H-100 Aşısı Nedir?

H-100 aşısı cildin gençleşmesine, sıkılaşmasına ve daha nemli görünmesine yarayan ameliyatsız cilt gençleştirme tedavisidir.

H100 aşısının içeriği, günümüzdeki diğer gençlik aşılarına göre daha zengindir. Cildi hem nemlendiren hem de ihtiyacı olan yapı taşlarını bulunduran H100 aşısı cildi ilk uygulamadan itibaren gençleştirir.

H100 aşısının içeriğine baktığımızda aslında vücudumuzda var olan ama yaşlanmanın etkisiyle azalan mineraller, vitaminler ve asitler olduğu görülür.

H100 aşısının içeriği sayesinde vücudumuz tıpkı gençlik yıllarında olduğu gibi çalışacak, dolayısıyla cildimiz de 20’li yaşlarındaki gibi parlak, pürüzsüz ve sağlıklı görünecektir.

H100 Aşısı İçeriği Nedir?

Gençlik aşısı zengin içeriği sayesinde cildinizi çok daha genç gösterecek! H-100 gençlik aşısının amacı cildi nemlendirmesi ve cildin ihtiyacı olan besinleri cilde enjekte etmektir.

Mannitol, hyalüronik asit, Hexapeptide-8, pro kolajen peptit, Dmae %3,5, Pentapeptide-18, B1, B16 vitamini, 7 amino asit ve organik silica’dan meydana gelen H-100 gençlik aşısı vücutta azalan vitamin ve mineralleri yeniler.

20’lı yaşlarda cildiniz nasıl çalışıyorsa, H-100 aşı uygulamasından sonra aynı şekilde çalışacaktır. H-100 gençlik aşısını iki-üç haftada bir kere uygulamak cildinizin gençleşmesi için yeterli olur. Oldukça minik iğnelerle bu işlem yapıldığı için cildinizde iz kalmaz, ağrı hissedilmez.

H100 Aşısı Kimlere Uygundur?

H100 aşısı, orta yaş etkilerini görmeye başlayan herkes için uygundur. 30 yaşından sonra cilt nem kaybetmeye başlar. Kırışıklar gözle görülür biçimde artar ve cilt zamanla deformasyona uğrar.

H100 aşısı cilde ihtiyacı olan nemi kazandırarak cildin toparlanmasını destekler. Ciltte anti aging etkisini yaratarak yaşlılık izlerini siler.

H100 aşısı ile cildin ihtiyacı olan fakat doğal olarak vücutta yeterli kadar bulunamayan vitamin, mineral, aminoasit ve kolajen bileşenleri enjekte edilir. H100 aşısı uygulaması ortalama 30 dakikada tamamlanır.

H 100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

H100 aşısının nereye, ne kadar uygulanacağı kişinin cilt yapısına ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilir. Eğer kişinin cildindeki elastikiyet kaybı ileri aşamalarda değilse ve orta dereceli kırışıkları varsa H100 aşısını 2-3 haftada bir 2 seans olarak yaptırmaları önerilir.

İleri derecede kırışıklığı olanlarda ve cilt elastikiyetinin azaldığı durumlarda H100 aşısı bir-iki haftada bir olacak şekilde 5 seans yapılabilir.

H100 aşısı yapılmadan önce cilt temizlenir ve anestezik krem uygulanır. Aşı sırasında hastalar herhangi bir ağrı hissetmezler. H100 aşısının içindeki mannitol antioksidanı, ödem çözücü özelliğe sahiptir. Bu nedenle uygulama sonrasında yüzünüzde şişlik görünmez.

H100 Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

H100 aşısının amacı ciltteki kırışıkları azaltmak ve daha genç bir görüntü elde etmektir. Bu nedenle H100 aşısı kırışıkların en çok görüldüğü yüz, boyun, dekolte ve el üzeri gibi bölgelere uygulanır.

H100 aşısı yüzde göz çevresine de uygulanabilir. Göz çevresinde ince kırışıklıkların giderilmesi ve cilt kalitesinin arttırılması için H100 aşısını öneririz.

