lanluma dolguLanlumanın içeriğinde bulunan poli-L-laktik asitnin, uzun süreli etkisi, yüksek düzeyde memnuniyeti ve güvenli olması, vücut gençleştirme amacıyla da kullanımını giderek yaygınlaştırmaktadır.

Lanluma hacim kaybı, cilt gevşekliği, selülit, çatlakları ve kırışıklıkları gidermek gibi gibi çeşitli sorunların çözümüne olanak sağlar.

Genç görünümünü korumak ve iyileştirmek isteyen kadın ve erkeklerin artmasıyla ameliyatsız vücut gençleştirmeye yönelik arayışlar artmaktadır. Tercih edilen güvenli ve etkili minimal invaziv estetik prosedürler her geçen gün tercih edilmektedir.

Lanluma (PLLA) Nedir?

Lanluma, yüz ve vücut uygulamalarında kullanılabilen poli-L-laktik asittir(PLLA). Poli-L-laktik asit (PLLA), kolajen üretimini uyaran, enjekte edilebilir bir biyostimülatördür.

Enjekte edildikten sonra bu bölgede yavaş yavaş hacim oluşturur. Bu yapısal hacim bir kolajen uyarımı ile ve vücut tarafından oluşan bir etkidir.

PLLA, 1999’dan beri Avrupa’da ve 2009’dan bu yana ABD’de yüz estetik uygulamalarında kullanılmaktadır. Ayrıca öncesinde PLLA uzun yıllar dikiş materyallerinde, ortopedide kullanılmaktadır.

PLLA’nın yüz gençleştirmede ve kollar, göğüs ve kalçalar da dahil olmak üzere diğer vücut bölgelerinde kullanımı her geçen gün artmaktadır.

Özellikle kalçalar da kalça büyütme ve kontur verme ve görünür selülitte azalma sağlaması nedeni ile tercih edilmektedir. PLLA, kalçadaki cilt kalitesini arttırma, sarkan dokuları kaldırma ve cilt dokusunda iyileşmeler sağlar.

Bir kolajen uyarıcısı olan poli-L-laktik asit (PLLA) içeren Lanluma yüz, boyun, dekolte, kalça, karın, üst kollar, uyluklar, dizler ve ellerde farklı miktarlarda kullanıma uygun şekilde bulunmaktadır.

Lanluma V [210 mg/flakon] ve Lanluma X [630 mg/flakon] olarak bulunur ve farklı miktarlarda sulandırılarak kullanılır.

Lanluma (PLLA) Nasıl Etki Eder?

PLLA içeren Lanluma biyouyumlu, biyolojik olarak parçalanabilen ve biyolojik olarak emilebilen bir polimerdir. 30 yılı aşkın süredir tıpta güvenle kullanılan laktik asit L e sahip bir alfa hidroksi asit polimeridir. PLLA bazlı dolgu maddesi Lanluma, toz olarak bulunur ve steril su ile sulandırılarak kullanılır.

PLLA içerikli dolguların, hyaluronik asit dolgular, Ellanse gibi PCL içeren yada Radiesse gibi kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgulardan farkı; içerikleri, ürün hazırlama şekilleri ve enjeksiyon yöntemlerinin yanı sıra, etkinlik düzeyleri ve etki süreleridir.

Lanluma dışında bu ürünler sadece yüzde kullanım için uygundur. Lanluma ise hem vücut hemde yüzde güvenle kullanılabilir.
Diğer bir PLLA dolgu olan Sculptra Türkiye de bulunmamakla beraber, 1999 yılında Avrupa’da ve 2004 yılında ABD’de kullanılmaya başlamıştır.

Kalça gibi geniş bölgeleri (Lanluma X) uygun şekilde tedavi etmek için daha büyük şişelerde tasarlanmıştır ve ülkemizde mevcuttur; Lanluma V ise yüz bölgeleri için kullanılmaktadır.

Lanluma Nasıl Uygulanır?

