Gamze EstetiğiGamzelerin, genellikle çekicilikle ilişkilendirilen kıskançlığa sebep veren bir özellik olduğuna şüphe yok. Gamze estetiği, tıbbi adı ile “dimpleplasty” olarak bilinen bir cerrahi prosedür ile her zaman istediğiniz gamzeleri elde etmenin bir yolu var.

Kişilerin gülümsemelerini veya istediği her bölgeyi güzelleştirmelerine yardımcı olmak için bu son derece benzersiz prosedürü istediğiniz anda sahip olmanın lüksünü sizler de yaşayabilirsiniz. Yüz plastik cerrahisinde etkin bir estetik tercih olan gamze estetiği, sonuçlarının doğallığı sayesinde tüm hayatınız boyunca gamzeleriniz zaten varmış gibi görünmenizi sağlar.

Gamzeler masumiyet ve gençliğin simgesidir. İfadeyi sempatik kılan, kişiyi bambaşka bir boyuta taşıyan bu genetik özelliğe sahip olmak artık çok kolay! Yumuşak, doğal görünümlü gamzeler eklenerek yüz görünümünüz zarif bir şekilde etkili hale getirebilir veya diğer yöntemler kullanılarak vücudunuzun herhangi bir yerinde de etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Gamze estetiği nasıl uygulanır?

Gamze estetiği yani dimpleplasti, genellikle sadece otuz dakikada gerçekleştirilen kısa bir tedavi prosedürüdür. Lokal anestezi altında veya sedasyon ile yapılır. Hastalar hemen ertesi gün normal aktivitelerine devam edebilirler. Yüz bölgesinde ağız içinden uygulanan işlem zaten dışarıdan görünen hiçbir kesi olmadan kolayca tamamlanırken vücudun diğer bölgelerinde liposuction uygulaması ile yine çok hızlı bir cerrahi sonuç almak mümkündür.

En sık tercih edilen yanak gamzesi estetiğinde; prosedür, biyopsi aletinin bukkal mukozaya (iç yanak) karşı yerleştirilmesini içerir. Daha sonra yanak kaslarından dairesel bir kesi yapılır. Deri sağlam bırakılırken doku dairesel bir gölge bırakarak çıkarılır. Kesi daha sonra dikilerek kapatılır.

Gamze estetiği için uygun bir aday mıyım?

Her bireyin kendi güzellik kavramı vardır. Gamze estetiği adayı, genel sağlık durumunda ve küçük bir cerrahi prosedürü güvenli bir şekilde geçirebilir olmalıdır. 18 yaşın altındaki hastaları tedavi etmiyoruz. Prosedürden önce tıbbi geçmişiniz ve alabileceğiniz ilaç türleri gözden geçirilecektir. Yanak gamzeleri veya vücut gamzeleri ile daha çekici olmak mı istiyorsunuz? Elbette bu durumda gamze için en uygun aday sizsiniz demektir!

Gamze estetiği ile gülüşünüze pırıltı katın!

Cerrahi bir prosedür geçirirken en yaygın endişelerden biri “gamzelerim doğal görünecek mi?” dir. Evet! Gamzeleriniz onlarla doğmuşsunuz gibi görünecek! Gamze estetiği, diğer adıyla gamze oluşturma ameliyatı, her zaman istediğiniz gamzelere sahip olmanızı sağlar. Yeni oluşturulan gamzeler siz gülümsemediğinizde bile görülebilir. Gamze oluşturma ameliyatı, çok basit bir işlem olduğu için popüler kabul edilir. Yeni oluşturulan gamzelerden dolayı yanakta geçici bir zayıflık olabilir ama çok nadirdir.

Çukur, istediğinizden daha derin açılabilir. Bununla birlikte, gamzeleri artık istemediğinize karar verirseniz, prosedür tersine çevrilebilir. Gamze estetiği ameliyatı, minimum komplikasyon riski ile basit, düşük riskli bir prosedür olarak kabul edilir. Uygulayıcınız, prosedüre uygunluğunuzu sağlamak için sizi tam olarak değerlendirecektir. Konsültasyonunuz sırasında cerrah, gamze estetiği ameliyatı ile ilişkili riskleri ve olası komplikasyonları özetleyecektir.

Gamze Estetiği Fiyatları

Gamze Estetiği fiyatları yapılan bölgeye göre değişir. Bazı kişiler tek yanak gamze ya da bel gamzesi yaptırmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Gamze estetiği fiyatları ve venüs estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Gamze Estetiği
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Gamze Estetiği Soru ve Cevapları