İzsiz meme estetiği, memeye yağ enjeksiyonu veya koltuk altından silikon protez yerleştirilerek yapılır. Özellikle göğüs büyütme için kullanılabilir . Göğüs küçültme ve dikleştirme yapılan meme estetiklerinde bu teknikler uygulanmaz.

Kadınların en büyük hayallerinden biri dolgun ve ideal görünen göğüslerdir. Kadınların kendini çekici hissetmesi, giydikleri kıyafetleri kendilerine yakıştırmaları için göğüsler önemli bir rol oynar.

Küçük göğüslü kadınlar, meme estetiği sayesinde hayallerinde meme görünümüne kavuşabiliyor ve dolgun memelerin keyfini uzun seneler çıkarabiliyorlar. Meme estetiği olmayı düşünen kadınların aklında iz kalır mı? sorusu belirebiliyor.

Bu tarz endişeleri gidermek adına günümüzde meme estetikleri doğal izsiz  yapılabiliyor. İzsiz meme estetiği sayesinde kusursuz göğüslere vücudunuzda herhangi bir iz kalmadan kavuşabilirsiniz.

İzsiz Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

İzsiz meme estetiği iki farklı cerrahi teknik ile yapılabilir. Hangisinin yapılacağına doktorunuz ile beraber karar verebilirsiniz. Hangi yöntemin uygulanacağına, göğsünüzün durumu, büyüklüğü, sarklılığına göre ve sizin isteğiniz doğrultusunda karar verilecektir. Meme estetiği yapılırken ize neden olmayan iki yöntem şöyledir;

  • Meme silikon protezi ile meme büyütme
  • Memeye yağ enjeksiyonu

İzsiz göğüs ameliyatında, silikon protez meme koltuk altından memeye yerleştirilir. Koltuk altından girilerek yapılan ve silikon protezin tamamının kas zarı ile örtüldüğü bu ameliyat sayesinde hastalarda neredeyse hiç iz kalmamaktadır. Koltuk altından memeye yerleştirilen protez, göğüs arkasında olduğu için sarkmaya da neden olmaz.

Meme altına yerleştirilen protezler ise memeyi aşağı doğru çekerek sarkma yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle protezin kas altına konması tercih edilmektedir. Gerekli durumlarla hastanın vücudundan alınan yağlarla göğüsler desteklenerek daha doğal bir görünüm elde edilebilir.

Memeye yağ enjeksiyonu da izsiz meme estetiğinde kullanılan bir diğer yöntemdir. Silikon protez istemeyen hastalar tarafından tercih edilir. Ancak bunun için vücudunda fazla yağ dokusu olması gerekir. Bu fazla yağlar liposuction ile alınarak memenin gerekli bölgelerine enjekte edilerek meme istenen forma getirilir.

Meme Estetiğinden Sonra İz Kalır mı?

Koltuk altından girilen meme ameliyatlarında vermemeye yağ enjeksiyonunda göğüs üzerinde kesi yapılmadığından herhangi bir iz kalmaz. Koltuk altında ise kolun tam katlanma yerinden kesi yapıldığı için iz birkaç ay içerisinde hemen hemen tümüyle kaybolur. Birkaç yıl geçtikten sonra ameliyat izi tümüyle silinir.

İzsiz Meme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

İzsiz meme operasyonunda göğüste bir kesi açılmadığı için ortalama 1,5- 2 saat sürer. Koltuk altından girilen meme estetiğinde, hiçbir doku kesilmediği için, o bölgede bir tünel açarak dokuları aralama tekniğiyle ameliyat gerçekleştirilir ve hemen hemen hiç kanama oluşmaz. Memeye yağ enjeksiyonunda ise liposuction ile yağların alınması ve memeye enjekte edilmesi 2-3 saat sürebilir.

İzsiz Meme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Meme estetiği genel anestezi altında yapılır. Hasta aynı gün içinde taburcu olabilir. İzsiz meme estetiğinde dikişler içeriden yapıldığı için dikiş alınması gibi bir durum söz konusu değildir.

Hastanın iyileşmesi genellikle 3-4 gün sürmektedir. Bu süre içinde hasta hafif işlerine dönebilmektedir. Ancak, bazen bu süre, hastanın ağrı eşiğine bağlı olarak 7-10 güne uzayabilmektedir. Hastanın spor yapmaya başlaması için ise ortalama bir iki aylık bir sürenin geçmesi önerilmektedir.

Meme Estetiği Emzirmeye Engel Olur mu?

Hayır, olmaz. İzsiz meme estetiğinde kullanılan teknikler, meme dokusuna hiç dokunmadan yapılır. Operasyonda kullanılan bu teknik ile kişi ilerde doğum yaparsa bebeğini emzirebilmektedir.

Meme Estetiğinde Hissizlik Olur Mu?

Meme estetiği sonrası özellikle büyütmelerde hissizlik oluşmaz. İzsiz meme estetiğide meme büyütme olduğundan göğüs ucundan protez yerleştirilmediği sürece göğüslerde hissizlik yaşanmaz.

İzsiz Meme Estetiği Kimlere Uygundur?

Küçük memelerinden rahatsız olan kadınlar, daha dolgun ve dik görünen memelere sahip olmak isteyenler izsiz meme görünümü ile meme estetiğinden faydalanabilir.

Ayrıca hafif sarkıklığı olan ve küçük memeli kadınlarda bu tekniklerin her ikisi de uygundur. Meme büyütme operasyonunun bırakacağı izden tedirgin olan, vücudunda ameliyat izi olmasını istemeyen hastalarımız izsiz meme estetiğini 20li yaşlardan itibaren olabilirler.

İzsiz Meme Estetiği Fiyatları

İzsiz meme estetiği fiyatları uygulanacak tekniğe göre ve doktorun tecrübesine göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir.

Uzman doktor tarafından uygulanan İzsiz Meme Estetiği yaptırmak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak İzsiz Meme Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.