Ameliyatsız yüz germe tekniklerinden Fransız ip askı, estetik dünyasında günden güne daha popüler bir hale geliyor. Fransa’da başlayan Fransız ip askısı tekniği artık tüm dünyada kullanılan yüz estetiklerinden biri haline geldi.

Cerrahi bir operasyon için zamanı olmayan, anestezinin getireceği komplikasyonlarla uğraşmak istemeyen kişiler Fransız ip askı uygulamasını tercih ediyorlar.

Fransız askı uygulamasının bu kadar yaygın olmasının bir diğer sebebi ise hastanın mimikleriyle uyumlu olması. Bu sayede doğal yüz gerdirme yaptırmak isteyen kişiler de Fransız ip askı yöntemi ile istedikleri sonucu elde edebiliyorlar.

Siz de yaşlılığın etkilerini geciktirmek ve daha güzel bir şekilde yaş almak istiyorsanız Fransız ip askı yöntemini araştırmalısınız.

Fransız İp Askı Nedir?

fransız ip askıFransız ip askısı yönteminde kullanılan ipler Fransa’da geliştirildiği için bu tekniğe Fransız askı ismi verilmiştir. İçi polyester, dışı cilt dokusu ile uyumlu silikon malzemeden elde edilen bu ipler sayesinde yüzdeki sarkmalar ve kırışıklar güvenli bir şekilde ortadan kaldırılıyor.

Fransız askı yönteminde kullanılan malzeme, biyolojik olarak insan vücudu ile uyumlu olduğu için kısmi yüz felcinde de kullanılabilir.

Tamamen güvenli ve minimal riskleri olan bu işlem sayesinde uzun yıllar genç görünmek artık mümkün!

Cerrahi yüz germe operasyonuna alternatif olarak gösterilen Fransız askı yönteminin amacı yüzdeki yaşlılık etkilerini silmek ve yüzde lifting etkisi yaratarak gençleşmektir.

Eğer siz de yüzünüzde beliren kırışıklık ve sarkmadan mutlu değilseniz ve pratik bir operasyonla daha genç görünmek istiyorsanız Fransız ip askı yöntemini değerlendirmelisiniz.

Fransız ip Askısı Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Yüzünde ameliyat olmadan gençlik etkisi yaratmak isteten kişilere Fransız ip askısı öneriliyor. Yüz bölgesinde kolajen ve Hyaluronik asit azalması 30’lu yaşlarda azalmaya başlar.

Bunun sonucunda da ciltte ilk kırışıklıklar meydana gelir. Eğer cildinizdeki kırışıkları yeni oluşmaya başladığında kontrol altına almazsanız, yüzde sarkma ve derin kırışıkların olması kaçınılmazdır.

Fransız askısı yöntemi 30 ila 65 yaş arasındaki kadın ve erkekler için uygundur. Bu ameliyatsız iple yüz germe uygulaması cildinizdeki sarkmaları yukarı doğru kaldırarak, yüzünüzün en az 10 yıl daha genç görünmesini sağlar.

Yaşlanmanın etkisi ile yüz hatlarınızın kaybolduğunu, yanakların çene kemiği üzerine yığıldığını ve kaşlarınızın aşağı doğru sarktığını gözlemliyorsanız Fransız ip askı estetiğinin zamanı geldi demektir.

Fransız ip Askı Yönteminin Etkileri Nelerdir?

Fransız askı yöntemi uygulandığı bölgeye göre değişkenlik göstermekle beraber şu etkileri ortaya çıkarabilir;

 • Yüz ovali ortaya çıkar,
 • Çene kemiği belirginleşir,
 • Elmacık kemiği ön plana çıkarılır ve yüzde Hollywood yanağı etkisi belirir,
 • Yüzdeki kırışıklar azalır,
 • Medikal iplerin etrafında etrafında oluşan kolajen üretimi, cildi destekler ve cildin gençleşmesini sağlar,
 • Fransız askısı kasları etkilemediği için doğal mimiklerin korunmasına yardımcı olur.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı, lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında 45 dakika ila 1 saat arasında süren bir uygulamadır. Yüzde gençlik etkisi yaratmak istenilen bölgeye, uzman hekim tarafından

Fransız medikal ipler yerleştirilir. Medikal ipler çoğunlukla kulak üzerinden deri altına yerleştirilir, böylece operasyon izi saçlı deriye gizlenir. İpler gerilerek hastanın yüzünde simetri ve lifting etkisi sağlanır. Son olarak medikal ipler sabitlenerek uygulama tamamlanır.

Fransız askısı yapıldıktan sonra günlük işlerinize devam edebilirsiniz. Hemen sonrasında birkaç gün süren ödeminiz olabilir. İlk birkaç gün sırt üstü ve biraz yüksek uyumanız tavsiye edilir.

Fransız askı işleminde kullanılan medikal ipler farklı marka ve modellerde bulunabilir. Hangi ipin ne şekilde uygulanacağını doktorunuz size detayları ile anlatacaktır.

Fransız İp Askının Kalıcılığı Nedir?

İp askılama yöntemlerinde kullanılan iplerin kalıcılığı yaklaşık 5-7 senedir. Bu süreçte cildin yaşlanması devam ettiği için sarkma yer çekiminin etkisi ile yeniden başlayabilir.

Bu süreçte tekrar ip askı yaptırabilir ya da yüz germe ameliyatı gibi daha kalıcı bir çözüm tercih edebilirsiniz. İp askı uygulamaları genellikle yüzünde hafif sarkma olan kişiler için daha uygundur. Eğer yüz sarkması fazla ise Fransız askı ile gerçek bir yüz germe ameliyatının etkisi yakalanmayacaktır.

Fransız İp Askı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Fransz ip askının en çok uygulandığı bölgeler şunlardır:

 • Kaş
 • Alın
 • Orta yüz
 • Alt yüz
 • Boyun

Fransız İp Askı Fiyatları

Fransız askı ipleri farklı marka ve modellerde bulunur. Bu iplerden kaç adet kullanılacağına göre fiyat değişir. İp askıda fiyatı değiştiren bir diğer etkende iplerin kalıcılığı ve markasıdır.

Uygulayıcı doktorun bu konudaki tecrübesi de Fransız askı fiyatlarını değiştirebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Fransız ip askı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.