Thulium Lazer Yaz ayları gelince tatil vazgeçilmezimizdir. Peki güneşin zararlı etkilerine karşı ne kadar önem alıyoruz?

Tatil sonrasında güneşe maruz kalan cildimizde var olan lekeler ve yeni oluşan lekeler hepimizi rahatsız eder. Bu lekelere etkili çözüm Thulium Lazer tedavisidir.

Epidermis dediğimiz derimizin üst kısmında çiller, solar lentigo yada dermis kısım dediğimiz daha alt kısımda melazma olarak adlandırılan çeşitlerde güneş lekeleri oluşmaktadır.

Yaz aylarından artan bu lekelerden kurtulmak için leke tedavisi ve cilt yenileme alanında etkili bir yöntem olan Thilium lazer – Baby Face Beauty uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Thulium Lazer Nedir?

Thulium Lazer 1927 nm dalga boyuna sahip FDA onaylı fraksiyonel bir lazerdir. BB lazer, tilyum lazer, lavieen lazer, akıllı lazer ve en çok bilinen adı ile Baby Face Lazer uygulamasıdır. Özellikle leke tedavisi konusunda cildin kendini yenilemesini sağlayacak ve derinin alt katmanlarına inen tedavi yöntemlerinin tercih edilmesi gerekiyor.

Çünkü güneş lekelerini gidermek için yüzeysel yapılan uygulamalar iyi sonuç vermez. Thulium lazer ile sorunlu cilt alanı üzerinden lazer cihazının bağlı olduğu başlık ile geçiş yapılırken tilyum lazer ışınları cilt altına doğru etki eder. Soruna yönelik iyileştirici etkisi ile hücre hareketlerinin yeniden canlanmasını sağlar.

Kişiye özel tedavi imkanı sunan bu uygulama kullanım alanına göre cilt sorununun niteliğine bağlı olarak alan atım, dalga boyu, tarama alanı, akım gücü gibi teknikler seçilmektedir.

Bu nedenle cilt lekeleri tedavisinde hem konforlu olması hem hızlı sonuçlar alınmasından dolayı, dakikada 30.000 mikro kanal açabilen ve bu açılan kanallardan, cilt için özel hazırlanan serumlar ile cildin alt katmanlarına ulaşan Baby Face Beauty yöntemini tercih etmekteyiz.

Böylece renk pigmentleri doğal haline kavuştururken cilt renginde bütünlük oluşturur. Ayrıca cildin derinliklerine nüfus eden ve hasarlı bölgelere ulaşan serum ile cildin yenilenmesi sağlanır.

Thulium Lazer ile Cilt Lekeleri Tedavisi

Kadın erkek ayırt etmeksizin cilt bakımlarından istediği sonucu alamamış herkes için oldukça etkili olan Baby Face Beauty her cilt tipine uygundur.

Cilt sorunlarının en başında cildimizde oluşan lekeler gelmektedir. Bu cilt lekeleri, özellikle yazın güneş ışınlarına maruz kalınmasından dolayı, gebelikten, doğum kontrol haplarından ve kullanılan diğer ilaçlardan kaynaklı oluşmaktadır.

Uzman hekim tarafından yapılan muayene sonucunda cilt lekesinin sebebi ve derecesine göre tedavi edilmektedir. Oluşan bu lekelere erken müdahale etmek çok önemlidir çünkü tedavi edilmeyen lekelerde artış gözlenmektedir.

Thulium lazer cihazı ile bu sorunlar ortadan kalkmaktadır. Özellikle kullanım alanları, leke tedavisi, yaşlanmaya bağlı lekelenmeler, solar lentigolar, çiller, yüzeysel oluşan lekeler, ince kırışıklıklar, melazmalar, pigment tedavisi (ton açma /beyazlatma), boyun ve dekolte bakımda oldukça etkilidir.

Thulium Lazer Leke Tedavisi Sonuçları

Baby Face Beauty uygulaması hastanın cilt yapısı ve cilt lekelerinin derecesine göre değişiklik gösteren seans ve aralıklarda yapılmaktadır. İki aşamadan oluşan Thulium lazer uygulaması ile ilk olarak; cildin yüzeyinde 100 mikron genişliğinde yaklaşık 30.000 mikro kanal açılıyor.

4-6 dakikalık lazer uygulamasından sonra ikinci aşamada açılan kanallardan cildin ihtiyacına göre leke tedavi edecek özel serumlar cilt altına yediriliyor.

Sonrasında yaklaşık 10-15 dk maske uygulanıyor. Tüm bu işlemler ortalama 20-30 dk sürmektedir. Eğer ciltteki lekeler yüzeysel ise ilk seansta bile hasta ve doktor açısından memnuniyet verici sonuçlar görülmektedir.

Hastanın cilt durumuna göre 3-5 seans olarak, 1 ila 2 hafta aralıklı uygulama yapılmaktadır. Ayrıca tıbbi bir müdahale olmasından kaynaklı uzman bir hekim tarafından güvenilir bir ortamda yapılması gerekir.

Uygulama oldukça konforludur herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez. Hastanın ihtiyacına göre istenirse lokal anestezik krem uygulanabilir. Uygulama sonrasında hafif bir kızarıklık görülebilir, fakat bu durum geçicidir ve hasta günlük yaşamına hemen devam edebilir.

Baby Face Beauty işleminin cilt yenileme etkisini hasta 3. seanstan sonra aylar boyunca cildinde hissetmektedir.

Thulium Lazer Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tilyum lazer uygulama sonucunun başarılı ve kalıcı olması için uyulması gereken belli kurallar vardır. En önemlisi kişinin cildini güneş ışınlarında korumasıdır.

O yüzden bu uygulamayı genellikle sonbahar, kış sezonunda yıpranan cildi yenilemek ve cilt lekelerinin giderilmesi için önermekteyiz. Kişinin güneş kremi kullanması ve cildini tahriş edecek şeylerden uzak durması önerilir. Uygulama sonrasında gözle görülür şekilde daha parlak, sağlıklı ve genç görünen bir cilde kavuşursunuz.

Thulium Lazer Fiyatları

Thulium lazer fiyatları seans sayısına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Thuluim lazer fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.