Vaser Hi Def Liposuction Nedir?

Vaser Hi Def Liposculpture olarak da bilinen High Definition Vaser Liposuction işlemidir. Vücudun doğal kontürünü vurgulamak veya kişinin hayal ettiği forma ulaştırılmasını sağlayan son dönemlerin en çok tercih edilen estetik cerrahi uygulamalarından biridir.

Vaser Hi-Def Liposuction klasik liposuctiondan farklıdır, çünkü geleneksel liposuction, Hi-Def kadar detaylı ve ayrıntılı bir şekilde vücut şekillendirmesi sağlamayı desteklemez.

VASER destekli liposuction, kişilerin vücudunu şekillendirmek için yağları yüzeysel ve derin yağ doku tabakalarından ayırarak çalışır. Hi Def Vaser Liposculpture, VASER liposuction teknolojisini kullanır.

VASER teknolojisi sayesinde cilt yüzeyinin altında bulunan yağı dışarı atmak için ultrasonik dalgalar kullanır. Özellikle kasların görünümünü ortaya çıkarmak için kas üzerindeki yağın en hassas bir şekilde dışarı atılması için milimetrik kanüller kullanılır. 

Bu uygulama, omuzlar, kollar, karın, kalçalar, bacaklar, baldırlar dahil olmak üzere tüm vücudun çoğunluğunda kullanılabilir. Vücut yağ oranınız çok yüksek olmamasına rağmen istediğiniz vücut şekli ve doğal kas görüntüsünü elde etmek için ideal bir yöntemdir. 

Vaser Hi Def Liposuction özellikle erkek hastalarda genetik, hormonal ve düzensiz beslenme sonucu yaşanan bölgesel yağlanmaları azaltarak kasları ortaya çıkardığı için tercih edilmektedir.

Vaser 2.0 teknolojisi bugüne kadar kullanılan dokuya en saygılı liposuction işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları, yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Klasik Liposuction’da karşılaşılan sinir ve kan damarları deformasyonu bu işlemde görülmez

Vaser Hi Def Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser Hi-Def ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında ortalama olarak 2 ila 4 saat arasında sürer. 

Ameliyat öncesi doktorunuz planlama yaparak gerekli çizimleri yapar, bu çizimler hangi bölgelerden ne kadar yağ alınacağını ve nereye transfer edileceğini içerir. 

Anestezi sonrası tıpkı liposuction gibi kanüllerin gireceği yerlere kesiler yapılır. Vaser cihazı ile yağlar sıvı hale getirilir ve sonrasında kullanılmak üzere ayrıştırılır. Liposuction işlemi sonrasında gerekli yerlere alınan yağlar kas aralarına enjekte edilir. Böylece kaslar daha belirgin hale gelir. 

Operasyon hastanede genel anestezi altında yağ miktarına göre ortalama 3-7 saat sürer.

Burada doğal görünümde çirkin bir görüntü oluşmaması için dikkatli olmak ve tecrübeli olmak sonrasında kötü görünümü engeller. Operasyon tamamlandıktan sonra kesiler kapatılır. Özel bir sünger ile yeni oluşturulan kas görünümü korunarak sıkı bir korse giydirlir. 

Vaser hidef den sonra minimum 4-6 hafta sünger ve korse kullanmanız önerilir. Kullanılan özel korse hem işlem sonrası ödem oluşumunu engeller hem de vücudun şeklini almasında destek olur. 

Ameliyat sonrasında ağrı hissedilmez, sadece operasyon bölgesinde minimal sızı şeklinde hafif bir ağrı duyabilirsiniz. Bu durum 3-4 gün içinde tamamen kaybolacaktır.

Vaser Hi-Def sonrasında 1 gece hastanede kalmanız gerekir, ertesi sabah taburcu olabilirsiniz. 

Vaser Hidef Liposuction sonrası iyileşme süresini takiben 2-3 gün sonra araba kullanmaya başlayabilirsiniz, hastaların çoğu fazla yorucu olmayan veya ofis işlerine devam edebilir. İşlem sonrası birkaç hafta yorucu egzersizlerden kaçınılması gerekir.

