Yanak Estetiği (Bişektomi) Nedir?

Karşımızdakinin yüzüne baktığımızda ilk olarak yanakları gözümüze çarpar. Dolgun ve belirgin yüz hatları her kadının hayalini süsler. Yanak bölgesinde zayıflık veya elmacık kemiklerindeki çökmeler kadınların yüz hattının daha sönük görünmesine neden olabilir.

Çekici görünmek isteyen kadınlar günümüzde yanak estetiğinden yardım alarak yüz hatlarını ön plana çıkarıyorlar.

Yüz bölgesindeki alın, burun ve elmacık kemiklerinin iç içe geçmiş olan kadınlar, bu sorundan Hollywood yanağı yani yanak estetiği ile kurtulabilirler.

Elmacık kemiği, genetik olarak veya doğuştan çökük olabilir. Elmacık kemiğinin çökük olmasının nedenlerinden biri de sık sık kilo alıp vermektir.

Dolgun elmacık kemiği kadınların yüz hatlarının ön plana çıkmasına ve daha feminen görünmelerine yardımcı olur. Makyaj yapmadan bile havalı ve kusursuz görünmek isteyen kadınlar elmacık kemiklerine dolgunluk kazandırarak her daim göz alıcı görünmek mümkündür.

 

Yüz Hatlarına Nasıl Dolgunluk Kazandırılır?

yanak estetiğiYanak estetiği için dolgu uygulaması tercih ediliyor. Yanak bölgesine enjekte edilebilen Hyaluronik asit, bu alanlara dolgunluk kazandırarak yanakların daha hacimli ve daha sıkı hale getirir, hem de yüzde hafif bir lifting etkisi yaratır.

Yanak ve elmacık kemiği hatları daha belirgin hale getirilir ve böylece yüz daha genç ve orantılı görünür.

Dolgu uygulaması pratik bir şekilde klinik ortamda yapılabiliyor. Hastalarımız öğle molasında veya spor çıkışı Quartz Polikliniğe gelerek yanak dolgusu gibi dokunuşları vakit kaybetmeden yaptırıyorlar.

Uygulamadan sonra hafif bir kızarıklık olabilir fakat bu günlük hayatınıza devam etmenize engel olmaz.

Yanak Çökmesi İçin Ne Yapılabilir?

Elmacık kemiği, yaşlanmaya bağlı, doğuştan ya da aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak çökük bir görüntüye sahip olabilir. Kişiyi rahatsız eden görüntüdeki sorunları yapısal farklılıklar göz önünde bulundurularak hyaluranik asit bazlı dermal dolgu veya protez yani “implantlar” yardımıyla düzeltmek mümkündür.

Hastayı rahatsız eden bu çökük görüntü düzeltildiğinde, daha genç ve çekici bir yüz elde edilmiş olur Yanak estetiği için implant yöntemi ortalama 50-60 dakika sürer.

İz kalmaz ve ağrılı bir operasyon değildir. Yanak bölgesindeki çöküklük için dolgu da yapılabilir. Dolgu uygulaması, yanak protezinden sonra da yapılabiliyor.

Bişektomi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bişektomi yani yanak inceltme estetiği, kişinin kalıcı olarak daha ince yanaklara sahip olmasını amaçlar. Bişektomi estetiği yaptıranlar yüzlerinin daha ince göründüğünü ve yüz hatlarının daha belirgin olduğunu söylüyorlar.

Bişektomi estetiği lokal anestezi veya sedasyon yöntemi kullanılarak yapılıyor. Ağız içinden açılan 1 cm kesiden içeri girilir ve yanaklarda var olan yağ yastıkçıkları dışarı çıkarılır.

Bişektomi estetiğinden sonra yüzünüzde iz kalmaz. Yanak inceltme ameliyatının etkilerini 5.günden sonra görmeye başlayabilirsiniz. Ameliyat sonra elmacık kemikleriniz daha belirgin, yüz hatlarınız daha karakteristik görünecek.

Yanak Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Yanak estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.