Günümüzde artık erkekler de bakımlı! Erkekler aynaya baktıklarında artık daha genç ve daha sağlıklı görünmek istiyorlar. Estetik uygulamaların gelişmesiyle erkekler de minik dokunuşlarla daha yakışıklı göründüklerinin farkındalar. Erkeklere uygulanan estetik işlemler kadınlara kıyasla daha maskülen bir görüntü yaratır.

Erkeklerin yüzlerine yapılan estetikler sonrasında yüzün daha karizmatik ve erkeksi görünmesi amaçlanır. Erkeklerin en sık yaptırdığı estetik işlemlerin başında dolgu uygulamaları, Jinekomasti ameliyatı, botox, göz kapağı kaldırma ve Liposuction geliyor. Aynalar ile barışmak ve kendinizi daha güvenli hissetmek için uzman bir hekime danışarak size en uygun estetik uygulamalarını öğrenebilirsiniz.

Erkekler İçin Botox

Botox, erkeklerin en sık yaptırdığı anti-aging uygulamalarından biridir. Botox, erkek cildindeki derin kırışıkların azalmasına, yüzün daha genç görünmesine, lifting etkisi yaratılmasına ve yüze erkeksi bir ifade kazandırılmasına yardımcı olur.

Erkeklerde Botoks Çoğunlukla Şu Bölgelere Uygulanır;

  • Kaşların arasındaki dikey derin kırışıklar
  • Derin alın kırışıkları
  • Göz kenarlarındaki kırışıklar

Botoks uygulanan bölgedeki kasların gevşemesini sağlar. Her daim mimiklerimizi kullanmamızın sonucu kaslarımız sıkılaşır ve cildimiz kırışmaya başlar. Botox, yüzümüzdeki kasları gevşemesine yardımcı olarak yüze geçici bir gençlik etkisi getirir. Botox, uzman kişiler tarafından yapıldığında mimikler kaybolmaz, yüzde doğal bir gençlik havası görülür.

Botoks uygulamasından sonra hafif bir kızarıklık görülmesi normaldir. Bunlar birkaç saat içinde gider. Erkeklerde botoks işleminin sonuçları ikinci günden itibaren görmeye başlarsınız ve bu etki 4-6 ay arasında devam eder.

Erkeklerde Estetik e1568836640335Erkekler İçin Yüz Dolgusu

Erkeklerin en sık tercih ettiği medikal estetik uygulamalarından biri de yüz dolgusudur.

Yüz dolgu maddeleri, yüzün hacminin geri kazanılmasına yardımcı olur ve kırışıkların azalmasını sağlar.

Yaşlanmayla birlikte erkeklerin cildinde çöküklükler, göz altında morluklar ve derin göz kenarı kırışıkları görülebilir.

Bunlar erkeklerin yorgun ve olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açar.

Yüz dolguları cildin kaybettiği hacmi geri kazanmasını sağlarken cilde daha dinlenmiş bir hava kazandırır. Kolajen üretimini uyararak cildin kendi kendini gençleştirme sürecini hızlandırır.

Yüz dolgusu erkeklerin cildindeki hacim kaybetmiş bölgeleri doldurur, derin kıvrımları ve kırışıkları azaltır, daha erkeksi yüz hatlarını oluşturur.

Erkeklere yapılan yüz dolgusu ile;

  • Elmacık kemikleri
  • Göz altı boşlukları
  • Yanak çöküklükleri
  • Çene
  • Alın kırışıkları
  • Burun kemiği doldurulabilir.

Erkekler İçin Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, göz kapağı düşüklüğünü tedavi eder. Göz kapağı düşüklüğü yüze yorgun ve yaşlı bir hava katar. Bazı durumlarda göz kapağı düşüklüğü erkeklerde görme problemleri bile başlatabilir.

Göz kapağı estetiği ile gözün üzerindeki fazla deri minik bir kesi ile çıkarılarak göz kapağı yeniden dikilir.

Göz kapağı estetiği lokal anestezi altında gerçekleşir. Dileyen hastalar, göz kapağı estetiği ile birlikte göz torbası estetiği de yaptırarak nazolabial hattının düzeltilmesini de sağlayabilir. Böylece göz çevreniz daha genç ve pürüzsüz görünecektir.

 Liposuction

Her erkek vücudunun kusursuz görünmesini ister. Spora giden erkeklerin en büyük şikâyeti bir türlü kurtulamadıkları göbek yağlarıdır. Göbek yağları, vücuttaki en inatçı yağlardan biridir.

Daha hızlı bir şekilde forma girmek ve incelmek isteyen erkekler için Liposuction önerilir. Liposuction karın iç bölgesindeki yağlanmayı azaltır, karın ve bel bölgesinin daha ince ve düz görünmesini sağlar.

Aşırı kilolu ve karın bölgesinde sarkma görülen hastalar için Liposuction ile birlikte karın germe estetiği de önerilir. Karın germe estetiği ile sarkan karın derisi kesilir ve karnın dümdüz görünmesi sağlanır.

Jinekomasti

Jinekomasti yani erkeklerde meme büyümesi problemi, erkeklerin korkulu rüyalarından biridir. Kadın meme görünümü erkeklerde özgüven probleminin ortaya çıkmasına yol açar. Erkekler memelerinden utanır ve sürekli saklama ihtiyacı hisseder.

Jinekomasti ameliyatı ile erkeklerdeki büyük meme görünümü kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Jinekomasti ameliyatında meme başından hafif bir kesi yapılabilir Liposuction ile fazla yağ dokusu dışarı çekilir.

Kalan deri tekrar dikilerek erkeksi göğüs hattı kazandırılır. Uygulamadan iki gün sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.