Göz kapağı dolgusu, üst göz kapağındaki sarkmanın, içe göçmüş görünümün, göz kapağındaki boşlukların ve kaşların düşüklüğünü tedavi etmek için uygulanan estetik bir tekniktir.

Göz kapağına dolgusu uygulaması, var olan problemleri gidermek amacıyla Hyalüronik asit kullanılmakta, göz kapağındaki derinin daha dolgun olması sağlanarak hastanın genç bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır.

Göz kapağı derisi vücuttaki en ince forma sahip yapısıyla dikkat edilmesi ve korunması gereken bölgelerin başında gelmektedir. Çevresel faktörlerden kolayca etkilenen göz çevresindeki dolgu uygulamalarının, alanında uzman bir cerrah tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Yaş ilerledikçe göz kapağında yağ kaybı oluşmakta, kırışıklıklar, deri katlanmaları, gevşek göz kapağı derisi kişide yorgun ve yaşlı bir ifadeye neden olmaktadır. Bu problemin en etkili çözümü Hyalüronik asitle göz kapağına dolgu yapılmasıdır.

Göz kapağında oluşan hacim kaybını fondöten, makyaj hileleri, kozmetik ürünler ve uygulamalar ile geçirmek yerine daha kalıcı ve etkili bir çözüm olan Göz Kapağı Dolgusu kullanımını sizlere öneririz. Eğer daha kalıcı olması istenirse göz kapağına yağ enjeksiyonu da bir seçenektir.

Göz Kapağı Neden Sarkar?

Vücudumuzdaki en ince ve en hassas deri göz çevresindeki derimizdir.

Göz kapağı tanımlamasına sadece gözün üst kapağı değil aynı zamanda gözaltı torbaları, göz çukuru ve alt göz kapağı da dahil olmak üzere tüm göz çevresindeki alan da göz kapağı tanımının içine girmektedir. Bu bakımdan göz kapağı dolgusu üst göz kapağı, alt göz kapağı ve göz çevresine de yapılabilmektedir.

Göz kapağı estetiği hata yapmaya olanak sağlamayan duyarlı bir bölgedir. Bu bakımdan göz kapağı estetiğinde kişinin göz yapısına ve göz kontürüne uygun bir şekilde uzman bir hekim tarafından yapılması son derece önemlidir.

Yaş alımıyla göz derisi ve çevresinde kolajen ve yağ üretimi azalmakta ve göz derisi içi boş ve sarkık bir görünüme dönüşmektedir. Yine aynı şekilde istemsiz olarak yapılan göz kırpma hareketi, göz mimikleri yapmak da göz kapağında kırışıklıklara neden olmaktadır.

Göz Kapağı Dolgusu Nasıl Yapılır?

göz kapağı dolgusuGöz kapağı dolgusu yapılmadan önce hastanın göz kapağındaki hacim kaybı, yağ kaybı, kırışıklıklar, göz kapağındaki çukurlaşmalar ve sarkmalar belirlenir.

Göz kapağı dolgusu için Hyalüronik asit dolgusu kullanılmalıdır. Alt göz kapağına dolgu için 0,3 ile 0,5 cc Hyalüronik asit dolgu maddesi yeterli gelebiliyorken üst göz kapağı ve kaş bölgesine biraz daha fazla oranda dolgu maddesi enjekte edilebilmektedir.

Bu aşamada dolgunun doğru noktalara uygun miktarda yapılması son derece önemlidir.

Üst göz kapağındaki mesafe, alt göz kapağındaki mesafeye oranla biraz daha açıktır ve kırışma olasılığı bakımından göz mimiklerini ve göz kırpma hareketini istemsizce uygulandığı için kırışma eğilimi çok daha yüksektir.

Göz kapağı dolgusu hasta oturma pozisyonundayken uygulanır. Oturma pozisyonunda ve el aynasıyla uygulamayı ve yapılan süreci izleyebilecek kadar rahat ve konforlu bir uygulamadır. Lokal anestezi uygulanabildiği gibi çoğu zaman anesteziye gerek duyulmamaktadır.

Hyalüronik asit dolgusu mümkün olduğunca derine doğru ve yörünge ağzı kemiğinin gerisine doğru enjekte edilir. Böylelikle doğal ve çarpıcı sonuçlar ortaya çıkar.

Göz kapağı dolgusunun etkisi yaklaşık olarak iki yıl sürmektedir. Uygulama acısız ve ağrısız gerçekleşmektedir. Göz kapağına dolgu müdahalesinin ardından bir hafta kadar süren ödem ve kızarıklık durumu yaşanabilir ancak bu durum geçicidir.

Göz Kapağı Dolgusu Yaptıranlar Ne Düşünüyor?

Göz kapağına yapılan dolgu ile üst ve alt göz kapağındaki sorunlar giderilebilmektedir. Ortalama olarak 10 ile 15 dakika arasında süren uygulama ile son derece hızlı ve pratik bir uygulamadır.

Göz kapağı dolgu enjeksiyonu tekniği klinik ortamda ve alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Ekonomik bakımdan göz kapağı ameliyatına göre oldukça avantajlı olan göz kapağına dolgu uygulaması acısız bir yöntem olmasının yanı sıra iyileşme hızının da yüksek olması sebebiyle göz kapağına dolgu yapılmasını daha da popüler hale getirmektedir.

Göz kapağı dolgusu yaptıranlar üst ve alt göz kapaklarındaki hacim boşlukları dolgu enjeksiyonu ile tamamlanmasından memnun kalmaktadırlar.

Bunun en büyük sebebi cerrahi bir işlem olmadan etkili ve pratik bir şekilde gerçekleşmesinden dolayıdır. Uygulama yapıldıktan sonra gözlerde gençleşmiş bir ifadeyle beraber dinamik ve fresh bir bakış da ortaya çıktığını belirten hastalar uygulamanın kolaylığından da son derece memnun olduklarını dile getirmektedirler.

Göz Kapağı Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

  • Göz kapakları gergin durur ve ışığın tam olarak yansıtması sağlanır.
  • Gözlerde daha açık ve aydınlık bir ifade oluşur.
  • Göz kapaklarındaki kırışıklıklar en aza indirilir.
  • Gözyaşı çukurlarındaki morluklar ve içeri çöküklükler ortadan kalkar.
  • Göz kapağı ve kaştaki sarkmalar toparlanır.
  • Gözlerde yukarıya doğru gençleşmiş bir ifade oluşur.

Göz Kapağı Dolgusu Fiyatları

internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz kapağı dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.