Sivilce Akne İzi Tedavisi

Sivilce Akne İzi Tedavisi de sivilce ve akne oluşum nedenini bilmek önemlidir. Sivilce ve akneler farklı sebepler ile farklı yaş gruplarında oluşur ve sivilce akne tedavisi her yaş grubunda farklı şekilde yapılır.

Akne Nedir?

Akne, folikül, deri hücreleri ve sebum dengesindeki (ciltteki yağ bezlerinden salgılanan yağlı, mumsu bir madde) kılların bir araya toplanarak oluşturduğu bir cilt sorunudur. Bakteriler deri altında büyüdükçe, folikülden doğal olarak dışarı atılamadığında, bölge şişer ve sivilce oluşur. Birkaç farklı sivilce türü vardır ve sivilceleri olan birçok kişide bu lekelerden bir veya daha fazlası vardır.

Beyaz başlıklar, siyah noktalar, küçük pembe yumrular “papüller”, püstüller, nodüller “derin cilt sivilceleri” ve kistler bulunur. Şiddetli bir akne vakası, genellikle cildi görünür izler ve renksiz engebeli görünüm ile başbaşa bırakır. Akne genellikle ergenlik dönemiyle ilişkilendirilirken, birçok yetişkin bu rahatsız edici cilt rahatsızlığından muzdariptir. Tüm genetik geçmişlere ve yaşlara sahip insanlar akneden muzdarip olabilir, ancak akneli kişilerin en büyük yüzdesi 11 ila 30 yaşları arasındadır. Aknenin gelişiminde hormonlar büyük rol oynar. 

Akne iltihaplı bir durumdur ve lazerli teknolojilerimizle yapılan bir uygulama, özel bir tedavi planının bir parçası olabilir. Zor cilt pigmentasyonu sorunlarını da tedavi edebiliriz. Sivilce izleri genellikle daha koyu renkli olduğundan, dikkatlice seçilmiş bir tedavi koyulaşmış veya kızarık alanların görünümünü cildinizden silebilir. Olumlu sonuçlar elde etmek için cildinizin çok dikkatli ve doğru bir şekilde tedavi edilmesi önemlidir.

Sivilce nasıl oluşur?

Her kıl folikülünün tabanında, cildi sağlıklı ve ışıltılı tutmak için uygun miktarda salgı üreten bir yağ bezi vardır. Bu saç folikülü kökleri kir, ölü hücreler, döküntü veya makyaj ile dolar hale geldiğinde, yağ birikerek bir sivilce oluşturur. Bazen bu büyümeler bakterilerle dolar ve cilt hücrelerine yayılmasını daha da kötüleştirir. Mantarlı püstül, lezyon, kist veya nodül haline gelebilirler.

Sivilce izleri nasıl oluşur?

Kişilerin çoğu sivilcelerini gidermekte zorlanır. Bu bazen bir iltihabı yok etmek için kişilerin sıkması sonucu sebep olan izlerdir. Bazen de vücut tarafından salınan fazla kolajen nedeniyle zarar verici izler bırakır. Akne izleri oldukça zahmetlidir çünkü sivilceler kendiliğinden iyileştikten sonra bile görünümü olumsuz etkileyebilecek izler bırakabilirler.

Aknenin bazı nedenleri nelerdir?

Ergenlik yıllarında androjen hormonunun aşırı üretimi veya yağ bezlerinin işleyişinde genel bir değişiklik dahil olmak üzere sivilce oluşumuna katkıda bulunan birkaç faktör vardır. Aknenin genetik olması ve nesilden nesile geçme ihtimali de vardır. Akne izleri sadece fiziksel ağrıdan değil, aynı zamanda duygusal rahatsızlıktan da sorumludur. Sivilce izleriyle uğraşan birçok insan görünüşlerinden utanır ve hatta bazıları kalıcı sivilce izlerinin bir sonucu olarak daha düşük özgüvenle yaşar. Akne, insan nüfusun% 80’inden fazlasını etkiler ve aktif akne sorunlarını yaşamış, bitirmiş olsanız bile, geride kalan yara izleri ve renk değişikliğinden rahatsız olabilirsiniz ve sonsuza dek cildinizde iz bırakabilirsiniz.

Sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesi için en iyi tedaviler nelerdir?

Konsültasyonunuz sırasında, doktorunuz cildinizi inceleyecek ve ilerlemek için en iyi tavsiyelerini verecektir. Bu tavsiyeler sivilce oluşumunu önlemek ve azaltmak yada tedavi etmek konularına odaklanacaktır. Sizinle her tür akne tedavisini tartışacak ve yaşam tarzınız için en iyisinin ne olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Thulium lazer , mikro iğne tedavileri “altın iğne, dermapen” ,radyofrekans “fraxel dual”, akne tedavisi ve diğer gelişmiş teknolojilerin tümü, pigmentasyon, ton ve doku sorunları dahil olmak üzere farklı akne izlerini tedavi etmek için tasarlanmıştır. Hastalarımızın çoğu çeşitli semptomlardan muzdariptir ve doktorlarımız en iyi sonuçları sunmak için tedavileri birleştirebilir. veya kombine edebilir. 

