Cilt problemleriyle karşılaşıldığında cildinizin daha pürüzsüz ve ince çizgilerden arınması için Dermapen tedavisinden yararlanabilirsiniz.

Dermapen, cilt iğneli  kollajen indüksiyon tedavisidir ve günümüzde en gelişmiş cilt gençleştirme terapilerinden biridir. Dermapen ile yüz gençleştirme, minik iğnelerle ciltte kontrollü hasar oluşturarak daha genç ve dinamik bir cilt derisi ortaya çıkarır.

Cildinizin kendi kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek yaşlanma belirtilerini tedavi etmenize yardımcı olacak, sizi olduğunuzdan daha genç ve dinamik gösterecektir.

Dermapen cilt iğneleme sistemi, ince çizgiler, kırışıklıklar ve genişlemiş gözenekler için izsiz bir tedavi seçeneğidir. Doğal kolajen dokusunu destekliği için cildin gençleşmesine yardımcı olur.

Dermapen cildinizin üzerine uygulanırken, ciltte mikro nokta delikleri oluşturur. Bu, vücut tarafından, kolajen ve elastin üretimini tetikleyen büyüme faktörlerinin salınmasını uyaran bir hasar olarak algılanır.

Cildiniz iyileşme sürecini başlatarak herhangi bir yaralanmaya tepki gösterir. Bu mikro iğneleme işlemiyle cildinizi iyileştirmeye devam etmenizi sağlar.

Cildiniz normalde izlerin, çatlak izlerinin ve kırışıklıkların onarıldığını varsayar, fakat Dermapen mikro iğneleme tedavileri ile cildin kendi kendini tamir etmesine izin verilir.

Dermapen Nedir?

Kollajen tedavisi olarak da bilinen Microneedling, kozmetik ve yaşlanma karşıtı tedavilerde göreceğiniz en hızlı büyüyen trendlerdendir. Çünkü Mikro-iğneli uygulama, her tür ciltte ve tonda yaşlanma belirtilerini engelleyen çok güvenli, kimyasal ve neredeyse izsiz bir tedavidir.

Dermapen tedavisi, ince iğneler içeren bir cihazla yapılan en iyi cilt gençleştirme uygulamasıdır.

Üzerindeki mikro iğneler ile cildin üst tabakasında küçük ve kontrollü yaralar yaratır, bu da cildinizin kendini iyileştirmeye ve yeni kollajen ve elastin üretmeye başlamasına yardımcı olur. Her cilt tipine ve cilt rengine uygundur.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Dermapenin gelişmiş cilt iğneleme teknolojisi, otomatik titreşimli bir işlevle ciltte dikey olarak hasar bırakacak çok sayıda iğne kullanır. Cildin yüzeyi boyunca hareket ettirildiğinde, ciltte ince kanalların oluşmasına izin verirken doğal kollajen üretimini uyarır.

Kanallar,% 80e kadar daha fazla topikal besin maddesi taşıyabilir ve bu da derilerin fibroblastlarına derinlemesine muamele edilmesine izin verir. Ciltte bu artan emilim cildin onarılmasına ve cildin kendi kendine yüzeyini yenilemesine neden olur.

Dermapen cihazı üzerinde 12 tane çok minik iğneler bulunur. Bu iğneler, cihazın cildi tedavi etmesi sırasında bölge üzerinde mikro hasarlar oluşturmaktadır. Bu iğneler cildin sadece üst bölgesine hasar vermektedir.

Kolajen ve elastin üretiminin aktive edilmesini ve yeniden oluşturulmasını hedefler. Bu iki maddenin yenilenmesi ile beraber cilt sorunlarında düzelme meydana gelir.

Hasarlı cildin onarılmasında ortalama olarak 30 dakika tedavi süresi bulunmaktadır. Ancak uygulama sonrasında hekimin cilt üzerine süreceği profesyonel krem veya serum uygulamaları ile uygulamanın süresi uzayabilmektedir.

Dermapen Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Genel sağlık durumu iyi olan tüm kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Dermapen uygulaması mikro iğneleme tekniği kullanılarak yapılan minimal invaziv bir tedavi şeklidir.

Akne tedavisi için ilaç kullanan kişiler, kendi doktorlarına danıştıktan sonra yaptırmalıdırlar. Gebe kadınlarda da gebelik bitiminden sonra önerilir.

Egzama, sedef, kronik ürtiker gibi cilt hastalıkları olan kişilerin Dermapen uygulamasını yaptırmaması gerekir. Cilt üzerinde açık yara bulunması halinde ve radyasyon tedavisi alan kişilere de kesinlikle yapılmamaktadır.