Operasyon sonrası hasta gözle görülebilir farkı hisseder. Yaklaşık 1 ay kadar özel hi-def korsesi giyilerek şeklin oturması sağlanır.

Oluşan şişlik ve morluk 7-10 gün içinde tamamen geçer. Operasyon sonrası ikinci haftası itibariyle haftada bir medikal masaji veya haftada iki olacak şekilde lenf drenaj masajı tavsiye edilmektedir.

Kişinin bu süreçte dinlenmesi, sıcak banyo ve buharlı ortamlardan kaçınması, bol su tüketmesi gerekir. 

1 hafta içerisinde günlük hayata dönmek mümkündür. Vücudunuzdaki ödemlerin atılması ortalama 1 ay alabilir. 

Hafif tempolu yürüyüşler yapın. Tuz kullanımından uzak durun. Alkol kullanmayın. Bu şekilde vücudunuzun ödemi atmasını hızlandırabilirsiniz. 

Son olarak operasyon sonrasında 4-6 hafta arasında özel bir korse kullanmanız gerekecek. Korseyi düzenli olarak sıkı bir şekilde kullanmalısınız. Korse kullanımı vücudun yeni şeklini kazanması sürecinde oldukça etkili bir rol oynar. 

Vaser Hi Def Liposuction Kimlere Uygundur? 

Vaser Hi-Def 18 yaşını doldurmuş, vücut kitle endeksi 30’un altında, ideal kilosunda bulunan ve daha çok gençlere uygulanması tercih edilen bir işlemdir.

Vücudunda fazla yağ olmayan, lokal yağlanması olan, kas görünümünü ortaya çıkarmak isteyen sağlıklı kişiler için uygundur.

Vaser Hi-Def Liposuction daha fit görünmek isteyen erkekler tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur.

BMI, Body Mass Index (Vücut Kitle Endeksi) 30’un altındaki, deri kalitesi makul ölçülerde olan genç ve orta yaşlı erkek ve kadın hastalar için tamamıyla uygun bir işlemdir. 

Hi-Def olarak bilinen bu metod vaser liposuction ile beraber ileri bir lipofilling tekniği içerir, belirli bölgelerde kas alanlarını, kas gölgelerini ve detaylarını bir heykele şekil verir gibi belirginleştirirken; alınan bu yağları istediğimiz bölgelerin ön plana çıkması amacıyla kullanmak mümkündür.

Kişinin bu işlem için herhangi bir sağlık sorununun olmaması gerekir. Vaser Hi-Def yoğun yağlanma sorunu yaşamayıp kaslarının belirgin olmamasından şikâyet eden kişiler için de uygun bir işlemdir.

Vaser Hi-Def hamilelere, emzirme dönemindekilere, obez kişilere ve derisinde gevşeme olmuş kişilere yapılmaz. Kişiye uygun olup olmadığı yapılacak muayene ve tetkikler sonucu belirlenebilir.

Vaser Hi-Def Hangi Bölgelere Yapılır?

Erkek ve kadınlarda farklı kas görünümleri oluşturmak üzere yapılan Vaser Hidef aşağıdaki bölgelere uygulanır. 

  • Göğüs bölgesi
  • Bacaklar
  • Karın ve bel bölgesi
  • Sırt bölgesi
  • Üst ekstremite yani kollar
  • Omuzlar

Erkeklerde bel çevresinden ve karından alınan yağlar, özellikle six pack görünümü için karın ön bölgesine ve omuz ile kollara enjeksiyon yapılırken kadınlarda karın bölgesinde iki taraflı kas görünümü oluşturularak bel inceltilir ve eğer istenirse popo bölgesine yağlar enjekte edilebilir. 

Vaser Hi-Def Hangi Bölgelere YapılırVaser Hi Def Öncesi

Vaser hidef öncesi genel bir sağlık kontrolü ve testleriniz yapılır.  

Operasyon öncesi kan sulandırıcı ilaç ve hormonları bırakmak gerekir. Doktorunuz bu süreçte kullanmamanız gereken ilaçları size bildirecektir. 

Sigara ve alkol iyileşme sürecini etkilediğinden öncesinde bırakmanız istenebilir. Eğer bırakamıyorsanız azaltmak iyileşme sürecini kısaltacaktır. 

