Meme büyütme yöntemlerinde en yeni ve en etkili tekniklerden biri de kök hücre ile doğal meme büyütmedir. Kişinin kendi yağ dokusu, kök hücre ile zenginleştirilerek artık daha doğal ve dolgun görünen meme dokusu yaratmak mümkün.

Meme kanseri cerrahisinden sonra da tercih edilen bu yöntem sayesinde kadınlar neredeyse doğal gibi görünen meme elde edebiliyorlar. Küçük, asimetrik ve sönük memeye sahip olan kadınlar teknolojinin imkanlarından yararlanarak kök hücre ile doğal meme büyütme estetiği yaptırıyorlar. Eğer siz de meme büyütme estetiği yaptırmak istiyorsanız kök hücre yöntemine göz atabilirsiniz.

Neden Kök Hücre Yöntemi ile Meme Büyütme?

Meme büyütme için kullanılan en yaygın yöntem silikon protez ile meme büyütme ameliyatıdır. Fakat protezli meme büyütme ameliyatında eskiden yaşanan sorunlar nedeniyle artık hastalar alternatif meme büyütme estetiğine doğru yönelmeye başladı.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatı her ne kadar doğal sonuçlar ortaya çıkarsa da etkisi uzun süre devam etmediği için çok fazla tercih edilmiyor.

En son geliştirilen kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ transferi sayesinde artık meme büyütme ameliyatında %80’e yakın oranda kalıcılık elde edebiliyoruz.

Böylece kişinin kendi hücrelerinden elde edilen kök hücre yöntemi sayesinde hem doğal meme görünümü yakalıyor hem de memedeki dolgunluğu kalıcı bir hale getirebiliyoruz.

Kök Hücre ile Doğal Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Kök hücre ile meme büyütme estetiği kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri ile yapılır. Lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında önce hastanın fazla bölgesel yağları dışarı çekiliyor.

Vaser Liposuction yöntemi ile dışarı alınan bu yağ dokusu, kan hücrelerinden arındırılıyor ve asitliği azaltılıyor. Yağ dokusunun yıkanması ve enzimatik işlemlerden sonra bu hücreler ayrışıyor ve 10 dakika boyunca santrifüj yapılıyor.

Kişinin bölgesel yağları ortalama 1 saat süren özel bir işlem sonrasında kök hücre ile meme büyütme estetiği için uygun bir hale geliyor. Elde edilen bu kök hücreden zengin yağ dokusu, özel enjektörler ile memenin farklı katmanlarına verilerek, memenin önceden planlanan boyuta ulaşması ve doğal dolgun bir görünüm elde edilene kadar verilmesi sonrası özel bir sütyen korsaj giydirilmesi ile biter.

Klasik yağ transferi yöntemi ile yapılan meme estetiğinin kalıcılığı ortalama %50-%70 arasında değişir. Fakat kök hücre ile zenginleştirilen yağ transferinde ise bu oran %80’e kadar çıkıyor. Bu nedenle kalıcı meme büyütme etkisi isteyen hastalarımız kök hücre ile meme büyütme ameliyatını tercih etmeliler.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmenin en önemli avantajı doğal doku ile doldurulmasıdır. Ancak bu işlem için ideal kilonuzda olmanız ve kilo alıp vermemeniz önemlidir.

Kilo verdiğinizde memelerde bununla uyumlu olarak küçülecektir. Kök hücre ile doğal meme büyütme ameliyatının etkisini uzun süre korumak için formda kalmak ve doktorunuzun tavsiyelerine uymak önemlidir. Ameliyatın başarısı yeterli fazla yağ dokusunun varlığına bağlıdır.

Kök Hücre ile Doğal Meme Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  • Daha doğal sonuçlar elde etmesi
  • Yağ transferi ile meme büyütme ameliyatına göre daha kalıcı olması
  • Meme yapısına özel uygulanabilmesi
  • Daha hızlı iyileşme süreci olması
  • Vücudun diğer bölgelerinde incelme sağlaması
  • İhtiyaç durumunda tekrar yapılabilmesi

Kök Hücre ile Doğal Meme Büyütme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Kök hücre ile doğal meme büyütme estetiğinden sonra aynı gün içinde taburcu olabilirsiniz. Meme büyütme estetiği ortalama 1 ila 1,5 saat arasında sürecektir. Ameliyat sonrası iyileşme döneminde mutlaka doktorunuzun önerdiği sporcu sütyenini bir ay boyunca kullanmalısınız.

Kök hücre yöntemi ile meme büyütme ameliyatından sonra 3-4 gün içinde iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yağ transferi ile meme büyütme ameliyatı ağrılı değildir.

İyileşme dönemi konforlu geçer. Eğer yağ transferi yaptırdıktan sonra daha büyük meme görünümü isterseniz tekrar kök hücre yöntemi ile meme estetiği yaptırabilirsiniz.

Kök Hücre ile Meme Büyütme Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kök hücre ile meme büyütme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.