Tedavi için uygun özellikteki kişiler, uygulamaya hekimin önceden belirttiği önerilere uyarak ve önerilerin dışına çıkmayarak gelmelidirler. Önerilere harfiyen uymak oluşabilecek riskleri minimalize etmek açısından oldukça önemlidir.

Dermapen Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

 • Kırışıklıklar ve ince çizgiler
 • Güneş izleri
 • Geniş gözenekler
 • Akne
 • Deri çatlağı

Dermapenin Kullanım Alanları

 • İnce Çizgiler ve kırışıklıklar
 • Yaşlı ve sarkmış cilt
 • Cilt sıkılaştırma ve gençleştirme
 • Büyük gözenekler
 • Yaralar (sivilce, cerrahi ve yanıklar)
 • Deri çatlağı
 • Dudak çevresindeki kırışıklar (sigara içenler için)

Hücrelerin gelişimini destekleyen derilerin doğal üretimi yaşlandıkça, kolajen ve elastin doğal olarak azalır, bu da ciltte kırışıklıklara, sarkmaya ve çukur oluşumuna neden olur.

Daha fazla kolajen ve elastin üretmek için cildi uyarmak kolajen indüksiyonu olarak adlandırılır. Dermapeni kullanan Cilt İğnesi bu etkili kolajen indüksiyonunu bir sonraki seviyeye taşıyarak etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor.

dermapen 2Dermapen Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bu tedavinin en iyi faydalarından biri, cildinizi canlandırmak için herhangi bir kimyasal kullanılmamasıdır.

 • Acı ve iz yok,
 • Cilt izlerini ve kırışıkları giderir,
 • Cilt tonunu eşitler,
 • Cilt pigmentasyonunu azaltır,
 • Çatlak, akne izi ya da yara izi gibi cilt kusurlarının tedavisinde kullanılır,
 • Tüm cilt tiplerinde (koyu cilt dahil) güvenle kullanılabilir,
 • Cilt üzerinde yanık ya da leke oluşumu gözlenmez,
 • Cihazın uygun bir tasarımda olmasından dolayı göz çevresi, dudak kenarları ve burun kenarları gibi ulaşılması zor olan yerlere kolayca girebilir ve tedavi edebilir,
 • Gençleştirme tedavilerinde kullanılan kimyasal ürünler kullanılmaz,
 • Üstün yenileyici etkisi ile yaşlılık lekelenmelerini geçirir, büyük gözenekleri minimize eder.

Dermapen Tedavisi Öncesi

 • Cilt makyajsız olmalı ve iyice temizlenmelidir.
 • Tedaviden 12 saat önce herhangi bir tedavi görmemeli veya ilaç kullanmamalısınız.
 • Tedavi bölgesini 24 saatten uzun süre güneşe maruz bırakmayın.

Dermapen Tedavisi Sonrası

 • İlk 24 saat boyunca alkollü ürünlerden uzak durmalısınız, çünkü cildinizi aşırı derecede kurutabilir,
 • 24 saat boyunca doğrudan güneş ışığından kaçının,
 • Cildinizin mikro kanalları bir süre açık olduğu için ve ayrıca cilt bakım ürünlerinin çoğunun kimyasal olduğu için güneş kremi, bronzlaştırıcı veya başka cilt bakım ürünleri kullanmayın,
 • En az 12 saat makyaj yapmayınız,
 • Tedavi sonrası yüzünüzü iyice yıkayın,
 • En az 10 gün boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının,
 • Alkol bazlı tonikleri en az 15 gün boyunca kullanmayın,
 • Uygulama sonrasında cilt üzerinde kabuklanma ya da çatlak oluşumları görülebilir. Hekimin tavsiye edeceği kremler ile cildinizi rahatlatabilirsiniz. Oluşabilecek cilt sorunları 1 ile 2 gün arasında geçmektedir.

Gelişen teknolojinin en iyi cilt bakım tedavilerinden olan Dermapen ile Microneedling, kırışıklıkların, ince çizgilerin, yaraların, güneş lekelerinin görünümünü azaltır, cilt tonunu ve dokusunu iyileştirir ve daha pürüzsüz bir cilt yaratır.

Tedavi, cildinizin yeni kolajen ve elastin üreterek kendi kendini onarabilme yeteneğini geliştirirken, minimum uygulama süresiyle oldukça etkili sonuçları göreceksiniz.

