Vücut Estetiği vücudunun görünümünden rahatsız olan kişiler için fazlalıkları almayı ve eğer gerekli ise şekil vermeyi içeren kontur sağlayan cihaz uygulamalarını ve cerrahileri içerir.

Vücut Estetiği Kimlere Yapılır?

Vücut estetiği ideal kilosunda vücut görünümünden rahatsız olan ve bunu değiştirmek isteyen kişilere yapılabilir. Ayrıca genel sağlık durumu yapılacak tedaviyi ve hangi seçeneğin kişiye uygun olduğu doktor muayenesinde belirlenmesi idealdir.

Vücut Estetiği Nedir?

Vücut estetiği farklı cihaz uygulamaları ve cerrahileri içerir. Herkesin vücudu farklıdır, bu farklı görünüm içinde giydiğimiz kıyafetleri düzgün taşımak ve estetik görünmek isteriz.

Hepimizin rahatsız olduğu ve özgüven sorunlarına yol açabilen beğenmediğimiz alanlar olabilir Bunlara yönelik tedavi arayışımız içinde farklı uygulamalar seçenek olabilir. Bazı bölgelerimizi germek, bazı bölgeleri küçültmek yada büyütmek isteyebiliriz.

Vücut Estetiği Nasıl Yapılır?

Vücut estetiğinde kullanılacak uygulamalar ve cerrahiler kişinin sorun ve beklentilerine göre planlanır. Minimal sarkma ve bölgesel yağlanma problemleri cihazlar ile giderilebilir iken, daha ileri boyutta düzeltmeler cerrahiler içerir. Her uygulamanın şekli, enerjisi, seans sayıları yada cerrahilerin içerikleri farklıdır.

Kliniğimizde uyguladığımız tedaviler aşağıdaki gibidir:

Cihazlar:

Accent Prime
Morpheus8
Thermage Body

Cerrahiler:

 • Liposuction
 • Vaser liposuction
 • Karın germe ameliyatı
 • Meme estetikleri,
 • Kol Estetiği
 • Bacak Estetiği
 • Popo Estetiği
 • Body lift
 • Yağ enjeksiyonu
 • Vaser Hidef liposuction
 • Genital Estetikler

Vaser Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Vaser Liposuction, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak vücudun hassas bölgeleri de dahil olmak üzere birçok bölgesinde rahatlıkla uygulanabilen yağ alımı işlemidir. Vaser Liposuction özellikle iyileşme süresinin kısa olması ve vücudun kolay şekillendirilmesini sağlaması açısından klasik liposuctiondan farklıdır.

Vaser Liposuctionda kullanılan ultrasonik ses dalgaları yağ katmanlarını parçalayarak sıvı bir forma dönüştürür; sıvı hale gelen yağ hücreleri özel bir cihazla aspire edilir. Klasik liposuction işlemi sonucunda görülebilen dalgalı cilt görünümü Vaser Liposuctionda görülmez. Çünkü yağ hücreleri olduğu gibi vücuttan çıkmaz, önce sıvı hale dönüştürülür sonra dışarı alınır. Bu yöntem sayesinde daha orantılı bir şekilde yağ çekmek mümkündür. Vaser Liposuction için ciltte 2 mm ile 4 mm arasında delik açılır ve buradan sıvı haline getirilmiş yağlar çekilir.

Karın Germe Ameliyatı

Sık kilo alıp verme ve zamanla karın kaslarının gevşemesi, karın derisinin sarkmasına ve deforme olmasına neden olur. Karın estetiği ameliyatı ile karın bölgesindeki fazla deri alınmaktadır. Sarkan karın derisi karın germe ameliyatı ile düzeltilebilir veya deride fazla sarkma yoksa ve oluşmayacağı doktor tarafından tespit edilirse, sadece Liposuction yapılabilir. Burada önemli olan kişinin yaşı ve kilosu dur. Karın germe ve Liposuction kalıcı işlemlerdir, operasyondan sonra yoğun bir kilo alışı yaşanmadıkça hasta aynı problemi tekrar yaşamayacaktır.

Meme Estetikleri

Meme estetiğindeki amaç kişiye, vücuduna uygun, orantılı estetik bir meme görünümü sağlanmasıdır. İhtiyaca göre dikleştirme, küçültme ve büyütme işlemleri yapılabilmektedir. Hastanın memelerinden biri büyük, diğer küçükse aradaki fark protezlerle veya yağ enjeksiyonu yöntemi ile kapatılarak eşit ve kusursuz bir meme görünümü sağlanabilir.

Meme büyütme operasyonu genellikle 21 yaşından sonra tavsiye edilir. Kadınların gelişimini tamamladıktan sonra, kişi meme büyütme operasyonu ile dik ve dolgun göğüslere kavuşacaktır. Operasyon sonrası yoğun güneşten uzak durmalı, ağır kaldırmamalısınız.

Kol Estetiği

Kol bölgesi özellikle iç kollar kilo alıp vermeye ve yaşlanmaya duyarlıdır. Kol içi derisi çok ince olduğundan bu gibi durumlarda sarkar Bu nedenle kollarını forma sokmak ve ince bir görünüm sağlamak isteyen kişiler için kol liposuction ve kol germe estetiği yapılabilir.

Koldaki sarkmanın derecesine göre kollardaki germe yapılacak ve çıkarılacak deri miktarı belirlenerek ameliyat planlanır.

