Çatlak Tedavisi

Kusursuz vücut denilince akla ilk olarak ince, pürüzsüz ve fit bir vücut geliyor. Fakat doğum yapmak, kilo alıp vermek veya genetik faktörler dolayısıyla vücudumuz ‘kusursuz’ tanımından uzaklaşıyor. Vücutta oluşan çatlaklar kadın ve erkeklerin en büyük kabuslarından biri. Çatlaklar genellikle kadınlarda görülse de erkeklerde de ergenlik döneminden itibaren sıklıkla gözlemleniyor. Çatlak tedavisi için ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemler mevcut. Vücudunuzun daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesi için Quartz Poliklinik’i ziyaret ederek çatlak tedavisi için bilgi alabilirsiniz.

Çatlak Neden Oluşur?

Cilt çatlakları her ne kadar kiloyla bağlantılı olduğu düşünülse de bu her zaman geçerli değildir. Çatlaklar, derinin incelmesi, kolajen ve elastik liflerin deformasyonu sonunda ortaya çıkar. Deri yapısı esnek olmayan kişiler hızlı bir şekilde kilo aldığında, ergenlik döneminde hızlı boy artışı veya hızlı kilo alımı yaşadığında vücutta çatlak görünüm belirir. 

Çatlaklar kortizonlu ilaç kullanan ve hormon sorunu yaşayan hastalarda da görülür. Çatlak problemi genellikle kalça, karın, göğüs, kol ve diz arkasında görülür. Çatlaklar ilk aşamada pembe ve kırmızı tonlarında olur ve zamanla beyaz renge dönerler. 

Çatlaklar için Mezoterapi Tedavisi

Ameliyatsız çatlak tedavisi için Mezoterapi yöntemini değerlendirebilirsiniz. Çatlakların en fazla görüldüğü karın, bel, kalça, kollar, ve göğüsler için mezoterapi uygun bir seçenek olacak. Mezoterapi ile çatlak tedavisi için kimyasal ilaçlar ince uçlu iğneler yardımıyla çatlakların yoğun olduğu bölgeye enjekte edilir. Mezoterapi sayesinde deri altındaki kolajen üretimi uyarılır ve derinin kendi kendini yenilemesi sağlanır. 

Mezoterapi yöntemi özellikle çatlakları henüz beyaza dönmemiş, kırmızı ve pembe tonlardaki çatlaklara sahip kişiler için idealdir. Çatlaklarınız ilk çıktığı anda kontrol altına almak ve kalıcı olmasını engellemek istiyorsanız mezoterapi uygulamasını sizlere öneririz. Mezoterapi ile çatlak tedavisini haftada bir kere, 6 seans boyunca yaptırmalısınız. Mezoterapi yaptırdıktan sonra ilk birkaç gün uygulama bölgesini güneşten korumalısınız. 

Fraksiyonel Lazer Çatlak Tedavisi

çatlakFraksiyonel lazer, çatlak tedavisinin en etkili yöntemlerinden biri. Bu tedavide, ısının etkisinden yararlanarak kolajenler kısaltılır ve kolajen sıkılaşması sağlanır. Kolajen ve elastik liflerinin üretimi ile birlikte deri kendi kendini yeniler. Böylece vücuttaki çatlak görünümü azalır. 

Fraksiyonel lazer iki gruba ayrılır. İlki 1440 nm, 1540 nm, 1550 nm dalga boyunu kullanan fraksiyonel lazer, diğeri ise 2940 nm, 2970 nm erbium lazerler, 10600 nm karbondioksit lazerdir. Yüksek dalga boyuna sahip olan CO2 lazer yöntemi derinin soyulmasına yardımcı olduğu için çatlak tedavisinde daha etkili bir sonuç yaratır. 

Çatlak tedavisi için ortalama 4-6 seans Fraksiyonel lazer yaptırmanızı öneririz. Her seansın arası 1,5 ay olmalıdır. Dilerseniz lazer tedavisini mezoterapi ile kombinleyerek çatlaklarınız için daha etkili ve hızlı bir sonuç alabilirsiniz. 

Fraksiyonel lazer tedavisi mutlaka uzman kişiler tarafından uygulanmalı. Yanlış lazer tedavisinde cildinizde leke oluşabilir ve iyileşme dönemi uzayabilir. 

Altın iğne Uygulaması

Altın iğne tedavisi, cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Altın iğne radyofrekans cihazı, mikro iğneler aracılığıyla deri altına ulaşır. Altın iğneler, çatlak olan bölgeye uygulanır ve deri yüzeyinde mikro delikler meydana getirilir. Deri altına gönderilen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi hızlandırılır. Altın iğne yönteminde kolajen üretimi uyarılır ve cilt kendini tedavi etmeye başlar.

Çatlak tedavisi için 3-4 hafta aralıklarla 3 seans altın iğne yaptırabilirsiniz. Uygulama sonrasında çatlakların çapı küçülür ve çatlak rengi belirsizleşerek vücudun daha kusursuz görünmesi hedeflenir. Altın iğne yaptırdıktan sonra cildinizin 3-4 saat boyunca kızarması normaldir. Altın iğne ile çatlak tedavisini yıl boyunca yaptırabilirsiniz, yaz aylarında ara vermenize gerek yoktur. 

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatında cerrahi müdahaleyle çatlak olan deri vücuttan uzaklaştırılır. Karın germe, en etkili ve kalıcı sonuç alabileceğiniz çatlak tedavisidir. Özellikle karın derisi sarkmış, karın bölgesinde yoğun dereceli çatlağı olanlar için bu yöntemi öneriyoruz. 

Doğum sonrası veya aşırı kilo alıp verme sonrasında karın derisi deformasyona uğrar. Karın duvarının elastikiyetini kaybetmesi ile çatlak görünüm ortaya çıkar. Pembe ve kırmızı tonlarda çatlak çizgileri ileri aşamalarda beyaz renge dönüşür. Bu durumu yaşayan hastalarımıza karın germe ameliyatı ile çatlak tedavisini öneriyoruz.

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında yapılıyor. Sezaryen izine benzeyen bir kesi açılır ve çatlak olan karın derisi kesilerek dışarı çıkarılır. Göbek deliğinin üzerinde kalan deri aşağı gerilerek karnın daha düz ve fit görünmesi sağlanır. Karın germe ameliyatında dikiş iziniz çamaşır altında kaldığı için dışarıdan bakıldığında çok belli olmayacaktır. 

Karın germe ameliyatı yaptıranlar, karın bölgesindeki çatlakların yok olduğunu ve çok daha fit bir görünüme sahip olduklarını söylüyor. Siz de çatlaklarınızdan kalıcı olarak kurtulmak için karın germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Çatlak Tedavisi Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çatlak Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Çatlak Tedavisi

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

ÇATLAK TEDAVİSİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Çatlak Tedavisi hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir