yılında girdi. Cildin altına enjekte edilen ilaçlarla yapılan bu gençleştirme tedavisi cildin daha sıkı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Orta deri tabakasına verilen vitamin, çeşitli enzimler ve amino asitlerle yapılan bu işlem 1987 yılından itibaren geleneksel tıp dünyasının bir dalı olarak kabul ediliyor. İğnesiz mezoterapi tedavisi elektroporasyon prensibi ile yapılır. Yani uygulanan ilaçlar iğne ile değil elektriksel akımla deri altına gönderilir.

 • Saç Mezoterapisi

  Saç Mezoterapisi Saç mezoterapisi, FDA (Amerika Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmış, etkilerini hemen görebileceğiniz zahmetsiz tibbi bir uygulamadır.Saçlarının hızla inceldiğini ve seyreldiğini gören kadın ve erkekler bu yöntem ile daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilirler. Çok ince uçlu iğneler ile saçlı derinin içine vitamin, protein ve mineral enjekte edilir.Böylece hücresel metabolizma uyarılır ve dokular canlandırılır.