Aynı zamanda kollarında deltoid bölgesinde kaslı görünüm isteyen erkekler için yağ enjeksiyonu ile omuzlar daha kaslı görünüme kavuşabilir.

Bacak Estetiği

Bacaklarda görünüm bozuklukları yağlanmada bölgesel artış veya istenmeyen yağ dağılımı yada sarkma nedeni ile bacak estetikleri yapılabilir.

Bacaklardaki yağlanmanın diz içleri yada bacak üstlerinde hatta ayak bileklerinde toplanması nedeni ile bozulan vücut görünümü liposuction ile düzeltilebilir. Aynı zamanda bu bölgelerden alınan yağlar çarpık bacak görünümünü düzeltmek için bacak içlerine transfer edilebilir.

Bacaklarda yaş ve yerçekiminin etkisi, ayrıca kilo alıp verme sonrası sarkmalar görülebilir. Yine kol içlerinde olduğu gibi bacak içlerindeki derinin inceliği bu bölgelerde sarkmaya neden olur.

Popo Estetiği

Popo bölgesi yani kalçalarının büyüklüğü yada küçüklüğünden rahatsız olan kişilerin tercih ettiği ameliyatlardır. Popo küçültme kadın ve erkek her iki cins tarafından istenmektedir.

Popo estetiği kadınlar açısından daha önemlidir. Poponun dolgun ve dışa doğru düzgün görünümü istenir. Bu nedenle hip dips görünüm ve düz popo istenmeyen popo görünümü arasındadır.

Popo büyütme yani BBL en çok tercih edilen cerrahilerdendir ve yağ enjeksiyonu ile yapılır. Liposuction ile beraber yapıldığından bel çevresi de incelmiş ve yeniden şekillenmiş olur.
Popoya yağ enjeksiyonu için yeterli fazla yağ olmalıdır. Eğer yeterli fazla yağ yok ise popo silikon implantları yerleştirilebilir ancak genelde çok tercih edilmez.

Ayrıca popo altında görülen deri sarkmaları da istenmeyen görünümdür ve bacak germe yada body lift ile düzeltilebilir.

Body Lift ( Vücut Germe)

Genellikle mide küçültme yada zayıflama sonrası tüm vücutta görülen deri sarkmasının düzeltilmesi için body lift yapılabilir. Pantolon ameliyatı yada uzun izli karın germe ameliyatı da denir. Fazla deri karın germe hattı dan arkaya doğru devam ederek vücudu 360 derece sararak çıkarılır. Ve yukarı doğru çekerek yeniden dikilir.

Yağ Enjeksiyonu

Vücuda yağ enjeksiyonu farklı alanlardan alınan yağların popo, meme, yüz gibi bölgelere transfer edilerek kendi yağları ile şekillendirme işlemidir. Genellikle alınan yağların istyenmeyen bölgelerden olması ile vücut daha düzgün bir kontür elde etmiş olur.

Yağ enjeksiyonu liposuction ile beraber yapılır. Yağların bir kısmı erirken kalan yağlar ömür boyu kalıcıdır.

Vaser Hi-Def Lipo Nedir?

Vaser Liposuction işlemi ile alınan yağlar ile tıpkı bir heykele şekil verilir gibi vücut şekillendirmek mümkündür. Kaslar belirginleştirilerek, vücut kontürlerinin belirginleştirilmesi sağlanır. Vücutta istenmeyen fazla yağlar alındıktan sonra, eğer hasta ister ise dolgun ve belirgin görünmesini istediği bölge veya bölgelere bu yağların transfer edilmesi mümkündür.

Vaser Hi- Def yöntemiyle dilerseniz kas görünümü verebilir veya vücut kontörünüzü ön plana çıkarabilirsiniz. Bu işlem ile vücuttaki kas kenarları, kas olukları, kas gölgeleri veya kas çizgileri ortaya çıkarılır.

Vaser Hi-Def işleminden önce, yağ dokusu içine verilen bir solüsyon sayesinde derinin altındaki yağ dokuları ayrıştırılır. Daha sonra ultrasonik problar sayesinde uygulama yapılacak alandaki yağlar sıvı hale getirilir; sıvı hale gelen yağlar vücuttan çekilir ve vücuttaki başka bir bölgeye enjekte edilerek daha biçimli gibi bir vücut elde edilir.İşlem sırasında yağ eritildiği için dalgalı bir görünüm oluşmayacak, pürüzsüz ve estetik bir görünüm kazanılır.

Genital Estetikler

Genital bölge estetiği, vücudun o bölümündeki fazla yağ varsa alınması, veya sarkma varsa dolgu ile hacmin artırılması, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi, vajinanın daraltılması gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Genital estetik talepleri genellikle hamilelik sürecini takiben görülse de genetik faktörlere bağlı estetik kaygısı güdülür. Doğum yaptıktan sonra veya genetik faktörler ile estetiğini kaybetmiş genital görünüm operasyonlar ile düzeltilip ideal görünümüne kavuşturulur.

Vücut Estetiği Fiyatları

Vücut estetiği farklı uygulamalar ve cihazlar içerdiğinden hangi uygulama yada cerrahinin uygulanacağı kişinin sorununa ve beklentilerine bağlı olarak değişir. Bu nedenle fiyat konusunda en doğru bilgi muayene sonrası belirlenmesidir.