Saçı dökülen ve kellik yaşayan kişiler için FUE saç ekimi günümüzde umut ışığı olmuştur. Herkes dolgun saçlara sahip olmak ister. Vücudumuzun bir parçası olan saçlarımız döküldüğünde kendimizi eksik ve toplumun güzel kalıplarına uymayan bir görünümü olarak kabul ederiz.

Saç dökülmesi kişilerde psikolojik sorunlara, ani öfke krizlerine ve sonrasında özgüven problemi yaşamalarına sebep olur. Günümüz teknolojisi ile saç ekimi işlemi bu kadar pratik ve yaygın bir hal almışken saç ekimini ertelemeniz önerilmez.

Saç ekimi yöntemlerinden en yenisi ve popüler olanlarından bir Fue saç ekim tekniğidir. Başarı oranı çok yüksek olan bu saç ekim yolu sayesinde hayalinizde gür saçlar artık size uzak değil.

FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi için uygulanan farklı yöntemlerden biri de Fue saç ekimidir. Bu uygulama sırasında donör saha denilen saçlı bölgeden saç kökleri alınır, bu kökler saçların seyrek olduğu veya hiç olmadığı bölgelere transfer edilir.

Fue tekniği, Fut yönteminden daha konforlu ve daha fazla saç kökü transferi yapılabildiği için daha avantajlıdır. Fue tekniği oldukça pratik uygulanır, aynı zamanda ihtiyacınız olan miktarda saç kökleri saçsız bölgeye transfer edilir. Fue estetiğinin tercih edilmesinin sebeplerinden biri de izsiz olarak gerçekleşmesidir.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi tekniğinde, Fut yönteminden farklı olarak saç ekimi sırasında greftlerin alındığı donör alanından doku alınmasına gerek kalmaz. Bu nedenle dikiş gerekmeden, kesi yapılmadan, herhangi bir travmatik müdahaleye ihtiyaç duyulmadan saç ekimi yapılır.

Ayrıca seans aralıkları daha kısa olur. Bu nedenle saç ekimi için bu teknik daha fazla kullanılır. FUE saç ekimi yapılırken saç kökleri tek tek toplanır ve saçsız bölgeye transfer edilir.

Bu işlemlerden önce donör sahada bulunan saçlar çok kısa şekilde tıraş edilir. Hem saç köklerinin alınacağı bölge, hem de saçların ekileceği bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Fue Çizim

FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekiminin en büyük avantajlarından biri, kullanılan saç köklerinin genetik dökülmeme özelliği bulunduğu için hasta ekim yapılan bölgede kalıcı saçlara kavuşur.

Bu saçlar ömür boyu uzamaya devam eder. Yeni saç görünümü ile birlikte hastanın kendine olan güveni gelişir, kendini daha çekici hisseder.

FUE tekniğinin tercih edilmesinin nedenlerinin başında dikişe gerek kalmaması geliyor. Böylece operasyon sonrası kişide iz kalmaz.

FUE saç ekim tekniği erkeklere ve kadınlara uygulanabilir. Acı hissedilmeden, daha kısa iyileşme süreciyle kişiler normal yaşamlarına kısa sürede dönerler.

Kişinin yeni saçları doğal bir görünümde olur. Saç ekimi yapılan bölgede planlanan yoğunluğa kolay ulaşılır.

FUE Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalı?

FUE tekniği saç ekimi yapılmadan önce Aspirin gibi kanı sulandıracak ilaçlar alınmamalıdır. Bunun yanı sıra işlemden önce ekim yapılacak alanın temiz olması gerekir.

Ciltte kalıntı bırakacak güçlü kozmetik ürünlerin saç ekimi önce uygulanması durdurulur. Operasyon sırasında rahat ve kolay çıkarılabilecek kıyafetler giyilmesi önerilir.

FUE Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

fue ekim Uygulama sonrasına en çok dikkat edilmesi gereken husus, bu bölgenin korunmasıdır. Aşındırıcı olabilecek temaslardan bir süre kaçınmak gerekir.

Uygulamadan sonra saçları bir süre yıkamamak gerekiyor. Bu süre boyunca saçları ıslatmamaya özen göstermek ve yağmur gibi hava koşullarından korunmak da önem taşıyor.

Hekim tarafından saçları yıkama izni çıktığında hassas bir tarzda saçların yıkanması da önemlidir. Yıpratıcı tüm hareketlerden kaçınmak gerekir.

Operasyon sonrası 3. gün hasta ilk yıkama gerçekleştirebilir. İlk yıkama çok önemli olduğu için saç ekim yapılan merkezde bu yıkamanın gerçekleşmesi önerilir.

Operasyondan üç gün sonra banyo yasağı kalkar, hasta günlük yaşamına devam edebilir.

Ense bölgesi açılmış ve orada açılan küçük delikler tamamen iyileşmiştir. Bu haftanın sonunda ense bölgesinde yara kalmaz.

Ekim yapılan alanda ise, kabuklanmalar devam etmekte bazen kaşıntılar meydana gelmektedir. 10 günden itibaren bu kabuklanmalar tamamen temizlenir ve ekim yapılan alandaki hafif kabuklu yararlı görüntü tamamen yok olur.