Bu güvenli, kimyasal madde içermeyen tedavi ile daha sıkı bir cilde ve daha genç bir cilde sahip olacaksınız. Hemen hemen her hastaya kolaylıkla uygulanabilir, alerji yaratmaz.

Dermapen Tedavisi Fiyatları

Dermapen uygulaması fiyatları uygulanacak seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca tedavi sonrasında kullanılan etken maddeler ve serumlar fiyatları değiştirebilir.

Dermapen Tedavisi Kaç Seans Yapılmalı?

Dermapen tedavisinde seans sayısı uygulama yapılan bölgeye, kişinin cilt kalitesine ve cilt problemlerine bağlı olarak değişir. Genellikle temel cilt problemlerini tedavi etmek için 3-6 seans arasında uygulanması önerilir. Burada uygulama ile beraber kullanılan serum ve kremler tedavinin etkinliğini artırır.

Gençleştirme: 4-6 seans – 4 hafta arayla

Akne Tedavisi: 6 seans -6 hafta arayla

Cilt sıkılaştırma: 10 tedavi – 4-6 hafta arayla

Aşırı güneş hasarı, derin kırışıklıklar ya da yara izlerini tedavi etmek istiyorsanız, 6 ya da daha fazla Dermapen tedavi seansı yaptırmanız önerilir.

Dermapen Uygulaması Acıyor Mu?

Dermapen tedavisi, mikro incelikteki iğnelerle uygulanır. İğneleri görenler ilk bakışta uygulamanın acılı olduğunu düşünebilir. Dermapen aslında iğne uygulanıyor gibi cildinizi acıtmaz. Uygulama sırasında karıncalanma hissi olacak, sanki dikenli bir başlığın yüzünüzde gezindiğini hissedeceksiniz.

Yoğun bir acı duyulmaz. Mikro iğneler yüzünden cildiniz 1-2 saat kızaracak, sonra geçecektir. Uygulamadan önce kişinin ağrı eşiği derecesine göre uyguladığımız topikal uyuşturucu krem uygulaması ile hassas cilde sahip olan kişilerin işlemden daha az etkilenmesi sağlanır.

Dermapen Uygulaması Riskli Bir Uygulama Mıdır?

Dermapen uygulaması estetik cerrahi girişimi değildir. Cilt üzerinde mikro boyutta hasara yol açarak, uygulama bölgesindeki kollajen ve elastinin tetiklenmesini ve uyarılmasını sağlayacak bir cilt bakım uygulamasıdır.

Düşük de olsa bir cilt tahrişi riski bulunmaktadır. En fazla 2-3 gün arasında tahriş ve kızarıklık görülebilir. Sonra kendiliğinden geçecektir.

Dermapen Uygulamasını Kim Yapılabilir?

Sadece tıp eğitimi almış hekimler tarafından uygulanmalıdır. Uygulama ortamının hijyenik klinik ortamı olması önemlidir. Hekim olmayan kullanıcılar, hastanın cildinde geri dönüşü zor olan kalıcı hasarlar bırakabilirler.

Neden Dermapen Yaptırmalıyım?

Dermapenin diğer cilt bakımlarına göre alerji riski çok azdır, ciltte iz bırakmaz. Bu nedenle Dermapen hem çok etkili hem de pratiktir. Tek kullanımlık iğneler çapraz kontaminasyon riskini ortadan kaldırmak için kullanılırken, ayarlanabilir iğne derinlikleri kişisel ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmış bir tedaviye olanak sağlar.

Dermapen o kadar gelişmiştir ki, aynı zamanda ulaşılması zor yerlerin (örneğin göz, burun ve dudakların etrafında) etkili bir şekilde tedavi edilebilmesi avantajına da sahiptir.

Dermapen Acıtır mı?

Uygulamadan önce Topikal anestezik krem sürülür bu nedenle Dermapen iğnelemesi oldukça rahat geçer. Tedavi, öncesinde uygulanan topikal anestezik kremle başlar. Tedavinin kendisi yüz bölgesi için yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Dermapen ile Anında Sonuç Görecek miyim?

Genellikle ilk tedaviden sonra sonuçları görürsünüz. 4 ila 6 tedaviden sonra kalıcı ve daha etkili sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Tedavinizden sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Cildinizde yanma hissi oluştuğunda ince bir nemlendirici krem sürmeniz önerilir.

Tedavi sonrası kızarıklık, 1-3 gün süren hafif bir güneş yanığı gibi görünür.