deep lift askı Deep Lift İp Askı, ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıkları gideren medikal estetik uygulamadır.

Genel anesteziden korkan, büyük estetik operasyonlar olmak istemeyen, oluşabilecek risk ve komplikasyonlarından çekinen kişilerin imdadına Deep Lift ip askı uygulaması yetişiyor.

Deep Lift ip askı genel anestezi gerektirmeden lokal anestezi ile klinik şartlarında yapılabilen bir uygulamadır.

Yaklaşık 30-40 dakika içerisinde yapılır ve uygulamanın ardından kişi günlük yaşamına kolaylıkla dönebilir. Uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde herhangi bir risk ve komplikasyon ihtimali bulunmayan Deep Lift ip askı uygulamaları günümüzde sıklıkla tercih edilmektedirler.

Yüzündeki sarkma, elastikiyet kaybı ve deformasyonlardan rahatsız olan kişiler uygulama öncesinde büyük bir hazırlık yapmadan ve uygulama sonrasında da uzun bir iyileşme süreci yaşamadan acısız, ağrısız ve kısa bir süre içerisinde Deep Lift ip askı uygulamasını olabiliyor, ardından hayatlarına son derece konforlu bir şekilde devam edebiliyorlar.

Deep Lift ip askı uygulamaları, uygulamanın yapılacağı bölgeye bağlı olarak çok ufak kesilerin açılması ve iplerin bu kesilerden geçirilerek yukarıya doğru gerilip asılmasıyla yapılır.

Uygulama esnasında iplerin belirlenen bölgelere asılmasıyla beraber sarkma ve deformasyonların olduğu alanlarda gerilmeler sağlanır, cilt sağlıklı ve diri bir görünüme kavuşur.

Deep Lift ip askı uygulamaları esnasında kullanılan ipler yalnızca sarkmaları toparlamakla kalmaz, aynı zamanda cilt altı dokularında kolajen üretimini tetikleyerek cildin mevcut kırışıklıklarından kurtulmasını ve gençleşmesini de sağlarlar.

Deep Lift ip askı uygulamalarının etkinliği ise uygulamanın ardından yaklaşık 3-5 yıl kadardır. Bu sürenin sonunda kişinin arzu etmesi halinde işlemin tekrarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Deep Lift İp Askı Yönteminin Uygulandığı Bölgeler

Deep Lift ip askı uygulamalarının yapılacağı bölgeler hastanın ihtiyacına göre belirlenmektedir. Zaman içerisinde yer çekimi, yaş alma, kilo alıp verme gibi nedenlerle sarkma ve kırışıklıkların en çok oluştuğu bölgeler çene, v hattı, yanaklar, elmacık kemiği, boyun, gıdı, kaş ve göz çevresidir.

Yaş alımına bağlı olarak kişinin en çok mimik yaptığı bölgelerde sarkma ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu sarkma ve kırışıklıklar kişinin tüm yüz ifadesini etkiler ve kişiyi mutsuz eder.

Örneğin ağız çevresinde sarkmalar meydana geldiğinde kişinin yüz ifadesi mutsuz bir hale gelirken, kaş ve göz bölgesindeki sarkmalar ise kişiye yorgun bir yüz ifadesi katar.

Deep Lift ip askı uygulamaları yalnızca estetik açıdan yapılan uygulamalar da değillerdir. Aynı zamanda sağlık açısından da yapılırlar.

Örneğin kaş ve göz çevresinde meydana gelen sarkmalar kişinin görüş açısını da kısıtlamaktadırlar. Bu durumda kişi bu bölge için ya estetik operasyon olmak durumunda ya da Deep Lift ip askı uygulamaları aracılığıyla bu bölgelerdeki sarkmalardan kurtulmak durumundadır.

Deep Lift İp Askı Nasıl Uygulanır?

Deep Lift ip askı yöntemi lokal anestezi altında ve 30-40 dakikalık bir süre içerisinde uygulanır. Deep Lift ip askı uygulamasına karar vermeden önce uygulamayı yapacak olan uzman, hastayı detaylı bir şekilde muayene eder.

Hastanın cilt kalınlığı, cildindeki elastikiyet kaybının miktarı, cilt sarkma oranı, yüz şekli ve cilt altı dokusunun yapısı Deep Lift ip askı uygulamasının yapılıp yapılmayacağında karar verirken dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerdendir.

Tüm bu etkenler hastayı Deep Lift ip askı uygulaması için uygun bir aday haline getiriyorsa ve uygulamanın olası sonuçları hastanın beklentilerini karşılıyorsa bu yöntem uygulanır.

