Gıdı estetiği ile Gıdı Sarkmasına Son!

Gıdı bölgesinde genetik olarak yada kilo alımına bağlı olarak yağlanma ve sarkma meydana gelir.

Gıdı bölgesi, çeneden boynun alt kısmına kadar uzanan alanı kapsar. Yaşlanma ile birlikte vücudun belli bölümlerinde deformeler meydana gelir. Bu sarkmaların en belirgini gıdı bölgesinde görülmektedir.

Gıdı Estetiği Nedir?

Türk kadınlarında en çok görülen estetik problemlerinden biri de gıdı deformasyonudur. Sarkan gıdı görünümü kadınları olduğundan daha kilolu ve yaşlı gösterir.

Gıdının belirgin olması alt yüz görünümünü de etkileyerek çenenin hattının daha küçük görünmesine sebep olur. Eğer siz de profilden aynaya baktığınızda gıdınızın sarktığını ve çok belirgin olduğunu görüyorsanız gıdı estetiği seçeneklerini araştırmaya başlayabilirsiniz.

Gelişen estetik dünyasında artık gıdı problemine birden fazla çözüm ve tedavi imkânı bulunuyor. Size en uygun gıdı estetiği için Quartz Poliklinik’ten bilgi alabilirsiniz.

Gıdı, çene altındaki dolgunluğa verilen isimdir. Gıdı ile ilgili doğru bilinen yanlış bilgi gıdının kilodan dolayı meydana geldiğidir. Genellikle kilolu olan insanların gıdılarının olduğu düşünülse de zayıf kişilerde de gıdı görülebilir.

Gıdı estetiği ise, çene altından sarkan gıdı görünümünü en aza indirmek ve boyun hattını daha zayıf ve estetik göstermek için yapılan uygulamalardır.

Gıdı estetiğinin amacı, yüzün alt kısmını yeniden şekillendirmek ve gıdıyı ortadan kaldırmaktır. Gıdı estetiğinde hem cerrahi hem de lazer destekli cihazlar kullanılabilir.

Gıdı Neden Sarkar?

Gıdı sarkması insan doğasında oldukça sık görülen bir durumdur. Çünkü gıdı yani çenenin alt kısmını saran cilt dokusu incedir. Buradaki ince deri yapısı, cilt altındaki kolajen azalması ile birlikte zamanla kırışmaya ve sarkmaya başlar.

Genetik olarak bazı kişilerde gıdı sarkması daha erken görünürken, bazı kişilerde ise 30 yaşından sonra görülmeye başlar. Gıdı sarkmasının yaşlanma ve genetik faktörler dışındaki bir diğer sebebi ise sık kilo alıp vermektir.

Yoğun bir şekilde kilo alıp veren kişilerin cildinde deformasyon meydana gelir. Cilt elastikiyetini kaybeder ve kendini toparlayamaz. Bu durumda da gıdı sarkması kaçınılmaz olur.

Liposuction ile Gıdı Estetiği Yapılır Mı?

Liposuction yani yağ alma tekniği ile gıdı estetiği yapılabilir. Gıdıda biriken yağları klasik yöntemlerle eritmek mümkün değildir. Diyet ve spor yapmanıza rağmen gıdıdan yağ eritemiyorsanız çözümü Liposuction yönteminde bulabilirsiniz.

Liposuction ile yağ alımı yöntemi lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşir. Ortalama 1 saat süren bu operasyonda ince kanüller ile gıdıdaki fazla yağlar dışarı çekilir.

Liposuction estetiğinden sonra ciltte belirgin bir iz olmaz. Gıdı estetiğinin izleri kulak arkasına gizlenerek hastanın pürüzsüz bir gıdıya sahip olması amaçlanır.

Gıdı Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

gidi-aldirmaGıdı germe ameliyatı kulak arkasından açılan kesiler aracılığı ile gerçekleşir. Genel anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşen bu ameliyatta sarkan gıdı görünümü kesilerek vücuttan uzaklaştırılır.

Geriye kalan gıdıdan sarkan deri, gerilerek çene hattına dikilir. Gıdı germe ameliyatından sonra gıdınız düz, pürüzsüz ve fit görünür. Boyun hattınız ön plana çıkar, çene hattınız daha belirgin olur.

Gıdı germe ameliyatından sonra daha zayıf ve genç göründüğünüzü fark edeceksiniz. Gıdı germe ameliyatından bir hafta sonra ameliyat ağrılarınız biter ve ödeminiz azalmış olur. Ameliyattan bir hafta sonra günlük hayatınıza geri dönebileceksiniz.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Mümkün Mü?

Ameliyat olmadan da gıdıda germe etkisi yakalamanız mümkün. Bunun için en çok tercih edilen yöntemler Ulthera ve Thermage uygulamalarıdır. Ameliyat izi bırakmayan, iyileşme dönemi gerektirmeyen bu estetik uygulamaları, gıdınızı toparlayarak sizlere kusursuz bir profil sağlar.

Gıdı Estetiğinde Ulthera

Ulthera estetiği, gıdıda lifting etkisi yaratmak için tercih edilir. Ulthera yönteminin bu kadar yaygın olmasının sebebi ameliyat izi bırakmaması ve tek seansta dahi etkili sonuçlar ortaya çıkarmasıdır.

Ulthera tekniğinde 4,5, 3 ve 1,5 mm altına odaklanabilir. Böylece deri altında termal olarak hasar bırakır. Kontrollu hasar sonrasında cilt altı dokusu kendi kendini tamir etmeye başlar. Ulthera yönteminden sonra gıdınız daha genç, sıkı ve pürüzsüz görünür.

Gıdı Estetiğinde Thermage

Radyofrekans uygulamaları gıdı tedavisinde ön plana çıkıyor. Ameliyat olmak istemeyen hastalar Thermage yöntemini tercih ederek gıdıdaki sarkma görünümünden kurtuluyorlar.

Thermage uygulaması direkt olarak cildin alt tabakasına etki eder. Cilt altı dokusuna odaklanarak buradaki kolajen lifleri ısıtır. Uygulama sırasında ortaya çıkan kolajen dokusu sayesinde vücut kendi kendini sıkılaştırma eğilimi gösterir.

Thermage yönteminden sonra gıdının sıkılaştığını ve sarkmanın azaldığını gözlemlersiniz. Bu yöntemleri her 4 ayda bir yaptırarak gıdınızdaki genç ve taze görünümü koruyabilirsiniz.

Gıdı Estetiği Fiyatları

Gıdı Estetiği fiyatları yapılacak olan uygulamaya göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Gıdı estetiği fiyatları ve gıdı aldırma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.