leke tedavisiLeke Tedavisi ile sivilce lekesi, güneş lekesi, hormonal lekeler ve yaşlılık lekeleri cildimizin kusursuzluğunu gölgelemesini durdurmayı hedefler. Cildimizde var olan lekeleri yalnızca kozmetik kremler ve leke serumları ile tedavi etmek neredeyse imkansızdır.

Lekenin tamamen tedavi edilmesi ve cildinizin tek renk görünmesi için medikal cihazlardan ve teknolojik leke tedavilerinden yardım almanızı öneririz. Leke tipine, cilt tipine ve beklentinize göre farklı leke tedavisi yöntemleri vardır.

Leke Tedavisi Medikal Uygulamaları

Leke tedavisinde, genellikle evde krem tarzı uygulamalar sıkça kullanılmaktadır. Ancak leke tedavisinin daha etkin olması açısından medikal tedavilerden faydalanmak gerekir. Farklı medikal tedavi seçenekleri farklı leke türleri ve derinlikleri için uygulanabilir.

Dermapen Leke Tedavisi

Dermapen leke tedavisi, ciltteki renk eşitsizliğini düzenleyerek genişleyen gözenekleri daraltmayı hedefliyor. 2012 yılında ABD’de yılın en iyi cilt gençleştirme uygulaması seçilen Dermapen, deri altında kolajen üretimini hızlandırarak hem lekelerin azalmasına hem de cildin daha genç görünmesine yardımcı oluyor.

Dermapen uygulamasında, cildin en üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, direkt olarak deri altına odaklanılır. 0,02 mm ultra incelikteki mikro iğneler, cilde dik olarak hızla batırılıp çıkarılır. Böylece ciltte mikroskobik kanallar açılırak derinin kendi kendini iyileştirme özelliği aktifleştiriliyor. Dermapen uygulamasında kolajen ve elastin sentezi sağlanır ve ciltteki leke görünümlerinin gözle görülür şekilde azalmaya başlar.

Dermapen leke tedavisini, leke durumunuza bağlı olarak 4-6 seans arasında öneriyoruz. Dermapen tedavisini yıl boyunca yaptırabilirsiniz. Her seansın arasında ortalama 4 hafta olmasını öneririz. Dermapen yaptıranlar, işlem sonrasında leke görünümünün kademeli olarak azaldığını, seanslar tamamlandıktan sonra cildin daha pürüzsüz, sıkı ve genç göründüğünü söylüyorlar.

HydraFacial Leke Tedavisi

HydraFacial, cilt gençleştirme ve leke tedavisi için tercih edilen derinlemesine cilt bakımıdır. Vakum yöntemiyle çalışarak cildi derinlemesine temizleyen HydraFacial bakım cihazı hem yeni leke oluşumunu önlüyor hem de cilt renginin açılmasını sağlayarak var olan leke görünümünü azaltıyor.

HydraFacial bakımında sırasıyla derinlemesine temizlik, peeling, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma adımları takip ediliyor. Bu 4 adımlı bakımda kullanılan vortex başlığı sayesinde cildin en alt katmanına kadar ulaşıp derinlemesine temizlik yapılabilir. Kontrollü bir şekilde cilt soyuluyor ve ölü deriler, gözeneklere dolan yağ ve kir dışarı çıkarılıyor.

HydraFacial cilt bakımının bu kadar değerli olmasının sebebi, kişinin cilt problemlerine yönelik serumların kullanılması. Kişiye göre özelleştirilen bu bakımda leke tedavisi için cildi aydınlatan ve cilt rengini açmayı hedefleyen serumları tercih edebilirsiniz. HydraFacial yaptıranlar tek seanstan itibaren gözle görülür bir şekilde lekelerin açıldığı ve cildin daha fresh göründüğü söylüyorlar. Dilerseniz HydraFacial cilt bakımını diğer leke tedavileri ile kombine edebilirsiniz.

Baby Face Lazer Leke Tedavisi

Kim bebek gibi bir cilde sahip olmak istemez ki? Cildinizdeki lekeler güzelliğinize engel olmasın. Baby Face Beauty cilt bakımı thulium lazer destekli cihaz, 1927 nm dalga boyuna sahiptir ve ciltte dakika da 6.000 mikro-kanal açar. Açılan bu mikro kanallar ciltte kontrollü bir şekilde hasar oluşturarak ciltteki lekelerin kendi kendini tedavi etmesini amaçlıyor. Deri altındaki kolajen üretimini destekleyen bu sistem sayesinde, kademeli olarak cilt rengi açılır, derideki pürüzler giderilir ve ciltteki lekelerin rengi günden güne daha az belirgin bir hale gelir.

Baby Face Beauty bakımında nano-partiküler aktif ilaçları, antioksidanları ve vitaminlerin kullanıldığı bir kokteyl serum hazırlanır. Bu vitamin kokteylleri sayesinde cildin ihtiyacı olan besinleri mikro kanallar aracılığı ile doğrudan deri altına gönderilir. Hem içeriden, hemde dışarıdan beslenen cilt dokusu kendini yoğun bir yenileme dönemine yönlendirir. Baby Face Beauty’nin etkili faydalarını görebilmek için en az 4 seans yaptırmanızı öneririz.