Deep Lift ip askı uygulamasına başlamadan önce iplerin cilt altı dokusuna yerleştirileceği alanlar özel solüsyonlar aracılığıyla tüm mikrop ve kirlerden arındırılır. Ardından bu alanlar lokal anestezi aracılığıyla uyuşturulmaya başlanır. Bu sayede Deep Lift ip askı uygulaması esnasında hasta herhangi bir şekilde acı ya da ağrı duymaz.

Uygulamanın yapılacağı bölgenin iyice uyuştuğuna dair hastadan da teyit alındıktan sonra Deep Lift ip askı uygulamasına başlanır.

İşlem esnasında iplerin deri altına yerleştirileceği bölgelere çok ufak delikler açılır ve ipler bu delikler aracılığıyla deri altındaki dokuya yerleştirilerek lifting etkisi yaratmak üzere belirlenen bölgelere gerilerek asılırlar.

Sarkma ve deformasyonların olduğu bölgelerde istenen gergin görünüm sağlandıktan sonra işlem sonlandırılır. Deep Lift ip askı uygulaması esnasında açılan kesiler oldukça küçük oldukları için herhangi bir dikişle kapatılmaları gerekmez.

Dolayısıyla uygulama sonrasında dikiş izi kalma ihtimali de yoktur.

Deep Lift ip askı uygulamasının etkisi yaklaşık olarak 3-5 yıl kadar sürer. Bu süre sonunda sarkmalar ve rahatsız olunan deformasyonlar yavaş yavaş geri gelmeye başlar. Eğer hasta arzu ediyorsa işlemin tekrarında herhangi bir sakınca yoktur.

Deep Lift İp Askı İşlemi Sonrasında Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler:

 • Deep Lift ip askı uygulamasını ardından uygulamanın yapıldığı bölge darbelere karşı korunmalıdır.
 • Deep Lift ip askı uygulaması öncesinde ara verilen kan sulandırıcı ilaçlar tekrar alınmaya başlanmadan önce doktorun bilgisi dahilinde hareket edilmelidir.
 • Deep Lift ip askı işleminin ertesi gününde çok hassas kişilerde hafif morarma ve şişlik olabilir. Bu şişlik ve morarmaların iyileşmesini hızlandırmak için kısa süreli ve sık aralıklarla buz kompres uygulaması yapılmalıdır.
 • Deep Lift ip askı işleminin ardından 3 hafta boyunca uygulamanın yapıldığı bölgeye masaj yapılmamalı ve herhangi bir basınç uygulanmamalıdır.
 • Deep Lift ip askı uygulamasının ardından yaklaşık 3 hafta boyunca uygulamanın yapıldığı bölgedeki ödemi arttıracağı ndan hamam, sauna ve spa ’dan uzak durulmalıdır.
 • Sıcak su ödemi arttıracağından Deep Lift ip askı uygulamasının ardından yaklaşık 3 hafta boyunca sıcak duş alımından uzak durulmalıdır.
 • Deep Lift ip askı uygulamasının sonrasında uygulamanın yapıldığı bölge güneşin zararlı ışınlarına karşı her zamankinden daha hassas hale geleceği için yüksek faktörlü bir güneş koruyucu krem kullanılmasının ihmal edilmemesi gerekir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlara direkt olarak maruz kalınmasından da korunmak gerekmektedir.

Deep Lift İp Askı İşleminin Avantajları

 • Deep Lift ip askı uygulaması lokal anestezi altında yapıldığından cerrahi estetik operasyonlarının sonrasında olduğu gibi bir gece hastanede kalmayı gerektirmez. Kişi uygulamanın ardından rahatlıkla eve gidebilir.
 • Deep Lift ip askı uygulaması yan etkileri oldukça düşük ve memnuniyet oranı oldukça yüksek bir uygulamadır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Deep Lift ip askı uygulaması zaman içerisinde uygulamanın yapıldığı bölgedeki dikey tutunmayı teşvik ederek yukarıya doğru kaldırma işlemi gerçekleştirir.
 • Deep Lift ip askı uygulamasının yapıldığı bölgede ipler yerleştirildikleri deri altı dokulara sıkıca tutunur ve sağladığı dirilik ile gergin görünümün etkileri yaklaşık 3-5 yıl arası sürer.
 • Deep Lift ip askı uygulaması cerrahi estetik operasyonlar gibi geri dönüşü olmayan uygulamalardan değildir. Uygulama sonrasında hastanın memnuniyetsiz olduğu bir nokta olması halinde kullanılacak ek ipler yardımıyla hastanın rahatsız olduğu bölgede küçük düzeltmeler yapılabilir.
 • Deep Lift ip askı uygulaması esnasında cilt altına yerleştirilen ipler kolajen üretimini tetikleyerek cildin sürekli olarak yenilenmesini, toparlanmasını ve kırışıklıkların azalmasını sağlar.
 • Uygulamanın bitiminde hastanın yüzündeki farkı görebilmesi için iyileşme sürecinin tamamlanmasını beklemesi gerekmez. Deep Lift ip askı uygulamasının hemen ardından hasta sarkma ve deformasyonların olduğu bölgedeki farkı gözleriyle görür.
 • Deep Lift ip askı uygulamalarında dikiş olmadığından dolayı uygulama sonrasında kalan bir iz de olmaz. Yine aynı şekilde bu uygulamalarda kesi yerlerinin kapatılması için dikiş atılmadığından dolayı, uygulama sonrasında pansuman yapılmasına da gerek yoktur.
 • Uygulama lokal anestezi altında yapıldığından dolayı kişi acı ve ağrı hissetmezken genel anestezinin sonrasındaki ayılma sürecini de yaşamadan direkt olarak günlük yaşamına geri dönebilir.
 • Deep Lift ip askı uygulamasının maliyeti cerrahi estetik operasyonlarla kıyaslandığında çok daha uygundur.