İlk olarak hacim kaybını onarmak ve yüzü yeniden şekillendirmek amacıyla geliştirilen PLLA, günümüzde çoğunlukla yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lanluma hacmi etkili bir şekilde artırır, gevşekliği düzeltir ve vücudun farklı bölgelerindeki konturları, cilt kalitesini, çatlakları ve selülit görünümünü iyileştirir. PLLA uygun koşullarda kullanıldığında iyi bir güvenlik profiline sahiptir.

Lanluma toz halinde bulunan bir içeriktir. Sulandırıldıktan sonra en az 2 saat çalkalanarak erimesi gerekir. Sonrasında homojen hale gelen solusyon enjeksiyon ile deri altına gerekli alanlara kanülle enjekte edilerek yayılır. Etkisi zamanla görülür.

İstenen etkiyi sağlamak için 4 hafta aralıklar ile 3 seans yapılması önerilir. Su tutucu etkisinin görülmesi yaklaşık 48 saati bulabilir. Son kaldırma ve cilt gençleştirici etkinin görülmesi 3-6 ay sürebilir. Bunun nedeni kolajen uyarıcı etkisinin zamanla ortaya çıkmasıdır. Etki süresi 3 seans sonrasında 2 yıl devam eder.

Lanluma Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Lanluma PLLA dolgusu farklı vücut bölgelerindeki kullanımı ve etkileri aşağıdaki şekildedir:

Yüz İçin Lanluma

Lanluma V, yüzde yaşlanmaya bağlı hacim kaybı, derinin incelmesi, çizgiler, kırışıklıklar ve derin olukların neden olduğu gözle görülür belirtilerini geciktirmeye yönelik etkilidir.

Her hasta Lanluma (PLLA) tedavisine farklı yanıt verdiğinden, tedaviler arasında yeterli süre bırakılması önemlidir. Lanluma (PLLA) etkileri kademeli ve uzun sürelidir. Kollajen onarımı ve restorasyonunun gerçekleşmesi için hücresel süreçlere zaman sağlamak gerekir.

Boyun ve Dekolte İçin Lanluma

Vücudun en görünür kısmı olan boyun, hem yaşlanma hem de dış etkenlerden dolayı cildin kalitesini etkileyerek çizgi/kırışıklık oluşumu, cilt gevşekliği, leke ile sonuçlanır.

Lanluma (PLLA), kırışıklıkları düzeltmek, cilt dokusunu ve cilt kalitesini iyileştirmek için kullanılır. Uzun süreli biyolojik uyarıcı özellikleri göz önüne alındığında, PLLA dolgu maddeleri Sculptra ve Lanluma V tek başına veya kombine tedaviler ile boyun ve dekoltedeki çizgileri ve kırışıklıkları tedavi etmek için iyi bir seçenektir.

Dekolte ve boyun bölgesindeki derinin ince olduğunu ve deri altı yağ dağılımının kişiye göre değiştiğini unutmamak önemlidir. PLLA, derin dermis ile deri altı doku arasına enjekte edilir. Sonuçlar 3 seansı tamamlandığında uzun süreli ve memnun edicidir.

lanluma bblPopo Büyütme İçin Lanluma

Lanluma X kalça uygulaması en yaygın uygulamadır. Kalçalar fiziksel çekicilikte önemli bir rol oynar, doğurganlık ve sağlık durumuyla bağlantılı kadın güzelliğinin bir kriteri olarak kabul edilir.

Yaşlanma ve kilo verme durumlarında cilt elastikiyeti azalır ve kalça bölgesinde cilt altı yağ kaybı, kalça hacminin azalmasına ve kalçada düşüklüğe neden olur.

Kalça bölgesi genellikle cerrahi olarak implantlar ve BBL olarak bilinen yağ enjeksiyonu ile büyütülür. Bu iki operasyon oldukça popülerdir ve popo görünümünü ön plana çıkarmıştır. Ancak yağ oranı düşük kişilerde Lanluma X kolajen uyarıcı etkisi ile popo kaldırma ve popo büyütme için ameliyatsız tedaviler sağlar.

Ayrıca PLLA daha iyi kontür sağlama, yeniden şekillendirme, cilt kalitesini arttırma, çatlak ve selülit görünümünden kurtulmak isteyen kişiler için uygundur.

