Dermapen

Dermapen

Dermapen uygulaması ile daha genç ve dinamik görünebilirsiniz!

Yaşlandıkça, cildimizdeki kolajen ve elastin parçalanması nedeniyle yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümü artar. Cildimiz çok iyi bir durumda olsa bile zamanla gevişeyecek ve cilt problemleriyle karşı karşıya geleceğiz.

Cilt problemleriyle karşılaşıldığında cildinizin daha pürüzsüz ve ince çizgilerden arınması için Dermapen uygulamasından yararlanabilirsiniz. Cildinizin kendi kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek yaşlanma belirtilerini tedavi etmenize yardımcı olacak Dermapen uygulaması sizi olduğunuzdan daha genç ve dinamik gösterecektir.

Microneedling nedir?

Kollajen tedavisi olarak da bilinen Microneedling, kozmetik ve yaşlanma karşıtı tedavilerde göreceğiniz en hızlı büyüyen trendlerdendir. Çünkü; Mikro-iğneli uygulama, her tür ciltte ve tonda yaşlanma belirtilerini engelleyen çok güvenli, kimyasal ve neredeyse izsiz bir tedavidir.

Dermapen,  ince iğneler içeren bir cihazla yapılan en iyi cilt gençleştirme uygulamasıdır. Dermapen, cildin üst tabakasında küçük ve kontrollü yaralar yaratır, bu da cildinizin kendini iyileştirmeye ve yeni kollajen ve elastin üretmeye başlamasına yardımcı olur. Dermapen, her cilt tipine ve cilt rengine uygundur.

Dermapen uygulamasının sonucu nelerdir?

Gelişen teknolojinin en iyi cilt bakım tedavilerinden olan Microneedling, kırışıklıkların, ince çizgilerin, yaraların, güneş lekelerinin görünümünü azaltır, cilt tonunu ve dokusunu iyileştirir ve daha pürüzsüz bir cilt yaratır. Tedavi, cildinizin yeni kolajen ve elastin üreterek kendi kendini onarabilme yeteneğini geliştirirken, minimum uygulama süresiyle oldukça etkili sonuçları göreceksiniz. Bu güvenli, kimyasal madde içermeyen tedavi ile daha sıkı bir cilde ve daha genç bir cilde sahip olacaksınız.

Microneedling uygulaması hemen hemen her hastaya kolaylıkla uygulanabilir, alerji yaratmaz.

Dermapen hangi bölgelere uygulanır?

 • Kırışıklıklar ve ince çizgiler
 • Güneş izleri
 • Geniş gözenekler
 • Akne
 • Deri çatlağı

Dermapen için uygun aday mısınız?

Genel sağlık durumu iyi olan tüm kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Dermapen uygulaması mikro iğneleme tekniği kullanılarak yapılan minimal invaziv bir tedavi şeklidir. Dermapen uygulamasını akne tedavisi için ilaç kullanan kişiler, kendi doktorlarına danıştıktan sonra yaptırmalıdırlar. Gebe kadınlarda da gebelik bitiminden sonra dermapen tedavisi alması önerilir.

Egzama, sedef, kronik ürtiker gibi cilt hastalıkları olan kişilerin Dermapen uygulamasını yaptırmaması gerekir. Cilt üzerinde açık yara bulunması halinde ve radyasyon tedavisi alan kişilere de Dermapen tedavisi kesinlikle yapılmamaktadır. 

Dermapen için uygun özellikteki kişiler, uygulamaya hekimin önceden belirttiği önerilere uyarak ve önerilerin dışına çıkmayarak gelmelidirler. Önerilere harfiyen uymak oluşabilecek riskleri minimalize etmek açısından oldukça önemlidir.

Dermapen cihazı hakkında 

Dermapen cihazı üzerinde 12 tane çok minik iğneler bulunur. Bu iğneler, cihazın cildi tedavi etmesi sırasında bölge üzerinde mikro hasarlar oluşturmaktadır. Bu iğneler cildin sadece üst bölgesine hasar vermektedir. Kolajen ve elastin üretiminin aktive edilmesini ve yeniden oluşturulmasını hedefler. Bu iki maddenin yenilenmesi ile beraber cilt sorunlarında düzelme meydana gelir. Hasarlı cildin onarılmasında ortalama olarak 30 dakika tedavi süresi bulunmaktadır. Ancak uygulama sonrasında hekimin cilt üzerine süreceği profesyonel krem uygulamaları ile uygulamanın süresi uzayabilmektedir.

Dermapen öncesi

Cilt makyajsız olmalı ve iyice temizlenmelidir.

Tedaviden 12 saat önce herhangi bir tedavi görmemeli veya ilaç kullanmamalısınız.