Medikal Cilt Bakımı: Akne ve sivilcede en önemli konu oluşmadan önlem olmak veya oluşan bakterileri doğru şekilde durdurmaktır. Bu şekilde uzman ellerde iz bırakmadan iyileşme ve temizlik geliştirmek adına doğru ürünlerin kullanımı ile yapılan medikal cilt bakımı, manuel olarak uygulanan akne ve önleyici akne tedavisi olarak her yaştan kadın ve erkek için en uygun tedavilerden biridir.

Hydrafacial: Antioksidanlar, peptidler ve hyaluronik asitle dolu süper serumlar aracılığıyla cildi derinlemesine temizler, özel asitleri ile arındırır ve nemlendirir.

Fraxel Lazer ile Sivilce ve akne izi tedavisi:  Sivilce izlerini azaltmak, kolajen üretimini artırmak ve daha derin dermal seviyeleri onarmak için cildin en derin katmanlarının altına iner. Fraxel, gelişmiş lazer enerjisi dalgaları sağlayarak, güneşten zarar görmüş ve sivilce izli cildi hedef alarak gençleştirme ve yeniden yüzey oluşturma olanağı sunar. FDA onaylı lazer prosedürü, hücre yenilenmesini içeriden dışarıya uyarır ve akne izlerinde iyileşme gösterir, sadece 3 ila 4 seansta daha pürüzsüz bir cilt oluşturur.

Altın İğne: ciltte bir dizi küçük delikler oluşturan, kollajen ve elastinin doğal üretimini uyaran, düzensiz yara dokusunu onaran gelişmiş bir teknolojidir. Yeni kolajen üretildikçe, cildiniz doğal bir ışıltı kazanır ve prosedür izleri, çatlakları ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Microneedling, hafif ve orta dereceli akne izleri için basit ama etkili bir tedavidir ve herhangi bir kesinti gerektirmez.

Dermapen: cildinizde yeni elastin ve kolajen üretimini kolaylaştıran mikroskobik noktasal yaralar oluşturur. Lazere karşı olanlar için dermapen hoş bir seçenektir. Özellikle somon dna ile kombinasyonunda harikalar yarattığını belirtmek gerekir.

Babyface “THULİUM LAZER”: Cilt, herhangi bir topikal tedaviye karşı bir bariyer oluşturur, genel serumlar ve kremler yalnızca kısmen emilir, bu da etkilerini sınırlar! Babyface, lazer ile mikro kanallar açarak cilt bariyerine nüfuz eden canlandırıcı bileşiklerin ve özel solüsyonların emilimini en üst düzeye çıkaran akıllı bir cilt yenileme programıdır. Özellikle leke açma konusunda oldukça büyük görev üstlenen bu teknoloji sayesinde gerçekten bebek gibi bir cilde sahip olabiliyorsunuz. 

Cildimi akne ve sivilce lekelerinden nasıl korumalıyım?

  1. Sıkma ve patlatma dürtüsünden kaçının

Bu kadar cezbedici olsa da, asla kör bir sivilceyi sıkmaya ya da patlatmaya çalışmamalısınız. Genel olarak sivilceyle ilgili bu genel kuralı duymuşsunuzdur, ancak özellikle kör sivilcelerle takip etmek çok önemlidir. Sivilceler cilt yüzeyinde olmadığı için, kendi kendinize temizlemek zor ve hatta bazen imkansızdır. Sivilceyi sıkmaya çalışma eylemi sonuçta iltihabı kötüleştirir ve bu da bölgeyi dokunuşa daha hassas hale getirebilir. Ciltte artan kızarıklık ve izlerden bile daha belirgin hale gelebilir.

  1. Sıcak kompres uygulayın

Sıcak kompresler sivilcelerin birkaç şekilde yok olmasına yardımcı olabilir. Birincisi, sivilceden kaynaklanan ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilirler. Sivilcenin beyaz kafa oluşturmaya başladığında özellikle sıcak kompres faydalıdır. Sıcak kompresi günde üç ila dört kez 10 ila 15 dakika uygulayın . Bu, sivilcenin irini serbest bırakmasına ve iyileşmesine izin verebilir.

  1. Asıl Çözüm!

Sivilceler ve akneler, tedavi edilmesi en zor cilt sorunlarından biridir. Sivilceden kurtulmak, aynı zamanda cildinize zarar vermekten kaçınmak zaman ve azim gerektirir.

Sivilce evde yapılan tedavilere yanıt genellikle yanıt vermez, sadece acısını hafifletir. Doktora muayene olmak en doğru çözümdür! Gereken ihtiyacınız için size en uygun ve sağlıklı çözümleri sunabilirler.

Sivilce Akne İzi Tedavisi Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Sivilce Akne İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

LIPOSUCTION - YAĞ ALDIRMA AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Liposuction (yağ aldırma) uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Tedaviler