Biyostimülatör özellikleri sayesinde Lanluma ( PLLA), popo büyütme ve kontur düzensizliklerini tedavi etmek için giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Cilt gevşekliğini tedavi etmek, kalça büyütme ve yeniden konturlama için PLLA tedavisiyle sonuçlar memnun edicidir.

Karın Germe İçin Lanluma

Karnın görünümü siluette önemli bir rol oynar. Kadınlar ve erkekler için sağlıklı bir yaşam tarzını ve durumunu, kişisel farkındalığı ve canlılığı yansıtır.

Yaşlanma, hamilelik, kilo alıp verme gibi durumlarda kaslar ve karın derisi sıkılığını kaybeder. Orta ila şiddetli karın derisi gevşekliği durumunda genellikle ameliyat (abdominoplasti ve liposuction) önerilir.

Hafif cilt gevşekliği olan hastalar için PLLA uygulamasından 12 ay sonra cilt kalitesi ve dokusunda, karın gevşekliğinde ve çevresinde uzun süreli gözle görülür bir iyileşme ve yüksek düzeyde hasta memnuniyeti gösterilmiştir.

Lanluma ile Kol Germe

Kollar da yaşlanmadan ve kilo alıp vermeden etkilenir. Üst kolun iç kısmında cilt ve deri altı yağ dokusu özellikle incedir ve sarkık bir deri ortaya çıkabilir (yarasa kanatları).

PLLA cilt sıkılaşmasını artırırken kolajen yeniden yapılanmasını uyarma yetenekleri nedeniyle bu alanı tedavi etmek için potansiyel değere sahiptir . PLLA, üst iç kolların tedavisinde etkinliğini göstermiştir

PLLA tedavisi, ilk uygulamadan 4 hafta sonra ciltte iyileşme, cilt sarkmalarında ve koldaki selülit görünümünde azalma görülür. PLLA, kolun iç bölgesine deri altından enjekte edilir. 4 ila 8 hafta arayla ortalama 2 ila 3 seans önerilir.

Uyluk Germe İçin Lanluma

Uyluklar yani bacak içi, popo ve karın bölgelerine yakınlığı nedeniyle hem arka hem de ön bölgenin görünümü açısından önemlidir. Yaşlanma ve kilo kaybıyla birlikte yağ dağılımındaki değişiklikler ve kolajen kaybı da uylukları etkileyerek ciltte gevşeklik ve selülit görünümüne neden olur.

Uylukları sıkılaştırmak için kollajen uyarıcılarının kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Lanluma (PLLA) ile cilt gevşekliği ve uyluklarda selülit görünümü 6-8 hafta sonra azalır ve etkisi 2 yıl sürer. PLLA ile ortalama 3 seans sonrasında yüksek oranda iyileşme göstermektedir.

Diz Gençleştirme için Lanluma

Yaşlanmayla birlikte dizdeki cilt gevşekliği artar ve bu durum dizlerin üst kısmında deri kıvrımlarının oluşmasıyla birlikte cilt sarkmasına neden olur. Dizlerdeki cilt gevşekliğini düzeltmek için Lanluma (PLLA), ciltte sarkmayı azaltır. 4-7 hafta arayla toplam 1-3 seans enjekte edilir.

Lanluma İle El Gençleştirme

Vücudun en görünür bölgelerinden biri olan ellerde, doğal yaşlanma olgusunun yanı sıra güneş lekeleri görülmektedir. Kollajen kaybı ve cilt yoğunluğunun azalması nedeniyle el derisi incelir ve kırışıklık oluşumuna yol açar.

Deri altı yağ kaybı, kemik erimesi ve kas atrofisi, ince ve şeffaf cilt, derin kırışıklıklar, belirgin damarlar, tendonlar ve kemiklerle çirkin görünür.

Ellerdeki hacim kaybına yönelik olarak yağ enjeksiyonu veya dolgular sıklıkla kullanılır. Lanluma (PLLA) yüksek düzeyde hasta memnuniyeti sağlamaktadır.

Elleri tedavi etmekte istenen etki için artan seans sayısı ve daha yüksek sulandırma hacmi gerekebilir. PLLA’nın neden olduğu kollajenin üretimi, ilgili biyolojik süreç nedeniyle etkinin görünürlüğü için zamana ihtiyaç vardır. Lanluma’nın etkinliği tedaviden sonra 2 yıla kadar gözlenir.