Fraksiyonel Lazer ile Leke Tedavisi

Fraxel Dual, FDA onaylı cilt yenilemek için kullanılan lazer teknolojisidir. Fraxel Dual’ın en çok öne çıkan özelliği ise leke tedavisinde gösterdiği üstün başarısı. Fraxel Dual lazer tedavisi, yumuşak dokuyu sıkılaştırır, cildi yeniler ve melazma, güneş lekesi, sivilce lekesi ve yaşlılık lekesi gibi görünümleri ortadan kaldırır.

Fraxel Dual, hasar görmüş ve lekeli dermis tabakasını uyarır ve dermisin kolajen ve yeni hücre üretimini tetikler. Her Fraxel Dual seansında leke görünümünün %20’sinin açıldığını ve yüzünüzdeki renk eşitsizliğinin dengelendiğini görürsünüz. İdeal sonuç için ortalama 3 ila 5 seans arasında Fraxel Dual yaptırmanızı öneriyoruz. Fraxel Dual uygulamasından sonraki ilk gün cildinizdeki kızarıklar geçecek, cildiniz daha pürüzsüz görünmeye başlayacaktır. Deri altında tetiklenen kolajen üretimi 2-3 ay boyunca devam edecek.

Altın İğne Leke Tedavisi

Altın iğne fraksiyonel radyo frekans uygulaması cilt gençleştirme ve leke görünümünü azaltmak için tercih edilen bir tedavidir. Fraksiyonel radyo frekans cihazı ve altın iğne uçları sayesinde deri altına yüksek frekanslı radyo dalgaları gönderilir. Bu RF dalgaları, cilt altında kontrollü hasar oluşturarak deri altındaki onarım sürecini başlatır.

Altın iğne seansı ortalama 35-40 dakika sürer. Uygulama sırasında yüzünüze lokal anestezik krem sürüldüğü için acı hissetmezsiniz. Sürenin sonunda günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Altın İğne uygulamasında cilt yüzeyinde bir hasar veya iz kalmaz. Sadece deri altına odaklanılır. Uygulamadan sonra yüzüne içten gelen bir gençlik ve sıkılık yansıyacaktır. Altın iğne uygulamasını yara izleri, sivilce izleri, yanık izleri veya cilt lekeleri için tercih edebilirsiniz.

OxyGeneo

OxyGeneo+ üç farklı uygulamanın yapıldığı leke tedavisini de amaçlayan bir cilt bakımı. OxyGeneo plus cilt bakımında cildin içeriden beslenmesi ve cildin elastikiyetinin artırılması amaçlanır. Böylece hem cilt bariyeri güçleniyor hem de kullanılan içerikler sayesinde cilt rengi açılarak daha aydınlık bir görünüm alıyor.

OxyGeneo + cilt bakımında yüze minik karbondioksit baloncukları gönderilerek cildin oksijenlenmesi desteklenir. Bunun sonucunda ise cildin temel aktif besin maddeleri emilir ve cilt yüzeyindeki leke ve ince kırışıkların hafiflediği görülür. OxyGeneo plus cilt bakımının ikinci aşamasında ise leke tedavisi için NeoBright serum kullanılarak cildin daha aydınlık görünmesi sağlanıyor.

NeoBright serumu cilde uygulanarak ciltte maksimum aydınlanma, gençleşme etkisi görülür. Cilt yüzeyindeki leke görünümleri açılır, yüze ihtiyacı olan oksijen verilir. Uygulama sonrasında güneş lekelerin, sivilce ve yaşlılık lekelerinin yoğunluğu azalmış olur.

Somon DNA Aşısı

Somon DNA’sı insan DNA’sına çok benzediği için gençleşme ve leke tedavisinde kullanılıyor. Somon DNA aşısı kuru, lekeli ve kırışık ciltlere etki ederek cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlar. Somon DNA aşısında saf Hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleri kullanılır. Somon DNA aşı cilt altındaki kolajen üretimini uyararak cildin daha genç görünmesini ve kendini yenilemesini sağlar. Ciltteki renk eşitsizliği düzelir ve leke görünümü kademeli olarak açılır. Somon DNA aşısı ortalama 10-20 dakika içinde cilde uygulanır.

En ideal sonuç için 4 seans Somon DNA kürü yaptırmanızı öneririz. Somon DNA aşısının ilk seansından itibaren fibroblast hücrelerde ve kolajen sentezinde artış görülüyor. Somon DNA uygulamasının bir parçası olan hyaluronik asit ile cilt hücreleri suya doyar ve böylece ciltteki nem dengesi sağlanır. Sonuç olarak ciltte sağlıklı bir gençlik etkisi görülür.

Leke Tedavisi Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cilt lekeleri nasıl meydana gelir?

Cilt lekelerinin çok çeşitli şekillerde ortaya çıktığı bilinmektedir. Farklı renklerde görülebilir; beyaz, siyah, kahverengi, kırmızı lekeler görülebilir. Bunlardan en yaygın olarak karşılaşılanları sağlıksız beslenme, genetik yatkınlık, çevresel koşulların iyi olmaması sayılmaktadır. Ayrıca güneş ışınları da cilt dokusu üzerinde farklı türlerde lekelere yol açabilmektedir.

Cilt lekelerinin ilk sırasında sivilce izleri yer almaktadır. Çoğunlukla ergenlik dönemleri içerisinde meydana gelen bu aknelere yapılan sıkma gibi müdahaleler sonucunda iz ve leke kalmasıyla çok sık karşılaşılır. Bir diğer en sık görülen neden güneşle beraber görülen cilt lekeleridir. Bu lekelerin oluşumunda hormonlarında etkisi olabilir. Özellikle yüksek östrojen içeren doğum kontrol ilaçlarının güneş maruziyetinde alınması, kalıcı cilt lekelerine sebep olabilir.

Korumasız güneşe direk maruz kalan özellikle yüz bölgesinde geniş alanlarda güneş lekesi denen koyulaşmalar ve renk farkları görülebilir. Ayrıca sürekli sürtünmeye maruz kalan bacak arası, meme altı gibi alanlarda da mekanik etkiye bağlı cilt kararması şeklinde leke oluşumu meydana gelebilir. Geçirilmiş yara iyileşme veya yanık alanları da farklı renkte cilt oluşumu ile lekeye neden olabilir.

Cilt lekeleri nasıl tedavi edilir?

Günümüzde cilt lekelerinin çok çeşitli çözüm uygulamaları yer almaktadır. Cilt lekesinin oluşumuna göre öncelik etkeni ortadan kaldırmaktır. Sonrasında lekenin türüne ve yaygınlığına göre tedavi protokolleri uygulanabilir. Eğer medikal tedavi ile geçebilecek lekeler ise düzenli  tedavi sonrası leke takibi yapılmalıdır. Sonrasında kalıcı olan bölgelere lazer tedavileri uygulanır. Bunlar içerisinden en fazla tercih edilen ve en iyi başarı oranlarını yakalayan lazer uygulamalar baby face beauty uygulaması olarak bilinen thilium lazer ile fraksiyonel lazer yani fraxel dual uygulamasıdır.

Baby face beauty uygulaması nedir?

Baby face uygulaması, thulium lazer kullanılarak gerçekleştirilen cilt bakımı ve cilt dokusunun yenileme işlemidir. Bu uygulamada yer alan thulium lazer ışınları sayesinde cilt dokusu üzerinde mikro-kanallar açılmakta dokunun durumuna göre ihtiyacı olan A ve C vitamini, Tranexamicacid; Resveratrol, ampuller cilt dokusunun alt katlarına uygulanmaktadır.

Baby face beauty uygulaması, thulium lazerin etkisi ile yenileyici içerikli ampullerin cilt yenileyici etkilerinden maksimum verimle yararlanılmaktadır. Bu cilt yenileme işlemi sırasında uygulama sürecinde lekeli cilt azaltılarak, planlanan seans uygulama sayısı içinde  daha yüksek dozda lazer uygulaması yapılarak, lekelerin tamamen silinmesi amaçlanır.

Baby face beauty uygulamasının avantajlar;

  • Tedavi süresinin kısa olması,
  • Ağrısız bir uygulama olması,
  • Yalnızca ufak ölçekli kızarıklık meydana getirmesi,

Uzun süre cilt dokusunun yenilenmesini desteklemesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Fraksiyonel lazer uygulaması nedir?

Bu lazer uygulaması cilt dokusunun yenilenmesinde kullanılan lazer uygulamasıdır. Tedavi edici özelliğinin çok yüksek olması ve yan etkilerinin yok denecek kadar az olması sayesinde günümüzde çok sık yararlanılmaktadır. Fraksiyonel lazer uygulaması cilt dokusunun alt ve üst katmanlarında etkisini göstermektedir.

Lazer ışını cilt dokusuna minik sütunlar şeklinde gönderilerek bölge üzerinde özellikle soyma etkisinden faydalanarak, yeni hücre oluşumunun tetiklenmesi sağlanır. Lekeli yüzeyi soyarak yeni cildin yapılanmasını sağlar. Lekeli olan eski cilt giderek yerine yeni cilt dokusu oluşur. Böylece cilt tonu eşitlenir ve lekeler kaybolur. Her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir.

Fraksiyonel lazer uygulamasının faydaları nelerdir?

Fraksiyonel lazer uygulaması cilt lekelerinin ortadan kaldırılması, akne izlerinin tedavi edilmesi, gençlik etkisi başta olmak üzere çok sayıda cilt sorununda başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulanın kısa süreli olması, sosyal hayatı olumsuz bir şekilde etkilememesi ve etkilerinin çok başarılı sonuçlar vermesi sayesinde cilt lekeleri uygulamaları içerisinde ön planda yapılmaktadır.