Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, cildin ihtiyacına uygun olacak tamamen medikal ürünlerinin kullanıldığı, cildin yenilenmesini ve cilt sorunlarının tedavisini amaçlayan bakımdır. Medikal cilt bakımını yaptıranlar cildinin daha pürüzsüz, daha aydınlık ve canlı göründüğünü söylüyorlar.

Mevsim geçişleri, beslenme, stres, makyaj artıkları, hava kirliliği gibi elimizde olmayan çevresel faktörlerden dolayı cildimiz yıpranır ve mat görünmeye başlar. Aynaya baktığınızda siz de akne, sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunları ile karşılaşıyorsanız kozmetik uygulamalar yerine medikal cilt bakımını tercih edebilirsiniz. Düzenli medikal cilt bakımı yaptırmak cilt kusurlarınızın düzelmesine ve cildinize daha derinlemesine temizlik yapılmasını sağlayacaktır. 

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı için önce cilt bakımı uzmanlarımız tarafından kişinin cilt analizi yapılır. Kişinin cilt ihtiyaçları belirlendikten sonra cilt bakımına başlanır. Medikal cilt bakımının ilk aşamasında önce gözenekleriniz sebum, makyaj artığı ve kirlerden derinlemesine arındırılır. Sonrasında buhar terapi yöntemiyle gözeneklerin açılması ve cildinizin yumuşaması sağlanır. Kişinin yüzündeki siyah noktalar, yağ butonları ve beyaz noktalar ciltten uzaklaştırılarak cildin daha pürüzsüz görünmesi sağlanır. Sonrasına cildin dezenfekte edilmesi için yüze yüksek frekans (hi-frequency) verilir; bu teknoloji oluşabilecek sivilcelerin önlem olarak kurumasına ve ciltte oluşabilecek negatif kalıntıların tamamen giderilmesine yardımcı olur . 

Medikal cilt bakımında kişiye uygulanacak nemlendirici krem ve maske, kişinin cilt sorunlarına uygun olarak seçilir. Kuru cilt, yağlı cilt, olgun cilt veya akneye yatkın ciltler için amaca yönelik olan bakım maskesi ve nemlendirici uygulanarak medikal cilt bakımı tamamlanır. Son olarak unutulmaması gereken en önemli adım kan dolaşımını hızlandıran mini bir masaj ve cildi akşam saati dahi olsa güneş ışınlarının veya spot ışıkların negatif etkisinden koruyacak olan güneş koruyucu krem uygulanır.

Neden Medikal Cilt Bakımı Yaptırmalıyım?

Makyaj artıkları, sebum ve hava kirliliği zamanla cildimizde gözeneklere dolar ve gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Yüzümüzdeki siyah noktaların en yaygın sebebi, gözeneklere biriken kirlerin oksidasyon nedeniyle siyah noktaya dönüşmesidir. Siyah noktanın bir diğer sebebi ise gözeneklere dolan kir ve sebumun bu noktaları tıkayıp zaman içinde siyah renge dönüşmesidir. Kısaca, cilt problemlerinin çoğu aslında cildimizi derinlemesine temizleyemediğimiz için meydana gelmektedir. Evde yaptığımız maskeler, sürdüğümüz kremler ve kullandığımız kozmetik-dermokozmetik ürünler vaat ettikleri işlemleri yerine getiriyor dahi olsa başka bir taraftan cilt bariyerini negatif etkiler ve cildin derinlemesine temizlenmesi için yeterli olmaz. Cilt problemlerini tedavi etmek veya cilt problemlerinizin oluşmasını erkenden önlemek için herkesin düzenli medikal cilt bakımı yaptırmasını öneriyoruz. 

Anti-Aging Medikal Cilt Bakımları

Yaşlılık karşıtı medikal cilt bakımı yaptırarak yaşlılığın etkilerini en aza indirebilirsiniz. Medikal cilt bakımında kullanılan  anti-aging serumlar, sıkılaştırıcı kremler ve onarıcı bakım kremleri sayesinde cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Yaşlılık önleyici cilt bakımları hem cilde uygun olan serumların uygulanmasını amaçlar, hem de kozmetik ürünlerin cildimizde yarattığı hasarı tedavi ederek bizlere daha sıkı bir cilt yaratır. Daha güzel yaş almak için ilk kırışıklıklarınız belirdiğinde medikal cilt bakımına başlamanızı öneririz. Tabiki tek bir cilt bakımı böylesine meşakkatli bir sürecin önüne geçemez düzenli bir plan oluşturarak her daim cildinizi korumanız yaşlanmanızı çok erken ve çok doğru bir şekilde engelleyebilmeniz anlamına gelir. 

Medikal Cilt Bakımının Avantajları Nelerdir?

  • Cildin derinlemesine temizlenmesini ve ihtiyacı olan besinleri almasını sağlayarak cildi yeniler.
  • Medikal cilt bakımı kan dolaşımını hızlandırır böylece deri altındaki hücrelerin yenilenmesine en çok ihtiyaç duyduğumuz kolajen üretimi hızlanır. 
  • Cilt daha esnek bir görünüm alır ve bakım sonrası daha parlak görünür.
  • Düzenli medikal cilt bakımı yaptırmak cildin siyah noktadan, sebumdan ve kirden arınmasını sağlar. Bu da cildin kırışmasına ve yaşlı görünmesine engel olur.
  • Sebum ve nem orantısı dengelenir.
  • Ciltteki akne problemi tedavi edilir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Medikal cilt bakımı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Medikal Cilt Bakımı

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Bir Sorunuz mu Var ?

Medikal Cilt Bakımı hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Medikal Cilt Bakımı Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir