Dudaklar yaş faktörüyle birlikte kırışır ve yan uçları aşağı doğru sarkar. Bu gibi durumlarda dudakların hacmi azalır ve dudak kontürü kaybolabilir. Ağız bölgesinin daha genç görünmesi için dudak kontürünün estetik olması şarttır.

Dudak kontürü tedavi edilmediğinde olduğunuzdan daha yaşlı görünebilir, dudaklarınız dolgun olsa dahi belirgin görünemez.

Dudak kontürü dolgusu, dudakların etrafındaki dudak çizgisini belirginleştirir, dudakların üzerindeki kırışıkları azaltır. Kontür dolgusu ile dudaklarınızın var olan dolgunluğu daha da ön plana çıkacaktır.

Dudak Kontürü Dolgusu Nedir?

dudak konturu dolgusuDudak kontür dolgusu olarak hyalüronik asit içerikli yapısı ince dolgular kullanılır. Hyalüronik asit insan cildinin doğal bir bileşenidir. İnsan dokuları için yapısal çerçeve yapan fibroblastlar tarafından üretilir.

Hyaluronik asit hücreler arası alanları doldurur ve cilt hücreleri için sağlıklı bir ortam oluşturur. Ayrıca kollajenin üretimini teşvik etmek ve tüm cilt dokusunu korumakla sorumludur.

Hyaluronik asit ayrıca sıkılığına katkıda bulunur; ciltteki su miktarından sorumludur, bu da onu nemlendirme faktörü yapar. Yaş faktörüyle birlikte insan derisi zamanla fibroblastların çalışmasını etkileyen hyalüronik asitin doğal kaynaklarını kaybetmeye başlar.

Sonuç olarak, insan derisinin hacmini kaybettiren kolajen miktarı azalır. Bu süreci durdurmak için ve tekrar genç görünmek için hyalüronik asit dolgusu imdadımıza koşar.

Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

Dudak kontürü yapılırken, hyalüronik asit dolgusu, dudak çevresi boyunca eşit olarak enjekte edilir. Dudakların tam ortasındaki dudak kalbi denilen yere dolgu enjekte edilerek dudak çerçevesi daha belirgin bir hale getirilir.

Kontür dolgusu minik bir iğne ile enjekte edilir, tedavide iz kalmaz. İşlem ortalama 10-15 dakika sürer. Dudak kontürü uygulamasının kalıcılığı 6-12 ay arasındadır. Bir sene sonra dudak kontürü tekrar eski haline dönebilir.

Dudak Kontürü Dolgusu Yapılırken Acır Mı?

Dudak dolgusu yaparken kişilere lokal anestezi etkili kremler uyguluyoruz. Bu tarz anestezik kremler uygulamadan 35-40 dakika kadar önce sürüldüğünde etkili bir sonuç alınabiliyor. Lokal anestezi sayesinde daha konforlu bir tedavi sağlanır, uygulama sonrasında kişide hissizlik ve yorgunluk olmaz.

Dudak Kontür Dolgusunun Sonuçları Nelerdir?

Dudak çerçevesine uygulanan kontür dolgusu, dudaklarınızın daha belirgin olmasını, dudak çizgisinin daha görünür olmasını sağlar. Dolgudan sonra, dudak üzerindeki kırışıklar azalır ve daha genç dudaklar elde edilir.

Dudak bölgesi belirgin ve net görünecektir. Sonuçlar tedaviden 3 ila 4 hafta en iyi şekilde görülür. Eğer bir ay sonra kişide yeterli derecede dolgunluk görülmezse tekrar kontür dolgusu yapılabilir.

Dudak Kontür Dolgusu Fiyatları

Dudak kontür dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dudak kontür dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.