Lanluma ile her iki eli tedavi etmek için seans başına bir şişe kullanılır ve 1 ila 3 seans , 4 ila 8 hafta arayla uygulanır.

Lanluma Etkisi Ne Zaman Görülür?

PLLA bazlı Lanluma 3 seans, 4 hafta arayla tedaviden sonra uzun süreli etki gösteren ilk kolajen uyarıcısıdır. Kollajen uyarıcı özelliği olarak Kollajen tip-I artışı 3. ve 6. aylarda etkisini gösterir.

PLLA içeren Lanluma , yüzde klasik ve uzun süreli kullanımının ötesinde, günümüzde hacim arttırma, vücut şekillendirmede, cilt gevşekliği, selülit, yara izleri ve boyun, göğüs, karın, kollar, uyluklar, dizler ve eller, kalça gibi yüz dışı bölgelerdeki çatlaklar için kullanılmaktadır.

Lanluma (PLLA) yüksek etkinlik ve hasta memnuniyeti gösterir ancak kişiye göre farklı yanıt verebilir. Bunun arkasında yatan neden kollajen stimülasyonun değişken yanıt ve yaş, bağışıklık durumu, geçmiş tedavi ve tıbbi geçmişi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. PLLA’ya yanıt vermeyenlerin sayısı çok düşüktür ve dünya genelinde memnuniyeti yüksek bir uygulamadır.

Yüz ve vücut gençleştirmede, Lanluma (PLLA) dünya çapında yıllardır, hacim arttırma, şekillendirme, kırışıklık düzeltme de, farklı enjeksiyon teknikleriyle güvenliğini ve etkinliğini kanıtlamıştır.

Lanluma Fiyatları Nedir?

Lanluma V ve Lanluma X fiyatları farklı miktar içerdiğinden değişkendir. Lanluma uygulama bölgesine göre değil, kullanılan flakon miktarına göre fiyatlanır. Uygulayan doktorun bu konudaki tecrübesi sonuçları etkiler. 1- 3 seans uygulanan Lanluma (PLLA) fiyatları seans sayısı ile değişebilir.

Lanluma Riskli Mi?

Lanluma (PLLA), dünya çapında uzun yıllara dayanan klinik uygulamalar da iyi bir güvenlik profiline sahip olduğunu kanıtlamıştır. Yan etkileri genellikle önemsiz düzeydedir ve kısa sürede düzelir.

Lanluma tedavisinde yalnızca enjeksiyon bölgelerinde işlem sırasında ağrı, morarma, ödem ve şişlik görülebilir ancak bunlar geçicidir. Olası riskler arasında asimetri, kontur düzensizlikleri, enfeksiyon ve nekroz yer alır.

Lanluma Selülite İyi Gelir Mi?

Lanluma X özellikle popo, kalça ve kollardaki selülit tedavisinde etkin şekilde kullanılabilir. İçeriğindeki PLLA kolajeni stimüle ederek uzun vadede hem dokudaki boşlukları doldurur hem de cilt kalitesini artırarak etki eder. Selülitlerin miktarı ve derecesine göre 4 hafta aralar ile 3-6 seans yapılması gerekebilir.

Hyaluronik Asit Dolgusu Mu Lanluma Mı?

Hyaluronik asit dolgusu ve PLLA içerikli Lanluma farklıdır. Hyaluronik asit dolgular daha hızlı emilebilir, Lanluma ise sadece doldurma değil kolajen üretimini tetikleyerek de kaldırma etkisi gösterir.

Akıllı dolgu olarak da adlandırılan Lanluma sadece doldurma etkisi için değil lifting etkisi içinde de kullanılır. Lanluma aynı zamanda büyük miktarlarda güvenle kullanıldığından vücut dolgusu olarak tercih edilir.

Hyaluronik asit bazlı dolgular her ne kadar yüz gençleştirmede kullanılsa da, vücut bölgelerini hedef alan PLLA içerikli dolgu maddeleri içeren Lanluma, kolajen uyarıcıları içerir.