Botoks ile kaybolmayan göz çevresi kırışıklarınız için H100 aşısı ile cilt kalitesinin arttırılmasından faydalanabilirsiniz. Yeni botoks yaptırdıysanız H100 aşısı yaptırmak için 15 gün beklemeniz gerekir.

H100 Aşısı Yaptırdıktan Sonra Nasıl Bir Değişiklik Görülür?

H100 aşısının ilk göze çarpan ve en önemli özelliği vücutta mevcut olarak bulunan hyalüronik asitin ömrünü uzatmasıdır. Hyalüronik asit ciltte yeteri kadar bulunduğunda cildin nem oranı dengelenir, nem tutma kapasitesi artar, ciltteki hasarlı dokular tamir edilir, deri altındaki hücre yenilenme süreci başlatılır.

Aynı zamanda hyalüronik asit kasları da destekleyerek yüzde ve dekolte bölgesinde meydana gelen sarkmaları da tedavi eder. Cildi yukarı doğru toparlar. H100 aşısı yaptırdıktan sonra yüzünüzdeki solgun ve mat ifade gidecek yerine canlı, parlak ve sağlıklı bir görüntü gelecektir.

H100 aşısı hamilelik ve emzirme dönemlerinde tavsiye edilmez. Emzirme sürecinin sonunda H100 aşısı yaptırılabilir.

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

H100 aşısı zengin içeriğiyle cildin elastikiyetinin arttırılarak yeniden yapılanmasını ve kırışıklıkları hafifletici etkiye sahip popüler bir uygulamadır.

H100 aşısı sonrasında dolgu işlemleri sonrasında görülen şişlik, ödem, kızarıklık gibi etkiler görülmez.

Bunun nedeni H100 aşısının vitamin, aminoasit, hylüronik asit ve mannitol (şeker alkolü) barındırmasıdır. Her uygulama sonrasında olduğu gibi bu uygulama sonrasında da kişinin H100 aşısı etkisini pekiştirmesi için dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır.

Kişinin;
* İlk 24 saat sıcak duş almaması
* İlk 24 saat ağır aktivite ve spordan kaçınması
* İlk 24 saat uygulama bölgesine kozmetik uygulamaması
* İlk günler güneş altında kalmaması
* İlk günler hamam, sauna, solaryum gibi yerlerden uzak kalması gerekmektedir.

h100 genclık asısıH100 Aşısı Etkisi Ne Kadar Sürer?

H100 aşısı canlılığını kaybetmiş cilde eski tazeliğini geri kazandıran bir gençleştirme yöntemidir.

Oldukça popüler uygulanan ve gençlik iksiri olarak da adlandırılan bu işlem için 2-3 seans yeterli olmaktadır.

Elbette kişinin cilt yapısı da seans süresine etki etse de genel ortalamaya baktığımızda 3 seansa kadar H100 aşısının tatmin edici bir sonuç verdiğini söylemek mümkündür.

H 100 aşısının kalıcılığı 6 ila 8 ay arasında değişir. Sonrasında işlemi tekrarlamakta fayda vardır.

H 100 Aşısı Fiyatları

H 100 aşısı fiyatları uygulamayı yapan doktorun tecrübesine, kullanılan ürünün markasına ve yapılan kliniğin donanımına göre farklılık gösterir.

H100 Aşısı ile Jalupro Arasındaki Fark?

Jalupro ve H100 aşıları her ikisi de cildi gençleştirmeye yarayan gençlik aşısı uygulamalarındandır. 2 aşıyı da hastalarımızda başarıyla uygulamaktayız.

Her iki uygulama da aynı etkilere yol açmakta; cildin elastikiyet kazanması, kırışıklıkların giderilmesi, nem ve parlıklığın sağlanması, sarkma bölgelerinin toparlanması, lekelenmelerin yok edilmesi gibi benzer etkiler yaratmaktadırlar.

Jalupro; hyalüronik asit, aminoasit bileşenleri, Glicine, L Lysine-L Proline, L Leusin gibi pek çok elastik sağlayıcı ve protein takviye edici madde içermektedir.

Jalupro serum şeklinde kullanıma hazır bulunmaktadır. Uygulanışı ince uçlu bir enjektör yardımıyla ihtiyaç duyulan bölgeye aktarılması şeklindedir. Birden fazla seansla uygulanması görülmektedir. Kalıcılığını 1 yıla dek koruyabilmektedir.

