El güzelliği tarihten bugüne kadar estetiğin ve dış görünüşün en önemli unsurlarından biri olmuştur. Güzel eller her zaman dikkat çeker, hatta yüz güzelliğinin önüne geçtiği bile görülür. 

El derisi oldukça ince olduğu için yaş alma sürecinde en erken yaşlanma belirtileri el üstünde fark edilir. Parmak üstü derisindeki kırışıklık, elin üzerindeki derinin incelmesi ve lekelerin oluşması kadınların kendini daha yaşlı hissetmesine yol açar.

Yüz estetiği yaptıran kadınlar daha genç gözükmeye çalışırken, ellerin güzelliğini kaybetmesi sizin gerçek yaşınızı ortaya çıkarır. El dolgusu, ellerin tazeliğini korumak isteyen kadınların imdadına yetişiyor.

El dolgusu sayesinde ellerinizdeki kırışıklar azalır, eldeki hacim kaybı doldurulur ve parmakların üzerindeki derin çizgiler kaybolur. El dolgusu yaptıranlar, bu etkinin devamlı olmasını istedikleri takdirde el dolgusunu yenilemek her daim mümkün. Eğer siz de ellerinizin tazeliğini ve güzelliğini korumak daha genç hissetmek istiyorsanız el dolgusu ile tanışmalısınız. 

El Dolgusu Nedir?

el dolgusuEl dolgusu, el gençleştirme amacıyla yapılan estetik dokunuştur. El dolgusunun amacı, elin sırt kısmında azalan cilt altı dokusunu yenilemek ve incelen el derisinin kalitesini arttırmaktır.

El dolgusu, el üzerinde oluşan şekil bozukluklarını gidermek amacıyla kişinin kendi yağından meydana getirilen yağ enjeksiyonu yöntemi ile de yapılır. Kişinin vücudunda fazla olan yağ dokusu Vaser Liposuction ile dışarı çekilir ve özel bir işlemden geçirilerek daha uzun ömürlü olması sağlanır.

El dolgusu yaptırmayı düşünüyorsanız, el üzerindeki çizgileriniz çok derinleşmeden el estetiği yaptırmanızı öneririz. Yağ enjeksiyonu ile el dolgusu yaptırdıktan sonra ellerinizin hacim kazandığını ve çok daha genç göründüğünü fark edeceksiniz. 

El Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

El dolgusu, el yüzeyindeki şekil bozukluklarını giderir, ellerin daha estetik ve genç görünmesini sağlar. Yağ enjeksiyonu el dolgusu sayesinde, el sırtına hacim kazandırılır ve yumuşak doku onarımı başlar.

El dolgusunun vermiş olduğu hacim ve nem, cilt yüzeyinin renginin de açılmasını sağlar, belirginleşen damarlar daha az görünür olur. Böylece elleriniz daha canlı ve taze görünecektir.

El dolgusundan sonra sertleşen ellerinizin yumuşadığını ve kemiksi görünüm yerine daha kadınsı göründüğünü fark edersiniz. Yağ enjeksiyonu ile el dolgusunun en önemli avantajlarından biri de kişinin bölgesel yağlarının değerlendiriliyor olmasıdır. 

Yağ Enjeksiyonu ile El Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ele yapılan yağ transferi yöntemi sedasyon uygulaması altında gerçekleşir. Yağ transferi için öncelikle hastaların bölgesel yağları Vaser Liposuction ile dışarı çekilir. Özel bir işlemden geçirilen bu yağlar, el üzerinde belirlenen noktalara enjekte edilir. 

El dolgusu ortalama 1 saat içinde ve tek seansta tamamlanır. El dolgusundan sonra eller sargıya alınır ve bir gün boyunca korunur. El dolgusunun ikinci gününden itibaren ellerinizi kullanabilirsiniz. 

El Dolgusu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak el dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.