Deep Lift İp Askı İşleminin Dezavantajları Nelerdir?

 • Deep Lift ip askı uygulamalarıyla sarkmanın ve deformasyonların olduğu bölgelerde toparlanma sağlanırken, bu toparlanmalar kişinin yüzünde çok köklü bir değişime neden olmayacaktır. Dolayısıyla işlem sonrasında büyük bir değişim bekleyen hastalar beklentileri karşılanmadıkları için memnun olmayabilirler.
 • Deep Lift ip askı uygulamalarının sağladığı ciltteki gergin ve diri görünüm uygulamanın ardından 3-5 yıl geçmesiyle beraber etkisini yavaş yavaş yitirecektir. Sonuç olarak bu tamamen kalıcı etki sağlayan cerrahi bir estetik operasyon değildir. Bu uygulamayı yaptıracak olan hastaların beklentilerinin de bu yönde olması ve işlemin etkisinin geçmesiyle beraber dilerlerse tekrarının yapılabileceğini bilmeleri gerekir.
 • Deep Lift ip askı uygulaması diğer tüm estetik uygulamalarında olduğu gibi 18 yaşın altındaki kişilere gelişimlerini henüz tamamlamadıkları için uygulanamamaktadır.
 • Deep Lift ip askı uygulamalarının yapılabilmesi için kişinin cilt dokusunun, sarkma, deformasyon ve elastikiyet kaybının miktarının uygulama için uygun olması gerekmektedir.

deep lift ip askı

Deep Lift İp Askı İşlemi Ne Kadar Kalıcı?

Deep Lift ip askı işlemi esnasında kullanılan ipler bu uygulamalar için tamamen özel olarak üretilmiş olup insan vücuduyla yüzde yüz uyumlu olan iplerdir.

Vücutta kaldıkları süre boyunca herhangi bir reaksiyona neden olmazlar. Deep Lift ip askı uygulaması esnasında cilt altına yerleştirilen bu iplerin etkileri yaklaşık olarak 3-5 yıl kadar devam etmektedir.

Bu sürenin sonunda etkilerinin yavaş yavaş azalmasıyla beraber cilt eski görünümüne geri döner. Bu durumda hasta arzu ederse işlemin yenilenmesi mümkündür.

Deep Lift İp Askı İşleminin Etkisi Geçtikten Sonra Ciltteki Sarkmalar Artar Mı?

Deep Lift ip askı işlemlerinin sonrasında etkinliğin sürdüğü 3-5 yıl boyunca kişinin gözü sarkma ve deformasyonların olmadığı, daha diri ve daha sağlıklı cilt görünümüne alışır.

Bu nedenle sarkmaların geri dönmesiyle beraber sanki uygulamanın öncesindeki halinden daha ileri bir boyutta sarkma meydana gelmiş gibi gelebilir ve bu oldukça normaldir.

Bu durumun önüne geçebilmek için hasta uygulamanın olduğu bölgede eskiye dönüşü fark ettiği anda işin uzmanı ile görüşüp mevcut durumu değerlendirebilir ve eğer uygunsa işlemin tekrar edilmesi gündeme gelebilir. Böylece oluşabilecek moral bozukluklarının da önüne geçilmiş olunur.

Deep Lift İp Askı Fiyatları

Deep Lift ip askı işleminin fiyatı, uygulama yapılacak olan hastanın mevcut durumuna, beklentilerine, kullanılan ip sayısına, ip markasına ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle Deep Lift ip askı işleminin fiyatı kişiye özel olmaktadır.

Deep Lift ip askı işlemi için Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 numaralı telefondan polikliniğimizi arayarak Deep Lift ip askı uygulaması için fiyat ve bilgi alabilirsiniz.