Vaser Hidef Sonrası

  • Operasyon hastanede genel anestezi altında yapılan ve 2-4 saat süren bir işlemdir.
  • Ameliyat sonrasında hastaya özel bir korse giydirilir ve bu korse 4-6 kadar kullanılır.
  • Operasyonun hemen sonrasında sonuçları ortaya çıkar. Herhangi bir bekleme süresi yoktur.
  • Operasyon sonrası şişlik ve morluklar olabilir ama bunların tamamı 7-10 gün içinde geçer. Hastalar 2-6 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler.

Vaser Hi-Def sonrası beslenme düzeni ve yaşam şekli çok önemli. Vaser Hi Def sonrası yapılacak diyet desteğiyle vücudun şekillenmesine büyük katkı sağlar.

Vaser Hi-Def sonrası ikinci hafta takibinde çok ağır olmayan egzersizlere başlanabilir. Vaser Hi def sonrası diyet ve egzersiz hayat şekli olarak benimsenmesi sonuçların kalıcı ve uzun süreli olması sağlar. 

Vaser Hi Def Fiyatları

Vaser Hi-Def fiyatları doktorun tecrübesine ve eğitimine göre değişir. Fiyatları etkileyen bir diğer faktörde kaç bölgeye liposuction yapılacağı ve yağ enjeksiyonunun yoğunluğudur. 

Ameliyatın yapılacağı hastanenin fiyatları da vaser hidef fiyatlarını etkileyebilir. 

Vaser Hi-Def Liposuction Riskleri

Liposuction’ın güvenli olduğu bilinse de her türlü prosedürle ilişkili belirli riskler elbette vardır. Enfeksiyon çok nadirdir, ancak daha yaygın küçük komplikasyonlar arasında küçük sıvı toplama alanları yani ödem ihtimali her zaman vardır. 

Vaser Hi-Def Tehlikeli mi?

Vaser High Definition Liposuction ameliyatı yağ seçici özelliği sayesinde dokulara herhangi bir zarar vermez. Vaser Hi Def operasyonu güvenli bir işlemdir.

Vücut dışına çıkarılan yağlar özel bir işlemden geçirilerek kişinin şekillenmesini istediği bölgeye nakledilir ve kişinin kendi vücudundan çıkan yağlar kullanıldığı için herhangi bir risk oluşturmaz.

Vaser Hidef Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Vaser Hidef Ameliyatı 3-7 saat arası sürer. Vaser hidef iki operasyondan oluşur, biri vaser liposuction diğeri yağ enjeksiyonudur. Liposuction yapılacak bölge sayısı fazla ise süre uzayabilir.

Aynı zamanda kasların üzerinde fazla yağ dokusu varsa temizlenmesi süre alacaktır. Kadınlarda süre daha kısa olabilir. 

Erkeklere Vaser Hi-Def Görünümü Nasıldır?

Göğüs bölgesinde yapılan işlem pektoral, latissimus dorsi, ve serratus kaslarının belirginliğini arttırır. Kollarda yapılan işlem ise deltoid, biceps ve triceps kasların belirginliğini arttırır.

Karın ve bel bölgesinde yapılan işlem ile rectus abdominis ( six pack veya baklava dilimleri de denilebilir), oblique ve para vertebral kaslar ile sırt bölgesindeki trapezius kasi ortaya çıkartılır. Bacak bölgesinde ise vastus, lateralis, vastus medialis, rectus femoris, gastrokinemus kaslarına Hi-Def işlemi yapılır.

Çok Zayıf Olan Erkeklere Vaser Hi Def Yapılabilir mi?

Hi Def uygulaması için hastanın ne çok şişman ne de çok zayıf olması gerekir. Hastanın spor geçmişinin olması bu işlemin başarısı için önemlidir.

Çok zayıf olan erkeklerde Hi Def uygulanmaz. Bunun yerine hasta spor ve diyet programıyla kilo almaya teşvik edilir, sonrasında Vaser Hi-Def ile vücudu şekillendirilebilir.

Vaser Hi Def Liposuction Vaser Liposuction Farkı Nedir?

