burun yag enjeksıyonuBurun yağ enjeksiyonu, burun estetiğinde en çok burun sırtının düşük olması ve kısa burun problemlerinin çözümünde başvurduğumuz bir uygulama.

Bu tip minimal estetik problemler için artık burun ameliyatı olmanıza gerek kalmıyor.

Burundaki minimal şekil bozukluğu yağ enjeksiyonu ile düzeltilerek hastalara daha kusursuz ve estetik burun görünümü yaratılabilir hem de kendi yağınız ile.

Düşük burun, kemerli burun ve kısa burun gibi yaygın burun kusurları, yağ enjeksiyonu ile ameliyatsız, izsiz bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

Son yıllarda yaygınlaşan yağ enjeksiyonu yöntemi, burundaki istenmeyen görünümleri tedavi etmek için ve burun ucunu doğal bir şekilde yukarı kaldırmak için son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor.

Siz de kendi vücut yağınızı kullanarak daha pratik ve ağrısız burun estetiği yaptırmak istiyorsanız Quartz Poliklinik’i ziyaret ederek buruna yağ enjeksiyonu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Neden Buruna Yağ Enjeksiyonu Yaptırmalıyım?

Buruna yağ enjeksiyonu yaptırmak, burun ameliyatından daha ekonomik, acısız ve daha konforludur. Kişinin kendi fazla bölgesel yağlarından kurtulması ve bu yağların burun estetiğinde kullanılması yağ enjeksiyonunun en büyük avantajlarından biridir.

Yağ dokusunun içindeki kök hücreler, cildi yenileyici ve iyileştirici özelliğe sahiptir. Bu nedenle yağ enjeksiyonu ile yapılan dolgu uygulaması, Hyaluronik asit dolgusuna göre daha uzun süre burunda canlı olarak kalıcılığını koruyacaktır.

Buruna yağ enjeksiyonu yaptırmak bir bakıma burun estetiği provası olarak da görülebilir. Burun estetiği yaptırmak isteyen hastalarımız, ilk olarak buruna yağ enjeksiyonu yaptırarak burun estetiğinin sonucunu test etmek ve bir geçiş aşaması olarak görüntülerini prova ediyorlar.

Eğer sonuçtan memnun kalırsanız, bu dolgu görünümünü burun ameliyatı ile daha kalıcı bir hale getirebiliriz.

Buruna Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Burun yağ enjeksiyonu klinik ortamda bir saat içinde izsiz bir şekilde tamamlanabilir. Yağ enjeksiyonu için ilk olarak hasta dik bir şekilde otururken, uzman hekim tarafından burunda yağ dolgusu yapılacak olan bölgeler işaretlenir.

Hastanın burun yapısına göre burun köküne veya burun ucuna ne kadar yağ enjeksiyonu yapılacağı doktor tarafından belirlendikten sonra lokal anestezi altında enjeksiyon uygulaması gerçekleşir.

Burun yağ enjeksiyonunda 1 ml’lik ince uçlu enjektörler kullanılıyor. Burun enjeksiyonu için en fazla 5 ml yağ enjeksiyonu yapılabilir. Düzenli olarak yağ enjeksiyonu yaptıran hastalar tek seferde 5 ml’den daha fazla yağ çekimi yaptırarak bu yağların özel bir işlemle saklanmasını tercih ediyorlar.

Böylece her yağ enjeksiyonu işleminde yağ çekilmesine gerek kalmaz, saklanan yağ dokusu kişinin her dolgu uygulamasında kullanılabilir.

Buruna Yağ Enjeksiyonu Sonrası

Buruna yağ enjeksiyonu yaptırdıktan sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz. Burun bölgesine buz masajı vs yapmanıza gerek kalmaz. Burnu dışarıdan gelecek darbelerden korumak için 3-5 gün arasında özel flaster ile kapatılmalıdır.

5.günden itibaren bandaj açılır ve yağ enjeksiyonu burun estetiğinin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Buruna Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Buruna yağ enjeksiyonu yaptırmak kalıcı değildir. Quartz Poliklinik’te yapılan yağ enjeksiyonlarının ömrü 1,5 ila 2 yıl arasında değişiyor. Yağ dokusunun doğası gereği %40’ı zaman içinde eriyecek. Geri kalan yağ dokusu uzun bir süre burnunuzda kalıcı olacak.

Burun Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak burun yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.