Kalçaya Yağ EnjeksiyonuYağ ile kalça büyütme son yılların en popüler estetik işlemlerinden biridir. Bıçak altına yatmadan, sadece ufak bir operasyonla daha dolgun ve şekilli kalçalara sahip olabilirsiniz.

Kişinin kendi vücut yağı kullanılarak yapılan kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalçaların daha belirgin görünmesi sağlanır.

Daha çekici vücut hatlarına sahip olmak, kendinizi daha özgüvenli hissetmek ve kum saatini andıran bir vücuda sahip olmak için kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiğini yaptırabilirsiniz.

Kalçaya Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Kalçaya yağ enjeksiyonu, kişinin yağlarının yoğun olduğu bölgelerden fazla olan yağ dokusu çekilerek, popo dolgunlaştırma için kullanılır.

Kalçaya yağ transferi, popo büyütme estetiğinin doğal ve çekici görünmesi için, doğru noktalara uygun miktarda yağ transferi yapılmalıdır. Bu nedenle mutlaka işinde uzman hekimlere kalça büyütme estetiği olmanızı öneriyoruz.

Kalça Büyütme Estetiği Kimlere Uygundur?

Kalçası düz olan, kıyafetlerinin içini doldurmadığını düşünen herkes için yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiği uygundur. Türk kadınları genellikle küçük ve orta dereceli kalçaya sahiptir. Avrupa da da aynı şekilde genetik olarak küçük kalçalar yaygındır.

Güney Amerika gibi bölgelerde ise tam tersi kadınların daha büyük ve geniş kalçaları vardır. Bu nedenle Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinde kalça büyütme ameliyatı yaygınken, Güney Amerika ülkelerinde ise kalça küçültme estetiği daha popülerdir.

Düz, basık, zayıf bir kalçanız varsa kendi vücudunuzdan alınan yağ dokusu ile daha dolgun kalçalara sahip olabilirsiniz. Eğer kalçanızda simetri problemi varsa bu da kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiğinde çözülebilir. Yağ enjeksiyonu ile kalça dikleştirme de yapmak mümkündür.

Kalçaya Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme estetiği kişinin kendi yağ dokusuyla yapılır. Genel anestezi altında gerçekleşen bu işlem 1-2 saat kadar sürer. Öncelikle hastanın hangi bölgelerinden ne kadar yağ alınacağı ve nereye ne kadar enjekte edileceği ile ön çizim ve planlama hastanın isteği doğrultusuna göre yapılır.

Hasta genel anestezi ile uyutulduktan sonra, hastanın yağ dokusunun fazla olduğu karın, bel, bacak gibi bölgelerden planlandığı miktarda yağ, liposuction ile çekilir. Bu yöntem için Vaser liposuction uygulaması yapılır. Vaser Liposuction sayesinde yağ dokusu canlı tutularak dışarı çekilir.

Yağ hücreleri ne kadar canlı olursa yapılan yağ enjeksiyonunun da kalıcılığı o kadar uzun olur. Vaser liposuction ile sıvı bir şekilde çekilen yağlar, ayrıştırma işleminden sonra konsantre edilen yağ kalın uçlu enjektörle kalçaya farklı katmanlarına enjekte edilir.

Kalçada açılan minik kesilerden kalçaya istenen boyuta ulaşana kadar alınan yağlar enjekte edilerek, kalçanın daha dolgun görünmesini sağlar. Kalçaya yağ transferi ile yapılan kalça büyütme estetiğinde iz kalmaz.

Ancak yağ enjeksiyonlarında verilen yağların %30-40 kadarı erimeye meyillidir. Geri kalan % 60-70 i kalıcıdır. Ancak bu kalıcılık kişiden kişiye değişir.

Metabolizması fazla olan kişilerde daha fazla erime görülebilir. Bazen işlemin kalıcılığını arttırmak için tekrar yağ enjeksiyonu yapmak gerekebilir.

Kalçaya yağ enjeksiyonu tamamlandıktan sonra işlemin kalıcılığını koruyacak ve ödem oluşumunu engelleyecek bir korse giydirilir. Bu korsenin ameliyat sonrası 4 hafta giyilmesi önerilir.

