Daha Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün!

Mezoterapi ile Ciltte Leke Matlık ve İnce Kırışıklıklara Son Verebiliyoruz.

Kişinin cildindeki sorunlara göre mezoterapi de tercih edilen ilaçlar değişiklik gösterebilir. Selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada, çatlaklarda, yara izlerinde, saç dökülmesinde ve kırışıklık giderilmesinde mezoterapi tercih edilebilir. Mezoterapi genellikle 5 ila 20 seans arasında tamamlanır.

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisi diğer adıyla Mezolifting ciltte lifting etkisi yaratan, cilt sarkmalarına, cilt kırışıklıklarına etki eden ve cildi yenileyen natürel bir uygulamadır. Yaş almaya bağlı olarak oluşmaya başlayan ve çevresel faktörlerle ilerleyebilen kırışıklık tedavisinde kullanılan mezoterapi, kırışıklıkları önlemek ve azaltmanın yanı sıra, daha canlı görünen, lekesiz, parlak bir cilt oluşturmak için yapılan estetik uygulamadır.

Yoğun şehir hayatı, egzoz dumanı, sigara kullanımı, alkol tüketimi, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmak, kuru cilt yapısı, vitamin ve mineralden eksik beslenme gibi olumsuzluklar ciltteki oksijenlenme düzeyini azaltır ve cilt dolaşımını bozar. Bu olumsuzluklar ciltte sararma, cilt lekelenmeleri, kuruluk, yıpranmış ve bakımsız cilt yüzeyi ve isli gibi görünen bozuk ve sarkık  cilt yapısının oluşmasına neden olur. Yüz mezoterapisi içinde bulunan vitaminler, mineraller, L carnitin, amino asitler, DMAE, Somon DNA ve hyalüronik asit karışım kokteylleri yüzdeki çizgileri  ve kırışıklıkları geçirerek kişinin daha genç ve güzel görünmesini sağlar. Düzenli olarak yapıldığı takdirde cilt daha sağlıklı ve daha yenilenmiş görünecektir.

ÇOK SORULAN SORULAR

Yüz mezoterapisi cildin yenilenmesi sağlayan dimetil amino etanol, alfa lipoik asit, selenyum gibi antioksidanlar, organik silisyum, nükleik asitler , koenzim, mineral ve vitaminlerle beraber hyalüronik asitler cildin dermis tabakasına minik iğnelerle uygulanır. Bu antioksidan maddelerin verilmesiyle beraber cilt altındaki kolajen oluşumu ve elastin uyarımı oluşur ve üretilmeye başlar. Kolajen ve elastin üretimi oldukça cildin nemlenme derecesi artar ve hyalüronik asitin nem tutma özelliği sayesinde cildin hücreler arası aralığı desteklenerek gerginlik sağlanır. C ve E vitamini deriyi nemlendirme özelliğinin yanı sıra ciltteki melanin oluşumunu baskılayan ve engelleyen iki önemli antioksidandır. Alfa lipoik asit, DMAE ve selenyumun sigara,  güneş ışığı ve oksidatif stres sonucunda oluşan doku hasarlarında yenileyici etkisi bulunmaktadır. Mezoterapi en çok yüz bölgesinde, boyun, dekolte, el bölgesine uygulanır.

Mezoterapi uygulaması yüzünde kırışıklık, sivilce izleri,  cilt lekelenmeleri, yara ve yanık tedavilerinde, doku kaybı, cildinde mat ve solgun görüntü olan kişilerin ciltlerine parlaklık ve canlılık katmak için yapılan bir anti aging uygulamasıdır. Aynı zamanda cildin elastikiyetini artırmaya yönelik bu uygulamada, kolajen uyarımı yapılarak gerginlik ve esneklik artırılır. Hyalüronik asidin su tutma özelliğinden dolayı nem kaybı yaşanmaz, ciltte parlak, diri,  canlı, genç bir ifade bütünlüğü oluşur.

Mezoterapi uygulamasına başlamadan yarım saat önce temizlenmiş ve dezenfekte edilmiş cilde anestezi etkisi olan krem sürülür. Lokal anestezi yöntemiyle yapılan mezoterapi işleminde cildin dermis tabakasına  minik ve oldukça ince iğneler aracılığıyla özel formüle edilmiş mezoterapi kokteyli enjekte edilir. Yüz kırışıklıklarının tedavisinde başarılı olan mezoterapi uygulamasıyla ciltteki kırışıklıklar azalır, elastikiyeti artarak cilde ışıltılı ve aydınlık bir ifade katılır. 

Mezoterapi uygulaması haftada bir olacak şekilde 1- 1,5 ay uygulanmaktadır.  Yani toplam seans 4 ya da 6 olmaktadır. 6 seans yüze mezoterapi uygulandıktan sonra 3 ya da 6 ayda bir defa olacak şekilde uygulanmaktadır. Yüz terapisinin sonuçları ikinci seanstan sonra fark edilmektedir. Mezoliftingte birinci seansın sonunda etkisi ortaya çıkar. Tedavi bittikten sonra yapılan işlemin etkileri devam eder.

Yüksek kalite bir anti aging uygulaması olan Mezoterapi uygulaması, lazer ya da radyofrekans gibi uygulamalarla beraber kombinlendiğinde  çok daha başarılı sonuçlar elde edilmekte, parlayan, ışıltılı mükemmel bir cilt kalitesi yakalanmaktadır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Mezoterapi fiyatları ve hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Mezoterapi

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Mezoterapi

Bir Sorunuz mu Var ?

Mezoterapi hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Mezoterapi Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Diğer Tedaviler