H100 aşısı; mineral, aminoasit, hyalüronik asit, vitamin ve peptit gibi maddelerle cilde yaşlanmayı engelleyici fayda ve canlılık sağlamaktadır.

Uygulanışı Jalupro serumuyla aynı şekilde ince uçlu enjektör aracılığıyla uygulama bölgesine aktarılması şeklindedir. Kişinin ihtiyacına göre 1-5 seans arası uygulanması görülür. Kalıcılığı 6-8 ay aralığındadır.

Bu bilgilere dayanarak her iki aşının yarattığı etkinin çoğunlukla benzerlik taşımasına rağmen içeriklerinin farklı olduğunu ve Jalupro’nun kalıcılığının daha uzun süre olduğunu söyleyebiliriz.

Sizin için hangisinin daha doğru bir uygulama olacağı doktor tarafından yapılan muayene ve tetkik sonucunda, ihtiyaçlarınız da göz önüne alınarak belirlenebilir.

H100 Aşısı Kalıcı Mı?

H 100 aşısıH 100 aşısını kırışık ve sarkmaların tedavisinde kullanılan bir uygulamadır. H 100 aşısının uygulama sıklığı hastanın cildindeki elastikiyet kaybına veya kırışıklıkların derinlikleri ile oluşum sürelerine göre değişiklik gösterir.

H100 aşısı kasları da desteklediği için cildi yukarı doğru toplayarak doğal bir lifting etkisiyle yüz ve boyundaki sarkmaların önüne geçer.

H 100 aşısı sayesinde cildin nem oranı dengelenir, hasarlı dokular canlanır ve deri altındaki hücrelerin yenilenme süreci başlar.

H 100 aşısının uygulanma sıklığı ve seans aralarının süresi uzman hekim muayenesi sonucu en sağlıklı olacak şekilde belirlenir. Uygulamadan önce cilt temizlenir ve uygulama alanı anestezik kremle uyuşturulur. Böylece hastalar uygulama esnasında ağrı ve acı hissi yaşamazlar.

H 100 aşısının içinde barındırdığı mannitol antioksidanın ödem çözücülüğü sayesinde hastaların yüzünde şişlik ve ödem oluşmaz. Aşının etken maddesi olan hyaluronik asit maddesi herhangi bir yan etki oluşturmaz.

H 100 aşısı ortalama olarak 2-3 hafta ta aralıklarla 2 seans olarak uygulanır. Tedavinin uygulaması 5 seans yapılabilir. Uygulama sıklığı ve seans aralıkları her hastadaki kırışıklık ve sarkma oranlarına göre değişiklik gösterebilir. H 100 aşısı kalıcılığı ortalama 6-8 ay kadardır.

H 100 Aşısı Kaç Günde Etkisini Gösterir?

H100 aşısı yüzdeki kırışıklıklar için oldukça etkili bir uygulamadır. Mutlaka araştırmışsınızdır ama öncelikle bu uygulamanın kliniğimizde nasıl uygulandığından bahsetmek isterim.

H100 aşısı uygulamadan önce kliniğimize gelen kişiyi detaylı bir muayene ve tetkikten geçiriyoruz. Kişinin memnuniyetsizlik duyduğu bölge için ne kadar doz aşı kullanılacağı ve kaç seans gerektirdiğini tespit ediyoruz. Uygulama bölgesi anestezik kremle uyuşturularak hissiz hale getiriliyor.

H100 aşısını ince uçlu enjektör yardımıyla uygulama noktalarına uyguluyoruz. Kişi hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmemektedir. Bu işlem 30 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Uygulama sonrasındaki ilk 24 saatte H100 aşısının gözle görülür etkisi başlar. 14 gün içinde ise H100 etkisi tamamen kendini gösterir. Bu süre kişiden kişiye değişmektedir.

Kişinin cildine gösterdiği özen, su tüketimi, metabolizması ve genetik özellikleri gibi faktörler aşının etki süresini kısaltmakta ya da azaltmaktadır. Aşının kalıcılık süresi de bu özelliklere bağlı olarak 7-8 ay sürmektedir.