Kalçaya Yağ Enjeksiyonu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kalça büyütme estetiği yağ enjeksiyonu pratik bir işlem olduğu için çok fazla ağrınız olmaz. İşlemden sonra evinize dönebilirsiniz. İlk gün biraz ağrınız olabilir, hafif ağrı kesicilerle daha iyi hissedeceksiniz.

Kalçanızın forma girmesi için 4 hafta boyunca doktorunuzun önerdiği korseyi takmanız gerekir.

İşlemden sonraki 4.gün günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Kalçaya yağ enjeksiyonu sonrası size otururken kullanabileceğiniz bir yastık önerilir. Bu yastığı ilk 1 hafta kullanmanız önerilir.

Sert yüzeylere 1 ay süre ile oturmanız tavsiye edilmez. Ameliyat sonrası yüz üstü yatmanız önerilir. Bu süreçte kalçaya enjekte edilen yağın şeklinin bozulmaması için doktorunuzun tavsiyelerine uymanız önemlidir.

Kalçaya Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Kalçaya yağ enjeksiyonu fiyatları alınacak yağ miktarına göre liposuction yapılacak bölge sayısına ve enjekte edilecek bölge sayısına göre değişebilir. Doktorun tecrübesi ve hastanenin donanımı fiyatları değiştirebilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Kalıcı Mıdır?

Kendi yağınızın kullanıldığı kalça büyütme işleminden kalıcı sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Genellikle işlemden sonra yağlarınızın %70’ı kalıcı olarak kalçanızda kalacaktır.

Eğer çok hareket eder ve yoğun spor yaparsanız yağlarınız daha hızlı eriyecektir. Yağların erimesini azaltmanın bir yolu ideal kilonuza ulaştığınızda kalçaya yağ enjeksiyonu uygulanmasıdır.

Hala verilecek kilonuz ve bununla ilgili bir planınız varsa, buna ulaşana kadar ameliyatı ertelemenizdir. Yağ enjeksiyonu sonrası genellikle yağların alındığı bölgelerden kilo alımı olmaz ancak enjekte edildiği bölgelerde kilo alımı daha fazla görülebilir.

Bu nedenle ameliyat sonrası kilo alıp vermenin olmaması, ideal kilonuzu korumanız önemlidir.

Kalçaya Yağ Enjeksiyonu Zararlı Mıdır?

Yağ enjeksiyonu, hazır dolgulardan daha sağlıklıdır. Özellikle son yıllarda kalça büyütmede kullanılan protez ve hazır dolguların pek çok yan etkileri, komplikaysonları ve görünümsel problemleri mevcuttur.

Bu nedenle kalça büyütmede en güvenle uygulanan yöntem yağ enjeksiyonudur. Üstelik yeterli miktarda fazla yağı olan kişilerde istenilen büyüklükte ve istenilen şekilde yağ transferi yapılabilir.

Kalça Dolgunlaştırmak İçin Yağ Enjeksiyonu İçin Ne Kadar Yağa İhtiyaç Duyulur?

Kalçada dolgun bir görünüm sağlamak için yağ enjeksiyonu yapmak etkili bir yöntemdir. Ancak kişilerin kalça dolgunlaştırmada büyüklük beklentileri farklıdır. Kişisel tercihlere göre yağ miktarı belirlenir. Genellikle her iki taraf için 1000-1500 ml yağ enjeksiyonu yeterli olacaktır.

Fazla miktarlarda yağ enjeksiyonunda yağ dokusunun beslenmesi bozularak yağ nekrozuna neden olabilir. Ayrıca bel ve karın bölgesine liposuction yapılıp inceltildiği için popo olduğundan büyük görünecektir.

Hip Dips Kalçaya Yağ Enjeksiyonu ile Düzelir Mi?

Hip dips kalçada hemen bacağın başladığı yerin üzerinde görülen boşluktur. Bu boşluğa leğen kemiği çıkıntısı da denir. Önden bakıldığında kalça bölgesinde yuvarlak kum saati şeklinde bir iniş yerine bir boşluk bırakarak iner.

Bu görüntü pantolon giyerken ya da tayt giyerken rahatsız edici bir görüntü oluşturabilir. Bu bölgeye yapılan yağ enjeksiyonu ile düzeltilebilir. Kolay uygulanan bir operasyondur. Yağ enjeksiyonunun aşamaları aynıdır.