Her iki liposuction tekniği de aynıdır vaser cihazı ile uygulanan liposuction ile yapılır, ancak yapılan bölgeler ve alma şekli farklıdır, ayrıca vaser hidef yağ enjeksiyonu da içerir. Yapılan yağ enjeksiyonu çok hassa ve özelliklidir. Kas görünümlerini doğal olması için özel bir teknik gerektirir. 

Vaser Hi Def Sonrası İz Kalır Mı?

Sadece 3 mm genişliğinde deliklerden girişim yapılır bu işlemler için vücutta kesi yapılmaz. Tüm delikler kıvrım bölgelerinden yapılarak gizlenmesi sağlanır. Operasyon sonrası gözle görülür izler kalmayacaktır.

Vaser Hi-Def Yaz Aylarında Yapılır mı?

Vaser Hi-DefVaser Hi-Def ameliyatı için belirli bir mevsim yoktur. Genelde havanın daha serin olduğu zamanlarda yapmayı tercih ederiz. Ancak bunun sebebi operasyona bağlı değildir. 

Ameliyattan sonra size bir korse giydirir ve sizden 1 ay boyunca bu korseyi kullanmanızı isteriz. Vücudun kendini toplamasında ve şekle girmesinde bu korsenin kullanılması çok önemlidir.

Hava sıcakken bu korseyi kullanmak biraz daha sıkıcı olabilir. Bunun haricinde operasyondan yaklaşık 1 hafta 10 gün sonra denize ya da havuza girmenizde bir sakınca yoktur.

Ancak kesi yerlerini iz kalmaması için güneş ışınlarından korunmanız gerekir. Korse giyiminize ve güneşte kalmamaya özen gösterirseniz operasyonu yazın yapmamızda hiçbir sakınca yoktur. 

Vaser Hi- Def Acılı Mı?

Vaser Hi-Def korkulacak bir operasyon değildir, oldukça rahat bir şekilde uygulanabilen bir uygulamadır. Vaser hi-Def anestezi etkisinde gerçekleştirilen cerrahi bir uygulama olduğu için kişi operasyon anında hiçbir şey hissetmez.

Operasyondan sonrada genellikle şiddetli bir ağrı oluşmaz ama belki düşük şiddetli ağrılar olabilir. Eğer ağrı şikâyetiniz olursa doktorunuzun tavsiye edeceği ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.

Vaser-Hi Def Liposuction Kadınlara Yapılır Mı?

Vaser Hi-Def tekniği hem kadınlar hem de erkekler için uygun bir operasyondur. Genellikle erkeklerde başarı ile uygulanan bu teknik vücudu istenilen atletik görünüme kavuşturur. Günümüzde pek çok kadının da tercih ettiği bu operasyon ile istenilen sportif ve kıvrımlı vücut hatlarına kavuşabilirsiniz. 

Kadınlarda verilen kas görünümüne dikkat edilerek uygulanması gerekir. Operasyon öncesi hastanın beklentileri uygulamanın sonucunu belirler.

Vaser Hi-Def Sonrası Tekrar Kilo Alır mıyım?

Vaser Hi-Def bölgesel yağların atılmasında, vücudun şekillendirilmesinde oldukça etkileyici sonuçlar aldığımız bir operasyondur. Bu tarz operasyonlarda sonra vücutta yağlanma oranı daha aza iner ancak tamamen kaybolur diyemeyiz çünkü beslenme düzeninize dikkat etmeli, hayatınıza basit egzersiz planları katmalısınız. Böylelikle operasyondan alacağınız başarılı sonuçların uzun süre korunmasını sağlayabilirsiniz.

Vaser Hi-Def kilo almayı önleyici bir uygulama değildir, Vaser Hi-Def sadece bölgesel yağlardan kolay bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olan bir vücut şekillendirme yöntemidir.

Vaser Hi-Def ile kalça, basen, karın gibi bölgelerdeki egzersize ve diyete karşı dirençli yağlardan kurtulursunuz ancak operasyondan sonra bu bölgelerde yağlanma oluşup oluşmayacağı sizin operasyonda sonraki yaşam tarzınızla ilişkilidir.

Eğer Vaser Hi-Def uygulamasından sonra sağlıksız bir şekilde beslenmeye devam ederseniz ve hareketsiz bir yaşam biçimi seçerseniz tekrar kilo alabilirsiniz.