Koltuk altı botoks uygulaması terlemeye son verir, size kokusuz ve hijyenik bir konfor sağlar.

Özellikle açık renk ve ince kumaş giyildiğinde koltuk altında hare şeklini alan terli görüntüden kurtulmak için pek çok yöntem denenir.

Evden çıkmadan uygulanan deodorant, stick, pudra ve hatta karbonat bile denemiş ama etkili sonuç alamamış hastalarımızın koltuk altı kontrolünden kurtulduğu ve gönüllerince gri t-shirt, mavi gömlek giyebilmenin verdiği rahatlığa sizlerin de ulaşması mümkün.

Terleme sorunu yaşayan kişiler için en etkili tedavi yöntemlerinden biri koltuk altı botoks işlemidir. Koltuk altına yapılan botoks uygulaması, buradaki terlemeyi azaltarak kişilerin daha rahat ve özgüvenli bir şekilde yaşamasını sağlar.

Koltuk altı aşırı terleyen kişiler için spor yapmak, sıcak havalarda yürümek ve takım elbise giymek gibi rutin işler oldukça zor olabilir.

Aşırı koltuk altı terlemesi hem kadın hem de erkeklerde görülebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için sadece 10 dakika ayırmanız yeterli olacak. Koltuk altına yapılan botoks uygulaması ile hızlı bir şekilde terlemeyi azaltabilir ve normal seviyelere indirebilirsiniz.

Neden Koltuk Altı Botoks Yaptırmalıyım?

Kişinin koltuk altında aşırı terleme problemi varsa bu özgüvensizlik ve kötü kokuya sebep olabilir. Vücudumuzun ter üretmesinin amacı, vücuttaki ısıyı dengelemektir.

Aslında bütün vücut yüzeyimiz terliyor fakat en çok ter bezi koltuk altı ve kasıklarda yer aldığı için bu bölgeler aşırı terlemeye daha meyillidir.

Koltuk altı ve kasıklarda yer alan ter bezleri hormonal sebeplerden dolayı koku salgılar. Bu nedenle aşırı terleme durumunda bu bölgelerde rahatsız edici bir koku meydana gelir.

Koltuk altına yapılan bu botoks uygulaması, sadece bu bölgedeki aşırı terleyen ter bezlerine etki eder. Bu nedenle güvenli bir uygulamadır. Vücudun geri kalanındaki terlemeye bir etkisi olmaz.

Koltuk Altı Botoks ile Terlemeyi Durdurmak Mümkün Mü?

Koltuk altına yapılan botoks, buradaki sinir iletimini geçici bir süreyle durdurur. Koltuk altında terlemeye yol açan sinirler durdurulduğu için ter üretilmez ve dışarıya atılmaz.

Botoks uygulamasının etkisi devam ettiği sürece koltuk altında terleme meydana gelmez. Koltuk altı botoksu FDA tarafından onaylı bir işlemdir. Bu yöntemde sadece aşırı terleme olan ter bezlerine botoks yapıldığı için vücutta normal seviyede terleme devam eder.

Koltuk Altı Botoks Nasıl Yapılır?

Koltuk altına yapılan botoks uygulaması sadece 10 dakika sürer. Aşırı terleme yaşayan hastalarımız öğle arasında gelip koltuk altı botoks yaptırıp terleme sorununu çözerek günlük hayatlarına devam edebiliyorlar. Botoks yaptırmak ağrılı bir işlem değildir.

Uygulama öncesi anestezik etkili krem sürülür ve bu sayede kişinin acı hissetmemesi sağlanır. Botoks yaptırdıktan sonra koltuk altında hafif bir kızarıklık ve şişlik olması normaldir.

Birkaç gün içinde bu his geçer. Botoks uygulamasından sonraki 5.günden itibaren koltuk altındaki aşırı terleme durmuş olur.

Koltuk Altı Botoks Kalıcı Mıdır?

Koltuk altına yapılan botoks yönteminin kalıcılığı 4 ila 6 ay sürer. 6 ay sonra aynı etkiyi devam ettirmek için tekrar botoks yaptırabilirsiniz. Eğer el ve ayak bölgelerinde de aşırı terleme yaşıyorsanız bu bölgelere de botoks yaptırarak terlemeyi tüm vücutta kontrol altına alabilirsiniz.

Koltuk Altı Botoks Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Koltuk Altı Botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.