Tedavi bölgesini 24 saatten uzun süre güneşe maruz bırakmayın

Dermapen sonrası

 • İlk 24 saat boyunca alkollü ürünlerden uzak durmalısınız, çünkü cildinizi aşırı derecede kurutabilir
 • 24 saat boyunca doğrudan güneş ışığından kaçının
 • Cildinizin mikro kanalları bir süre açık olduğu için ve ayrıca cilt bakım ürünlerinin çoğunun kimyasal olduğu için güneş kremi, bronzlaştırıcı veya başka cilt bakım ürünleri kullanmayın.
 • En az 12 saat makyaj yapmayınız.
 • Dermapen sonrası yüzünüzü iyice yıkayın.
 • En az 10 gün boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının
 • Alkol bazlı tonikleri en az 15 gün boyunca kullanmayın
 • Dermapen uygulaması sonrasında cilt üzerinde kabuklanma ya da çatlak oluşumları görülebilir. Hekimin tavsiye edeceği kremler ile cildinizi rahatlatabilirsiniz. Oluşabilecek cilt sorunları 1 ile 2 gün arasında geçmektedir.

Kaç seans Dermapen yaptırmalısınız?

Dermapen tedavisinde seans sayısı uygulama yapılan bölgeye, kişinin cilt kalitesine ve cilt problemlerine bağlı olarak değişir. Genellikle temel cilt problemlerini tedavi etmek için 3-6 seans arasında Dermapen önerilir.

Aşırı güneş hasarı, derin kırışıklıklar ya da yara izlerini tedavi etmek istiyorsanız, 6 ya da daha fazla Dermapen seansı yaptırmanız önerilir.

Dermapen acıyor mu?

Dermapen, ince iğnelerle uygulanır. İğneleri görenler ilk bakışta Dermapen’in acılı olduğunu düşünebilir. Dermapen aslında iğne uygulanıyor gibi cildinizi acıtmaz. Uygulama sırasında karıncalanma hissi olacak, sanki dikenli bir başlığın yüzünüzde gezindiğini hissedeceksiniz. Yoğun bir acı duyulmaz. Mikro iğneler yüzünden cildiniz 1-2 saat kızaracak, sonra geçecektir. Dermapen uygulamasından önce kişinin ağrı eşiği derecesine göre uyguladığımız topikal uyuşturucu krem uygulaması ile hassas cilde sahip olan kişilerin işlemden daha az etkilenmesi sağlanır. 

Dermapen Uygulaması riskli bir uygulama mıdır?

Dermapen uygulaması plastik ve estetik cerrahi girişimi değildir. Cilt üzerinde mikro boyutta hasara yol açarak, uygulama bölgesindeki kollajen ve elastinin tetiklenmesini ve uyarılmasını sağlar. Dermapen uygulamasında düşük de olsa bir cilt tahrişi riski bulunmaktadır. En fazla 2-3 gün arasında tahriş ve kızarıklık görülebilir.  

Dermapen kimler tarafından yapılabilir?

Dermapen sadece tıp eğitimi almış hekimler tarafından uygulanmalıdır. Uygulama ortamının hijyenik klinik ortamı olması önemlidir. Hekim olmayan kullanıcılar, hastanın cildinde geri dönüşü zor olan kalıcı hasarlar bırakabilirler. 

Dermapen uygulamasının faydaları nelerdir?

Bu tedavinin en iyi faydalarından biri, cildinizi canlandırmak için herhangi bir kimyasal kullanılmamasıdır.

 • Acı ve iz yok
 • Cilt izlerini ve kırışıkları giderir.
 • Cilt tonunu eşitler
 • Cilt pigmentasyonunu azaltır.
 • Çatlak, akne izi ya da yara izi gibi cilt kusurlarının tedavisinde kullanılır.
 • Tüm cilt tiplerinde (koyu cilt dahil) güvenle kullanılabilir.
 • Cilt üzerinde yanık yada leke oluşumu gözlenmez.
 • Dermapen cihazının uygun bir tasarımda olmasından dolayı göz çevresi, dudak kenarları ve burun kenarları gibi ulaşılması zor olan yerlere kolayca girebilir ve tedavi edebilir.
 • Gençleştirme tedavilerinde kullanılan kimyasal ürünler kullanılmaz
 • Üstün yenileyici etkisi ile yaşlılık lekelenmelerini geçirir, büyük gözenekleri minimize eder.

Dermapen Uygulaması Fiyatları Nedir?

Dermapen fiyatları uygulanacak seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Dermapen fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Dermapen

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

DERMAPEN

Bir Sorunuz mu Var ?

Dermapen Tedavisi hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dermapen Tedavisi Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Diğer Tedaviler